Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2012, 10:08

autor: Adrian Werner

Anuman zapowiada Syberię III autorstwa Benoita Sokala i kontynuację cyklu Dracula

Trzy lata temu firma Anuman wykupiła aktywa znanego wszystkim fanom przygodówek Microids. Dopiero teraz jednak ujawniono, co dokładnie wydawca zamierza zrobić z tym nabytkiem. Zapowiedziano grę Syberia III, nad którą pracuje ojciec dwóch poprzednich odsłon – Benoit Sokal. Kontynuacji doczeka się również cykl Dracula.

Syberia III

Kate Walker powróci za dwa-trzy lata. - Anuman zapowiada Syberię III autorstwa Benoita Sokala i kontynuację cyklu Dracula  - wiadomość - 2012-11-27
Kate Walker powróci za dwa-trzy lata.

Od pierwszej zapowiedzi gry Syberia III minęły ponad trzy lata. Przez cały ten czas nie wypuszczono żadnych konkretnych informacji na temat tej produkcji i wielu fanów przygodówek uznało, że projekt został skasowany. Nadzieja odżyła na początku tego roku, gdy ogłoszono, że Benoit Sokal, czyli ojciec dwóch pierwszych odsłon, powrócił do firmy Microids. Większość graczy uznała wtedy, że zajmie się on właśnie trzecią częścią serii. Przypuszczenia te okazały się prawdziwe. Korporacja Anuman Interactive (właściciel marki Microids) potwierdziła właśnie, że trwają prace nas Syberią III i na czele zespołu deweloperskiego stoi właśnie Sokal.

  1. Anuman Interactive – oficjalna strona wydawcy

Anuman jest świadome wartości marki Microids wśród fanów przygodówek, wiec gra zostanie wydana pod tym szyldem, a produkcję nadzoruje założyciel firmy - Elliot Grassiano. Jednocześnie przyznano, że dopiero niedawno rozpoczęto właściwe prace nad Syberią III. Oznacza to, że na premierę poczekamy długo, jednak powinno to wyjść projektowi na dobre. Trudno bowiem sobie wyobrazić godną kontynuację cyklu, która od początku nie byłaby opracowana przez Benoita Sokala. Lepiej więc, że porzucono wszystko, co opracowano przed powrotem tego twórcy.

Syberia III powstaje z myślą o wielu platformach. Nie podano dokładnie jakich, ale zapewne możemy spodziewać się, że będą to pecety i konsole nowej generacji. Premiera planowana jest na 2014-2015 rok. Przy tak odległym terminie nie dziwi, że na razie twórcy nie są jeszcze gotowi podzielić się jakimikolwiek konkretami. Wiemy jedynie, że główną bohaterką ponownie będzie Kate Walker.

Dracula: The Shadow of the Dragon

Pierwszy screen z Dracula: The Shadow of the Dragon. - Anuman zapowiada Syberię III autorstwa Benoita Sokala i kontynuację cyklu Dracula  - wiadomość - 2012-11-27
Pierwszy screen z Dracula: The Shadow of the Dragon.

Syberia to nie jedyna klasyczna seria Microids, która doczeka się kontynuacji. Anuman zapowiedziało bowiem również przygodówkę Dracula: The Shadow of the Dragon, czyli nową odsłonę cyklu składającego się z Dracula: Zmartwychwstanie, Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium oraz Dracula 3: The Path of the Dragon. Produkcję czwartej części powierzono studiu Koalabs. Gra pozostanie wierna tradycjom poprzednich odsłon i akcja ukazana zostanie z perspektywy pierwszej osoby. Nie wiadomo na razie nic na temat fabuły. Potwierdzono natomiast, że Dracula: The Shadow of the Dragon ukaże się na pecetach latem przyszłego roku.