Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1ANDiOS
Okładka Dracula: Resurrection (PS1)
OkładkaDracula: Resurrection (PS1)

Dracula: Resurrection

Dracula: Zmartwychwstanie | Dracula: The Resurrection

Przygodówka kontynuująca losy bohaterów słynnej powieści Brama Stokera. Siedem lat po rozprawieniu się z Drakulą, Johnathan musi udać się do Transylwanii by odnaleźć Minę.

Przygodowe | point-and-click | książki | wampiry

Dracula: Resurrection Premiera

16lut2000

PC

9cze2001

PS1

1paź2012

iOS

16wrz2013

AND

Gry podobne do Dracula: Resurrection

Dracula 2: The Last Sanctuary

Amerzone: The Explorer's Legacy

Dracula: Resurrection to utrzymana w stylistyce horroru gra przygodowa, będąca nieformalną kontynuacją kultowej powieści Brama Stokera Dracula. Za powstanie tytułu odpowiada francuskie studio Wanadoo Edition, powstałe z połączenia studia index+ z firmą France Telecom Multimedia Edition.

Książka kończy się w chwili, gdy Dracula zostaje zabity drewnianym kołkiem i obraca się w pył, spalony promieniami słońca. Natomiast Jonathan Harker wraca do Londynu, aby leczyć chorobę spowodowaną ranami na szyi. Fabuła gry rozpoczyna się siedem lat po pokonaniu hrabiego Draculi. Jonathan poślubił Minę i prowadzi bezpieczne życie w Londynie, przekonany że jego koszmar definitywnie się zakończył. Niestety pewnego dnia Mina znika zostawiając list, w którym wyjaśnia, że udaje się do Transylwanii. Bohater wyrusza na jej poszukiwanie, zdając sobie sprawę, że ukochana znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Dracula: Resurrection odznacza się typową dla przygodówek point-and-click mechaniką, a zadaniem graczy jest przede wszystkim eksploracja kolejnych lokacji, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi oraz poszukiwanie przedmiotów, niezbędnych do rozwikłania zagadek. Atutem produkcji jest nawiązująca do klasycznego horroru rozbudowana fabuła, wprowadzająca do rozgrywki mroczną atmosferę grozy, potęgowaną dodatkowo przez nastrojową muzykę i liczne przerywniki filmowe.

Z klimatem rozgrywki współgra stojąca na dobrym poziomie oprawa graficzna, z naturalnymi i plastycznie wykonanymi postaciami bohaterów. Dzięki wykorzystaniu technologii Phoenix VR, podczas rozgrywki mamy możliwość swobodnego obracania głową o 360 stopni.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 266 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dracula: Resurrection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Dracula: Zmartwychwstanie Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • Windows 98/Me/XP
PC
iOS
AND
PS1