Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPS1PCAND
Okładka Dracula: The Resurrection (iOS)

Dracula: The Resurrection

Dracula: Zmartwychwstanie | Dracula: Resurrection

Przygodówka kontynuująca losy bohaterów słynnej powieści Brama Stokera. Siedem lat po rozprawieniu się z Drakulą, Johnathan musi udać się do Transylwanii by odnaleźć Minę.

Przygodowe | point-and-click | książki | wampiry

Okładka Dracula: The Resurrection (iOS)

data premiery gry:

16lut2000

PC

9cze2001

PS1

1paź2012

iOS

16wrz2013

AND

Dracula: Resurrection to utrzymana w stylistyce horroru gra przygodowa, będąca nieformalną kontynuacją kultowej powieści Brama Stokera Dracula. Za powstanie tytułu odpowiada francuskie studio Wanadoo Edition, powstałe z połączenia studia index+ z firmą France Telecom Multimedia Edition.

Książka kończy się w chwili, gdy Dracula zostaje zabity drewnianym kołkiem i obraca się w pył, spalony promieniami słońca. Natomiast Jonathan Harker wraca do Londynu, aby leczyć chorobę spowodowaną ranami na szyi. Fabuła gry rozpoczyna się siedem lat po pokonaniu hrabiego Draculi. Jonathan poślubił Minę i prowadzi bezpieczne życie w Londynie, przekonany że jego koszmar definitywnie się zakończył. Niestety pewnego dnia Mina znika zostawiając list, w którym wyjaśnia, że udaje się do Transylwanii. Bohater wyrusza na jej poszukiwanie, zdając sobie sprawę, że ukochana znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Dracula: Resurrection odznacza się typową dla przygodówek point-and-click mechaniką, a zadaniem graczy jest przede wszystkim eksploracja kolejnych lokacji, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi oraz poszukiwanie przedmiotów, niezbędnych do rozwikłania zagadek. Atutem produkcji jest nawiązująca do klasycznego horroru rozbudowana fabuła, wprowadzająca do rozgrywki mroczną atmosferę grozy, potęgowaną dodatkowo przez nastrojową muzykę i liczne przerywniki filmowe.

Z klimatem rozgrywki współgra stojąca na dobrym poziomie oprawa graficzna, z naturalnymi i plastycznie wykonanymi postaciami bohaterów. Dzięki wykorzystaniu technologii Phoenix VR, podczas rozgrywki mamy możliwość swobodnego obracania głową o 360 stopni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 1,4 / 10 na podstawie 262 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dracula: The Resurrection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Dracula: Zmartwychwstanie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • Windows 98/Me/XP
Dracula: Zmartwychwstanie - recenzja gry
Dracula: Zmartwychwstanie - recenzja gry

Recenzja 22 maja 2001, 11:24

Jeśli chodzi o oprawę dźwiękową gry to sprawa ma się znacznie lepiej. Pochwały należą się przede wszystkim dla osób odpowiedzialnych za doskonałą, symfoniczną muzykę. Niewątpliwie jest ona największą zaletą gry. Sam dźwięk także nie jest najgorszy. Odgłosy skrzypiących drzwi czy wyjących wilków z pewnością nadrabiają (choć nie ratują) w budowaniu atmosfery grozy. Polska wersja językowa jak przystało na CD PPOJEKT jest całkiem profesjonalna.

PC
iOS
AND
PS1