Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Necronomicon: The Dawning of Darkness (PC)

Necronomicon: Świt Ciemności PC

Necronomicon: The Dawning of Darkness

Necronomicon: The Dawning of Darkness to zrealizowana przez studio Wanadoo gra przygodowa inspirowana twórczością literacką H.P. Lovecraft’a. Akcja osadzona została w latach 20. ubiegłego wieku w niewielkim amerykańskim miasteczku. Gracz wciela się w postać Williama H.

Przygodowe | książki

PC Windows
Okładka Necronomicon: The Dawning of Darkness (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13maja2001

23sierpnia2001

pudełko PL

Gra przygodowa, której akcja utrzymana jest w realiach niezwykle popularnej twórczości H.P. Lovecrafta. Gracze przenoszą się do roku 1927 do miasteczka Pawtuxet, leżącego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Tam wcielamy się w postać Williama H. Stantona w chwili, gdy jego życie nagle zamienia się w piekło. Wokół kłębi się wiele zagadek i pytań: Jaki straszny sekret z dzieciństwa ukrywa jego przyjaciel? Co czai się w tajemniczym, przeklętym podziemnym laboratorium alchemicznym? Jakie znaczenie ma formuła Necronomicon? Czy kolekcja okultystycznych sekretów jest kluczem do świata umarłych? Czy odważymy się użyć tych sekretów, by stawić czoła terrorowi? Jak widać pytań jest wiele, a odpowiedzi żadnych.

Otrzymujemy porywającą historię ociekającą mistycyzmem i tajemniczością, z bogatą linią fabularną wzorowaną na twórczości H.P. Lovecrafta. Przed nami wiele zagadek do rozwiązania i miejsc do eksploracji oraz mnóstwo tajemnic do odkrycia. Producent zapewnia ponad 30 godzin satysfakcjonującej gry, podczas których zwiedzimy ponad 40 lokacji. Spotkamy w nich ponad 15 różnych postaci. Całość została wykonana w ładnej trójwymiarowej grafice z ujmującą oprawą dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Necronomicon: Świt Ciemności

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Necronomicon: Świt Ciemności

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 200 MHz
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB (Riva 128 lub lepsza)
  • Windows 95/98
Necronomicon: Świt Ciemności - recenzja gry
Necronomicon: Świt Ciemności - recenzja gry

Recenzja 10 sierpnia 2001, 09:25

W trakcie rozgrywki posługujemy się tylko i wyłącznie myszką, za pomocą której, miejsce przy miejscu, sprawdzamy każdą lokację, czekając aż kursor zmieni swój wygląd. Wówczas jego kształt podpowie nam, co w tym miejscu możemy zrobić: czy porozmawiać z jakąś postacią, a może coś wziąć, ewentualnie użyć któregoś z posiadanych już przedmiotów. Jeśli zajdzie właśnie taka potrzeba, prawym przyciskiem myszy otwieramy nasz podręczny bagażnik i wybieramy z okienka lub półki potrzebną w danej chwili rzecz. Tam tez możemy posłużyć się zakupioną u handlarza mapą, dzięki której bez problemów będziemy mogli przenosić się z miejsca na miejsce. Zresztą, co ja tu będę się rozpisywał, przecież każdy, kto grał w więcej niż jedną przygodówkę, umie obsługiwać ten interfejs z zamkniętymi oczami.