Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1
Okładka Broken Sword II: The Smoking Mirror (PC)
OkładkaBroken Sword II: The Smoking Mirror (PC)

Broken Sword II: The Smoking Mirror

Druga z serii gier przygodowych, w których bohaterami są poszukiwacze przygód. Tym razem fabuła tytułu nawiązuje do motywu demonicznych mocy i starożytnych cywilizacji z Ameryki Środkowej.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broken Sword II: The Smoking Mirror Premiera

30paź1997

PC

10gru1997

PS1

producent: Revolution Software wydawca: Crave Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Gry podobne do Broken Sword II: The Smoking Mirror

Hopkins FBI

The Curse of Monkey Island

Zegarmistrz

Broken Sword II: The Smoking Mirror to utrzymana w stylistyce przypominającej filmy animowane przygodówka point-and-click. Tytuł przedstawia kolejną przygodę poszukiwaczy przygód George’a i Nico, którzy pojawili się też w poprzedniej części.

Fabuła

Minęło pół roku od wydarzeń przedstawionych w pierwszej części serii, The Shadow of the Templars. Młody Amerykanin George Stobbard i jego dziewczyna Nicole Collard odwiedzają znajomego archeologa Oubiera, by dowiedzieć się więcej o tajemniczym kamieniu szlachetnym, który kobieta niedawno odnalazła. Na miejscu zostają niespodziewanie zaatakowani przez tajemniczych przybyszów z Ameryki Środkowej, którzy ogłuszają George’a i porywają jego ukochaną. Mężczyźnie udaje się uwolnić i uciec z płonącego domu. Wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, która poprowadzi go przez europejskie miasta, Paryż, Londyn czy Marsylię, a także niebezpieczne lasy Ameryki Środkowej. Chcąc rozwiązać zagadkę, będzie musiał stawić czoła bezwzględnym baronom narkotykowym oraz demonicznym mocom, które zagrażają całemu światu.

Mechanika

Broken Sword II: The Smoking Mirror to przygodówka point-and-click, w której gracze muszą rozwiązywać zagadki logiczne, zbierać przydatne przedmioty i zdobywać potrzebne informacje w trakcie rozmów z napotkanymi NPC-ami. Eksplorację kolejnych obszarów i podejmowanie konkretnych działań umożliwia stworzony przez twórców interfejs, w ramach którego najechanie kursorem na dany przedmiot i kliknięcie wywołuje konkretne działanie bohatera.

Produkcja umożliwia pokierowanie dwiema postaciami, które są przypisane do konkretnych segmentów. Odpowiedniego planowania działań i sprytu wymagają nie tylko przygotowane przez twórców zagadki, ale również dialogi, w których niezbędne jest wybieranie odpowiednich opcji, by właściwie poprowadzić konwersację. W grze można popełnić błędy, które skutkują śmiercią bohatera i wymuszają rozpoczęcie zabawy od punktu zapisu.

Kwestie techniczne

Broken Sword II: The Smoking Mirror wyróżnia ręcznie rysowana grafika, która sprawia, że gra przypomina film animowany. Wszystkie dialogi są czytane, a kierowani bohaterowie regularnie opisują podejmowane działania i swoje przemyślenia. Atutem tytułu jest muzyka skomponowana przez Barringtona Phelounga.

Ostatnia modyfikacja 20 sierpnia 2018

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 440 głosów czytelników.

Broken Sword II: The Smoking Mirror cena w dniu premiery: 59 PLN

Wymagania wiekowe Broken Sword II: The Smoking Mirror: 12+

Broken Sword II: The Smoking Mirror Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM
PC
PS1