Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2011, 10:07

Pecetowa wersja odświeżonego Broken Sword II już w sprzedaży

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że pecety doczekają się odświeżonej wersji klasycznej przygodówki Broken Sword II. Teraz gra wreszcie trafiła do sprzedaży.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że pecety doczekają się odświeżonej wersji klasycznej przygodówki Broken Sword II. Teraz gra wreszcie trafiła do sprzedaży.

Pecetowa wersja odświeżonego Broken Sword II już w sprzedaży - ilustracja #1

Broken Sword II: The Smoking Mirror – Remastered można obecnie nabyć w następujących serwisach dystrybucji cyfrowej:

Za przyjemność obcowania ze zremasterowaną wersją zapłacić trzeba 4,99 euro, czyli niecałe 20 złotych. Warto zauważyć, że remake pierwszej odsłony cyklu dostępny jest również na Steam, więc pojawienie się drugiej części na serwisie firmy Valve jest zapewne jedynie kwestią czasu.

Broken Sword II: The Smoking Mirror – Remastered oferuje ulepszoną grafikę oraz dźwięk. Postacie wyposażone zostały w animację twarzy, a zabawę ułatwia rozbudowany system podpowiedzi. Kolejną atrakcją jest interaktywny komiks Dave’a Gibbonsa, czyli rysownika znanego z popularnej serii Strażnicy. Artysta ten od wielu lat współpracuje ze studiem Revolution Software i spod jego ręki wyszły m.in. tła w Beneath a Steel Sky oraz dodatkowe grafiki w odświeżonej wersji pierwszego Broken Sworda. Ciekawym dodatkiem jest również system zapisu stanu gry wykorzystujący system Dropbox. Dzięki niemu możemy np. zacząć grać w wersję na iPhone’a, a po powrocie do domu kontynuować przygodę na stacjonarnym PC.