Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Beneath a Steel Sky (PC)

Beneath a Steel Sky PC

Oldschoolowa przygodówka wyprodukowana w 1994 roku przez firmę Revolution, która ma na swoim koncie znaną serię gier „Broken Sword”.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Beneath a Steel Sky (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11kwietnia1994

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beneath a Steel Sky to oldschoolowa przygodówka wyprodukowana w 1994 roku przez firmę Revolution, która ma na swoim koncie znaną serię gier „Broken Sword”. Gra została wydana w dwóch wersjach: na dyskietkach i CD. Różnica polega na tym, że gra na CD zawiera mówione dialogi, a niestety posiadacze wersji „dyskietkowej” nie uraczą się świetnymi czytanymi przez profesjonalnych lektorów tekstami.

Jak na dzisiejsze czasy grafika w grze nie jest zachwycająca, ale kiedyś była wręcz świetna. Wszystkie lokacje posiadają dużo detali, a animacja postaci jest płynna. Muzyka w grze wprowadza odpowiedni nastrój, co w połączeniu z ciekawą i intrygującą fabułą i starannym wykonaniem daje naprawdę znakomitą całość. Gra obsługuje myszkę i sterowanie odbywa się za jej pomocą. Po najechaniu kursorem myszy na dany obiekt (rzecz) i kliknięciu przyciskiem, można lub też nie wziąć go do naszego inwentarza i później użyć, w miejscu, gdzie będzie to potrzebne. Bardzo przydatna jest też opcja zapisywania stanu gry, ponieważ można zginąć w trakcie przygody.

Akcja rozpoczyna się w chwili, gdy śmigłowiec przewożący bardzo groźnego więźnia rozbija się. Trzeba dodać, że tym więźniem jest Robert Foster, główny bohater gry. Tylko jemu udaje się wyjść cało z katastrofy. Po dojściu do siebie ucieka z miejsca zdarzenia, jednak nie ma pojęcia kim jest i za co był więziony. Tak przedstawia się wstęp do gry, ale to oczywiście nie koniec mocnych wrażeń i intrygującej fabuły. Jako Robert będziesz próbował znaleźć swojego ojca oraz uzyskać informacje o swojej tożsamości. Poszukiwania zaprowadzą Cię pod powierzchnię miasta, gdzie dowiesz się o jego tajemnicach, jak i o swojej przeszłości.

Beneath a Steel Sky jest wypełniona po brzegi humorem najwyższych lotów. Zdarzają się momenty, w których można boki zrywać. Rozgrywka trwa minimum 5 godzin (z solucją w ręku), a niektóre zagadki zdarzają się tak trudne, że można nad nimi posiedzieć szmat czasu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beneath a Steel Sky

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Beneath a Steel Sky

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA
Zbiorcze wydanie klasyków Revolution Software wkrótce w sprzedaży
Zbiorcze wydanie klasyków Revolution Software wkrótce w sprzedaży

wiadomość28 stycznia 2016

Studio Revolution Software w ramach świętowania 25 lat istnienia wyda w marcu ekskluzywny zestaw swoich gier. W jego skład wejdzie między innymi ciesząca się statusem kultowej przygodówka Beneath a Steel Sky oraz nie mniej lubiana seria Broken Sword.

Beneath a Steel Sky 2 - twórcy potwierdzają, gra trafi do produkcji
Beneath a Steel Sky 2 - twórcy potwierdzają, gra trafi do produkcji

wiadomość24 września 2012

Beneath a Steel Sky 2, kontynuacja cyberpunkowej przygodówki z 1994 roku, ujrzy światło dzienne. Stanie się tak mimo wcześniejszych zapowiedzi dewelopera mówiących o tym, że warunkiem rozpoczęcia prac nad grą będzie zebranie ponad miliona dolarów na kickstarteowej zbiórce Broken Sword: The Serpent’s Curse.

Sukces Kickstartera Broken Sword: The Serpent's Curse. Jest szansa na Beneath the Steel Sky 2
Sukces Kickstartera Broken Sword: The Serpent's Curse. Jest szansa na Beneath the Steel Sky 2

wiadomość6 września 2012

Fani przygodówek po raz kolejny udowodnili swoją hojność. Kickstarter projektu Broken Sword: The Serpent's Curse osiągnął już wymagane 400 tys. dolarów. Jeśli uda się zebrać milion dolarów powstanie też Beneath the Steel Sky 2.

Twórcy gry Beneath a Steel Sky pracują nad nowym tytułem
Twórcy gry Beneath a Steel Sky pracują nad nowym tytułem

wiadomość4 lipca 2012

Dave Gibbons oraz Charles Cecil ponownie połączyli siły. Autor gry Watchmen oraz pomysłodawca serii Broken Sword stworzą razem nową przygodówkę. O współpracy poinformował serwis Eurogamer. Na szczegóły nowego tytułu przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Twórca Broken Sword tworzy przygodówkę na podstawie Sapera
Twórca Broken Sword tworzy przygodówkę na podstawie Sapera

wiadomość9 listopada 2009

Jakiś czas temu zastanawialiśmy się nad sensem stworzenia produkcji filmowej na podstawie kultowej, aczkolwiek pozbawionej fabuły gry Asteroids. Według nowych informacji autor świetnej serii przygodówek Broken Sword, czyli Charles Cecil, pracuje obecnie nad grą na podstawie równie legendarnego i beztreściowego Sapera. Oczywiście projekt reprezentuje ulubiony gatunek twórcy.