Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Beneath a Steel Sky (PC)
OkładkaBeneath a Steel Sky (PC)

Beneath a Steel Sky PC

Oldschoolowa przygodówka wyprodukowana w 1994 roku przez firmę Revolution, która ma na swoim koncie znaną serię gier „Broken Sword”.

Przygodowe | point-and-click

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beneath a Steel Sky Premiera PC

11kwietnia1994

producent: Revolution Software wydawca: Virgin Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Beneath a Steel Sky to oldschoolowa przygodówka wyprodukowana w 1994 roku przez firmę Revolution, która ma na swoim koncie znaną serię gier „Broken Sword”. Gra została wydana w dwóch wersjach: na dyskietkach i CD. Różnica polega na tym, że gra na CD zawiera mówione dialogi, a niestety posiadacze wersji „dyskietkowej” nie uraczą się świetnymi czytanymi przez profesjonalnych lektorów tekstami.

Jak na dzisiejsze czasy grafika w grze nie jest zachwycająca, ale kiedyś była wręcz świetna. Wszystkie lokacje posiadają dużo detali, a animacja postaci jest płynna. Muzyka w grze wprowadza odpowiedni nastrój, co w połączeniu z ciekawą i intrygującą fabułą i starannym wykonaniem daje naprawdę znakomitą całość. Gra obsługuje myszkę i sterowanie odbywa się za jej pomocą. Po najechaniu kursorem myszy na dany obiekt (rzecz) i kliknięciu przyciskiem, można lub też nie wziąć go do naszego inwentarza i później użyć, w miejscu, gdzie będzie to potrzebne. Bardzo przydatna jest też opcja zapisywania stanu gry, ponieważ można zginąć w trakcie przygody.

Akcja rozpoczyna się w chwili, gdy śmigłowiec przewożący bardzo groźnego więźnia rozbija się. Trzeba dodać, że tym więźniem jest Robert Foster, główny bohater gry. Tylko jemu udaje się wyjść cało z katastrofy. Po dojściu do siebie ucieka z miejsca zdarzenia, jednak nie ma pojęcia kim jest i za co był więziony. Tak przedstawia się wstęp do gry, ale to oczywiście nie koniec mocnych wrażeń i intrygującej fabuły. Jako Robert będziesz próbował znaleźć swojego ojca oraz uzyskać informacje o swojej tożsamości. Poszukiwania zaprowadzą Cię pod powierzchnię miasta, gdzie dowiesz się o jego tajemnicach, jak i o swojej przeszłości.

Beneath a Steel Sky jest wypełniona po brzegi humorem najwyższych lotów. Zdarzają się momenty, w których można boki zrywać. Rozgrywka trwa minimum 5 godzin (z solucją w ręku), a niektóre zagadki zdarzają się tak trudne, że można nad nimi posiedzieć szmat czasu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beneath a Steel Sky: Odpowiednia dla każdego wieku.

Beneath a Steel Sky Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA