Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2009, 18:30

autor: Jiker

Twórca serii Broken Sword współpracuje po raz kolejny z rysownikiem Strażników

Mamy dobrą informację dla wszystkich fanów Charlesa Cecila. Autor wspaniałych przygodówek, w tym Beneath a Steel Sky i serii Broken Sword – poinformował podczas imprezy Eurogamer Expo, że pracuje nad nową grą. Myliłby się jednak ten, który sądziłby, że to koniec dobrych wieści. Mianowicie, Cecil produkuje swoje kolejne dzieło wspólnie ze słynnym brytyjskim rysownikiem Davem Gibbonsem.

Mamy dobrą informację dla wszystkich fanów Charlesa Cecila. Autor wspaniałych przygodówek, w tym Beneath a Steel Sky i serii Broken Sword – poinformował podczas imprezy Eurogamer Expo, że pracuje nad nową grą. Myliłby się jednak ten, który sądziłby, że to koniec dobrych wieści. Mianowicie, Cecil produkuje swoje kolejne dzieło wspólnie ze słynnym brytyjskim rysownikiem Davem Gibbonsem – współtwórcą komiksowej serii Watchmen (Strażnicy).

Twórca serii Broken Sword współpracuje po raz kolejny z rysownikiem Strażników  - ilustracja #1

Charles Cecil

Cecil nie mógł niestety zdradzić zbyt wielu szczegółów. Potwierdził jedynie fakt współpracy z Gibbonsem oraz oświadczył, że dzieło będzie należeć do gatunku przygodówek. „Mamy wiele pomysłów, które wymagają przemyśleń i póki co nie zdecydowaliśmy ostatecznie w jakim kierunku się udamy ”, powiedział twórca In Cold Blood, maczający ostatnio palce przy niezbyt udanym The Da Vinci Code na PC, Xboksa i PlayStation 2. Od początku października wiemy także, iż pracuje on nad adaptacją animowanej Opowieści Wigilijnej w reżyserii Roberta Zemeckisa, której światowy debiut odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Warto odnotować, że dla panów Charlesa Cecila i Dave’a Gibbonsa wspólna praca nie jest niczym nadzwyczajnym. Artyści zaprojektowali przecież wspomniane już Beneath a Steel Sky, które zdobyło uznanie miłośników przygodówek i cieszy się estymą nawet wśród młodszych fanów gatunku (Gibbons jest odpowiedzialny m.in. za fenomenalne tła). Nie możemy również zapominać, że współautor ilustracji do komiksów o Sędzim Dreddzie, Doktorze Who oraz brytyjskiej antologii 2000 AD wydawanej w formie magazynów, pomagał Cecilowi, szefowi studia Revolution Software, w opracowaniu reżyserskiej wersji Broken Sword: The Shadow of the Templars. Przypominamy, że została ona wydana na Nintendo DS i Wii w marcu bieżącego roku.

Twórca serii Broken Sword współpracuje po raz kolejny z rysownikiem Strażników  - ilustracja #2

Dave Gibbons

Czy kolejna produkcja Charlesa Cecila mogła by być kontynuacją Beneath a Steel Sky (1994 rok)? Należy zauważyć, że plotki sugerujące taką możliwość pojawiły się w sieci jeszcze w 2004 roku, kiedy to w listopadzie wraz z informacjami niemal potwierdzającymi powstanie czwartej odsłony Broken Sworda (wydano ją w 2006 roku, pod tytułem Broken Sword: Anioł Śmierci) wyciekła informacja o wejściu gry w fazę pre produkcji. Od tamtego czasu słuch o drugiej odsłonie przygód Roberta Fostera zaginął.

Osobom, chcącym przypomnieć sobie jego historię pragniemy zwrócić uwagę, że od pewnego czasu produkcja w wersji pecetowej jest dostępna zupełnie za darmo. Pobierzecie ją m.in. z serwisu GOG.com. Natomiast niedawno w sprzedaży znalazła się konwersja przygotowana z myślą o iPhonie, w której powstaniu również pomagał Dave Gibbons.

gry