Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1
Okładka Broken Sword: The Shadow of the Templars (PS1)
OkładkaBroken Sword: The Shadow of the Templars (PS1)

Broken Sword: The Shadow of the Templars

Broken Sword: The Shadow of the Templars to dwuwymiarowa przygodówka point-and-click z rysowaną grafiką, w której gracze prowadzą prywatne śledztwo w sprawie tajemniczego zamachu. Tytuł otworzył słynną dzisiaj serię produkcji, która wyznaczyła wiele trendów w gatunku.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broken Sword: The Shadow of the Templars Premiera

30wrz1996

PC

10gru1996

PS1

Gry podobne do Broken Sword: The Shadow of the Templars

Alone in the Dark: The New Nightmare

Parasite Eve II

Discworld II: Mortality Bytes!

Przygotowana przez specjalizujące się w grach przygodowych studio Revolution Software produkcja, w której celem jest rozwikłanie sprawy tajemniczego zamachu w Paryżu, w którym życie stracił niewinny człowiek. Tytuł charakteryzuje grafika przypominająca filmy animowane.

Fabuła

Amerykański turysta George Stobbart odwiedza Paryż i niespodziewanie staje się świadkiem ataku terrorystycznego na jedną z kawiarenek. Niedługo później poznaje miejscową dziennikarkę Nicole Collard i wraz z nią rozpoczyna prywatne śledztwo. Ślady prowadzą dwójkę na trop tajemnicy Templariuszy i stają się początkiem podróży, w ramach której odwiedzą szereg miejsc w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Mechanika

Broken Sword: The Shadow of the Templars jest przygodówką point-and-click, w której gracze muszą rozwiązywać zagadki logiczne, zbierać przydatne przedmioty i zdobywać potrzebne informacje w trakcie rozmów z napotkanymi NPC-ami. Twórcy przygotowali rozbudowane drzewka dialogowe, wymuszając odpowiednie prowadzenie rozmów, by wyciągnąć wszystkie istotne fakty. Zdobyte dane i wskazówki odkrywają kolejne miejsca do odwiedzenia na mapie. Produkcja studia Revolution Software wyróżnia się na tle innych reprezentantów gatunku możliwością śmierci głównego bohatera. Podjęcie złych decyzji skutkuje zgonem George’a, a na graczu wymusza konieczność powtórzenia fragmentu od ostatniego zapisu.

Kwestie techniczne

Broken Sword: The Shadow of the Templars wykorzystuje rozbudowaną wersję silnika graficznego Virtual Theatre, który po raz pierwszy został zastosowany w Lure of the Temptress z 1992 roku. Tym samym tytuł przypomina filmy animowane, przedstawiając świat w bajkowo-baśniowy sposób. Scenariusz napisali wspólnie Charles Cecil, Dave Cummins, Jonathan Howard, inspirując się w pewnym stopniu legendami o zakonie templariuszy i historią średniowiecznej Europy.

Ostatnia modyfikacja 5 października 2018

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 450 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Broken Sword: The Shadow of the Templars: 16+

Broken Sword: The Shadow of the Templars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 60MHz
  • 16MB RAM
PC
PS1