Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Parasite Eve II (PS1)

Parasite Eve II PS1

Kontynuacja nietypowego połączenia horroru i gry akcji z elementami kojarzonymi do tej pory z produkcjami RPG. Tytuł opowiada o dalszych losach funkcjonariuszki Ayi Brei, która tropi potwory zagrażające ludziom.

Akcji | survival horror | horror | elementy RPG

Sony PlayStation 1
Okładka Parasite Eve II (PS1)

producent: Square Soft

wydawca: Square Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

16grudnia1999

Kontynuacja horroru z elementami science fiction o rozbudowanej mechanice nawiązującej do produkcji RPG. Gracze ponownie kierują funkcjonariuszką Ayą Breą, która prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych ataków zmutowanych bestii.

Fabuła

Po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części Aya Brea porzuciła pracę w policji i dołączyła do FBI. Tam została funkcjonariuszką specjalnej grupy operacyjnej MIST, która bada wszelkie sygnały dotyczące działań potworów w USA. Pewnego dnia otrzymuje komunikat o dziwnych wydarzeniach w Akropolis Tower. Na miejscu napotyka nowy rodzaj stworów, które potrafią upodabniać się do ludzi. W toku śledztwa wpada na ślad podziemnego ośrodka badawczego, który może skrywać odpowiedzi na pytania dotyczące kolejnych ataków monstrów na ludzi.

Mechanika

Kontynuacja hitu z 1998 roku rozwija pewne elementy oryginału i wnosi kilka zmian do mechaniki. Podczas eksploracji kolejnych miejsc kamera prezentuje akcję z konkretnej, ustalonej przez autorów perspektywy, podobnie jak w pierwszych odsłonach serii Resident Evil. Autorzy zrezygnowali z paska Active Time Bar, który decydował o szybkości ruchów głównej bohaterki, a także losowych konfrontacji. Przeciwnicy są teraz cały czas widoczni na mapie, co pozwala posiadaczowi PS1 planować ruchy i opracowywać rozmaite taktyki działania. Podczas przygody Aya zdobywa doświadczenie i rozwija umiejętności. W sequelu powraca również, choć w nieco ograniczonej formie, możliwość modyfikowania swojego ekwipunku. Specjalne umiejętności wykorzystujące Parasite Energy tym razem zostały podzielone na cztery żywioły: związane z ogniem i wiatrem ofensywne czary i mające swoje źródło w wodzie i ziemi zdolności obronne.

Twórcy przygotowali kilka dodatkowych trybów, które odblokowują się po ukończeniu podstawowego modułu. Oferują one większe wyzwanie, zwiększając poziom trudności lub pozwalają raz jeszcze ukończyć całość z zebranym już wcześniej ekwipunkiem i doświadczeniem.

Kwestie techniczne

Parasite Eve II jest przeznaczona dla starszych graczy, między innymi ze względu na przedstawioną brutalność i elementy grozy. Tytuł wyróżnia się pod względem oprawy w bibliotece tytułów na PS1. Jednym z licznych atutów dzieła Squaresoft są wstawki FMV, które prezentują istotne dla fabuły wydarzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Parasite Eve II

18+

Square Enix zarejestrowało markę Parasite Eve w Europie
Square Enix zarejestrowało markę Parasite Eve w Europie

wiadomość25 listopada 2018

Jeżeli pamiętacie jeszcze czasy pierwszego PlayStation, to ta wiadomość powinna Was ucieszyć. Firma Square Enix zdecydowała się zarejestrować znak towarowy Parasite Eve w Europie. Oznacza to remaster dwóch zakurzonych części czy ponowne otwarcie serii? Tego jeszcze nie wiemy, ale marki nie rejestruje się bez powodu.