Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2018, 09:20

autor: Serek

Square Enix zarejestrowało markę Parasite Eve w Europie

Jeżeli pamiętacie jeszcze czasy pierwszego PlayStation, to ta wiadomość powinna Was ucieszyć. Firma Square Enix zdecydowała się zarejestrować znak towarowy Parasite Eve w Europie. Oznacza to remaster dwóch zakurzonych części czy ponowne otwarcie serii? Tego jeszcze nie wiemy, ale marki nie rejestruje się bez powodu.

Parasite Eve na konsolach przyszłej generacji? - Square Enix zarejestrowało markę Parasite Eve w Europie - wiadomość - 2018-11-25
Parasite Eve na konsolach przyszłej generacji?

Ostatnimi czasy dużo mówi się o znakach towarowych. Studio 20th Century Fox zarejestrowało markę Alien: Blackout, a Take-Two najprawdopodobniej porzuciło po wielu latach produkcję gry Agent. Tym razem na tapecie będzie Square Enix, które zarejestrowało znak towarowy Parasite Eve w Europie. Czy to oznacza, że firma ma zamiar wskrzesić markę, którą ostatnio w pełnej okazałości mogliśmy ogrywać na pierwszym PlayStation? A może w planach jest remaster dwóch części ze starej konsoli Sony? Na odpowiedzi będziemy zmuszeni jeszcze pewnie trochę poczekać, chociaż zarówno jedna, jak i druga opcja wydają się interesujące.

Pierwsza część Parasite Eve ujrzała światło dzienne w 1998 roku. Była połączeniem gry akcji oraz RPG-a. Podczas zabawy wcielamy się w młodą policjantkę, która musi rozwikłać mroczną zagadkę. Sequel produkcji ukazał się rok później. Ponownie sterowaliśmy poczynaniami pani policjant, która po wydarzeniach z pierwszej części dołączyła do grupy operacyjnej FBI badającej sygnały działań potworów w USA. Obie odsłony spotkały się z ciepłym przyjęciem graczy i pochlebnymi recenzjami. W 2010 roku ostatni raz usłyszeliśmy o serii, kiedy na przenośną konsolę Sony ukazał się spin-off The 3rd Birthday.

  1. Oficjalna strona internetowa Square Enix