Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2018, 13:15

Take-Two porzuca markę Agent - Rockstar raczej już nie stworzy gry

Każda telenowela kiedyś się kończy. Nie inaczej było w przypadku gry Agent, która ostatecznie najprawdopodobniej nie ujrzy światła dziennego, bowiem firma Take-Two (wydawca) nie odnowiła praw do nazwy produkcji. Została ona zapowiedziana przez Rockstar Games w 2009 roku jako tytuł ekskluzywny na PlayStation 3.

Po trwającej dziewięć lat sadze związanej z owianą tajemnicą grą studia Rockstar North, wreszcie mamy jakiś konkret. Niestety, nie takiego zakończenia historii oczekiwali fani. Firma Take-Two zdecydowała się porzucić znak towarowy Agent. Z formalnego punktu widzenia, wydawca nie dostarczył w odpowiednim czasie wniosku o przedłużenie praw do marki. Tym samym 19 listopada Agent oficjalnie przestał istnieć. Czy to oznacza, że firma Take-Two ostatecznie zrezygnowała z wydania tworzonego przez Rockstar tytułu?

Po Agencie słuch zaginął. - Take-Two porzuca markę Agent - Rockstar raczej już nie stworzy gry - wiadomość - 2018-11-24
Po Agencie słuch zaginął.

O Agencie po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w 2007 roku. Druga zapowiedź miała miejsce na konferencji Sony na targach E3 w 2009 roku. Wtedy Jack Tretton, szef Sony Computer Entertainment America, poinformował zgromadzonych o tytule, co więcej zapewnił, że Agent będzie tytułem ekskluzywnym na konsoli PlayStation 3. Niestety, później było już tylko gorzej. W 2013 roku firma Take-Two zdecydowała się przedłużyć rejestrację znaku towarowego, ale wciąż nie podawano żadnych konkretów związanych z grą. Rok później pojawiły się informacje o anulowaniu prac nad projektem, które zostały zdementowane ponownymi odnowieniami praw autorskich w 2015 i 2016 roku.

Rok temu pojawiły się nawet nowe szkice koncepcyjne dotyczące Agenta. Niestety, po wielu latach prac nad produkcją, wygląda na to, że nigdy nie doczekamy się efektów wysiłków twórców. Agent miał być skradanką rozgrywaną w czasach zimnej wojny. Gracz miał wcielać się w szpiega, który zostaje uwikłany w zawiłą intrygę mogącą zadecydować o ostatecznych losach konfliktu. Twórcy, znani przede wszystkim z serii GTA oraz Red Dead Redemption, obiecywali, że gra na nowo zdefiniuje granice gatunku gier akcji. Obietnice najprawdopodobniej okażą się bez pokrycia. Poniżej możecie zobaczyć materiały graficzne, które były publikowane przez twórców na przestrzeni lat.

Take-Two porzuca markę Agent - Rockstar raczej już nie stworzy gry - ilustracja #2
Take-Two porzuca markę Agent - Rockstar raczej już nie stworzy gry - ilustracja #3
Take-Two porzuca markę Agent - Rockstar raczej już nie stworzy gry - ilustracja #4
Take-Two porzuca markę Agent - Rockstar raczej już nie stworzy gry - ilustracja #5
  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Zaginiony Agent Rockstara - gdzie przepadł szpiegowski hit na PlayStation 3?