Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Agent (PS4)

Agent PS4

Poboczny projekt studia Rockstar North, przygotowany ekskluzywnie dla posiadaczy konsol firmy Sony. Akcja gry przenosi nas w zimnowojenne realia końca lat 70-tych, w czasy eskalacji napięcia pomiędzy dwoma supermocarstwami: Związkiem Radzieckim i USA.

Akcji | TPP | zimna wojna | szpiegowskie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Agent (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

anulowana

Agent to propozycja ekipy deweloperskiej studia Rockstar North skierowana do miłośników gier akcji z rodzaju „skradanek” (stealth-action). Prace nad projektem, którymi osobiście kierują bracia Dan i Sam Houserowie, ruszyły w roku 2007, jednak produkcja została oficjalnie ogłoszona dopiero dwa lata później, jako tytuł dostępny wyłącznie dla użytkowników konsol PlayStation 3.

Fabuła gry osadzona została pod koniec lat 70. XX wieku. Zimna Wojna jest w rozkwicie. Polityczne napięcie pomiędzy nuklearnymi supermocarstwami, Związkiem Radzieckim i Stanami Zjednoczonymi, sięga zenitu. Wystarczy drobny incydent, by ludzkość stanęła w obliczu III wojny światowej. W tej atmosferze wywiady po obu stronach „żelaznej kurtyny” toczą między sobą skomplikowaną rozgrywkę. Gracz wciela się w rolę szpiega i uwikłany zostaje w zawiłą intrygę, która zadecydować może o dalszym biegu konfliktu.

Według zapewnień deweloperów, rozgrywka w Agencie ma wykraczać poza utarte schematy i na nowo zdefiniować granice gatunku gier akcji. Gracze mogą spodziewać się obfitującego w detale, otwartego świata, który rozmachem dorównuje produkcjom z serii Grand Theft Auto i innym tytułom studia Rockstar.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Agent

18+

Zaginiony Agent Rockstara - gdzie przepadł szpiegowski hit na PlayStation 3?
Zaginiony Agent Rockstara - gdzie przepadł szpiegowski hit na PlayStation 3?

Przed premierą 7 stycznia 2016, 13:43

Rok po ogłoszeniu Jacka Trettona na E3 oddział Rockstara mieszczący się w San Diego skończył grę, która faktycznie powaliła branżę na kolana i dla wielu osób stała się najważniejszym tytułem siódmej generacji. Red Dead Redemption było jednak dziełem multiplatformowym. Niemniej nadzieje Sony musiały rosnąć. Każda gra partnera rozchodziła się w milionach egzemplarzy, wspomagając oczywiście sprzedaż samych konsol. Agent mógł więc okazać się potężnym narzędziem służącym do walki z konkurencją.