Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Agent (PS4)
OkładkaAgent (PS4)

Agent PS4

Poboczny projekt studia Rockstar North, przygotowany ekskluzywnie dla posiadaczy konsol firmy Sony. Akcja gry przenosi nas w zimnowojenne realia końca lat 70-tych, w czasy eskalacji napięcia pomiędzy dwoma supermocarstwami: Związkiem Radzieckim i USA.

Akcji | TPP | zimna wojna | szpiegowskie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agent Premiera PS4

anulowana

producent: Rockstar Games wydawca: Rockstar Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Agent

Mafia II

L.A. Noire

Assassin's Creed

Agent to propozycja ekipy deweloperskiej studia Rockstar North skierowana do miłośników gier akcji z rodzaju „skradanek” (stealth-action). Prace nad projektem, którymi osobiście kierują bracia Dan i Sam Houserowie, ruszyły w roku 2007, jednak produkcja została oficjalnie ogłoszona dopiero dwa lata później, jako tytuł dostępny wyłącznie dla użytkowników konsol PlayStation 3.

Fabuła gry osadzona została pod koniec lat 70. XX wieku. Zimna Wojna jest w rozkwicie. Polityczne napięcie pomiędzy nuklearnymi supermocarstwami, Związkiem Radzieckim i Stanami Zjednoczonymi, sięga zenitu. Wystarczy drobny incydent, by ludzkość stanęła w obliczu III wojny światowej. W tej atmosferze wywiady po obu stronach „żelaznej kurtyny” toczą między sobą skomplikowaną rozgrywkę. Gracz wciela się w rolę szpiega i uwikłany zostaje w zawiłą intrygę, która zadecydować może o dalszym biegu konfliktu.

Według zapewnień deweloperów, rozgrywka w Agencie ma wykraczać poza utarte schematy i na nowo zdefiniować granice gatunku gier akcji. Gracze mogą spodziewać się obfitującego w detale, otwartego świata, który rozmachem dorównuje produkcjom z serii Grand Theft Auto i innym tytułom studia Rockstar.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Agent: 18+