Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2017, 20:38

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Bully 2 i Agent na nowych szkicach koncepcyjnych

W sieci pojawiły się szkice koncepcyjne pochodzące ponoć z dwóch gier firmy Rockstar - niezapowiedzianego jeszcze Bully'ego 2 i zapowiedzianego, ale zapomnianego Agenta.

Na profilu Bully 2 Info w serwisie społecznościowym Twitter zamieszczono (dzięki, VG24/7) nowe szkice koncepcyjne, pochodzące z gry Agent. Ponoć zostały one udostępnione przez jakiegoś informatora, któremu nie spodobała się sprawa z modami do Grand Theft Auto V. Widoczne poniżej grafiki pokazują zimowe krajobrazy i jedną z postaci. Co ciekawe, bardzo różnią się one od wcześniejszego wycieku, dzięki któremu pod koniec 2015 roku mogliśmy obejrzeć miejską lokację znajdującą się najpewniej gdzieś na Bliskim Wschodzie.

Przypominamy, że Agent został zapowiedziany w 2009 roku, jako szpiegowska gra akcji na konsolę PlayStation 3, ale ostatecznie projekt nie doszedł do skutku. Niewykluczone jednak, że być może kiedyś powróci, co sugeruje ciągłe odświeżanie praw do marki – ostatnio miało to miejsce w połowie 2016 roku.

Agent – najpierw Bliski Wschód, a teraz zima. - Bully 2 i Agent na nowych szkicach koncepcyjnych - wiadomość - 2017-08-28
Agent – najpierw Bliski Wschód, a teraz zima.
Bully 2 i Agent na nowych szkicach koncepcyjnych - ilustracja #4

Agent to jednak nie wszystko, gdyż inną wyczekiwaną grą studia Rockstar jest Bully 2. Tytuł nigdy nie został zapowiedziany, ale kilka lat temu firma zarejestrowała nazwę Bully Bullworth Academy: Canis Canem Edit. Parę miesięcy temu główny administrator GTA Forum, który wcześniej podawał prawdziwe informacje, związane np. z nadchodzącą zawartością aktualizacji do GTA Online, wyjawił, że po premierze Red Dead Redemption 2 deweloper weźmie się za Bully’ego. Z kolei niedawno w bardzo dobrze poinformowanym serwisie Game Informer, który często jest źródłem rozmaitych zapowiedzi, pojawiła się karta produkcji zatytułowanej Bully 2: Kevin's Back Jack. Natomiast dziś mamy takie oto szkice, ale niestety brak jakichkolwiek konkretów.

Być może Rockstar faktycznie kiedyś zapowie jedną z tych produkcji, a może i obie, ale obecnie oczkiem w głowie firmy jest Red Dead Redemption 2, a później najpewniej będzie nim GTA VI, więc to raczej mocno odległa przyszłość.

Bully 2 i plejada barwnych bohaterów.
Bully 2 i plejada barwnych bohaterów.
Bully 2 i Agent na nowych szkicach koncepcyjnych - ilustracja #6