Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2017, 09:23

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Bully 2: Kevin's Back Jack w produkcji?

W serwisie Game Informer pojawiła się karta produkcji zatytułowanej Bully 2: Kevin's Back Jack. Witryna jest powiązana ze słynnym magazynem, w którym często ujawniane są nowe gry. Czyżby więc szykowała się zapowiedź nowego projektu Rockstara?

O kontynuacji Bully słyszy się od kilku lat, ale do tej pory nie doczekaliśmy się konkretów. - Bully 2: Kevin's Back Jack w produkcji? - wiadomość - 2017-06-08
O kontynuacji Bully słyszy się od kilku lat, ale do tej pory nie doczekaliśmy się konkretów.

W serwisie Game Informer pojawiła się strona z grą Bully 2: Kevin's Back Jack. Została ona już usunięta, ale użytkownicy forum Reddit porobili screeny i mają link z Google Cache, więc zachowały się dowody. Co to oznacza? Jak powszechnie wiadomo, witryna Game Informer to internetowa odsłona słynnego magazynu, w którym często zapowiadane są nowe produkcje. Być może szykuje się kolejne tego typu wydarzenie? Z drugiej strony, na oficjalnym profilu na Twitterze zaprzeczono tym doniesieniom, stwierdzając, że to błąd i że redakcja nic nie słyszała o nowym Bully. Sprawa jest jednak bardziej zagmatwana, gdyż z informacji znajdujących się w Google Cache wynika, że strona z Bully 2: Kevin's Back Jack wisiała już od 8 maja, a usunięto ją dopiero kilka godzin temu. Błędy zazwyczaj poprawia się w locie.

Bully 2: Kevin's Back Jack w serwisie Game Informer / Źródło: Reddit. - Bully 2: Kevin's Back Jack w produkcji? - wiadomość - 2017-06-08
Bully 2: Kevin's Back Jack w serwisie Game Informer / Źródło: Reddit.
Bully w skrócie:
  1. szkolny sandbox z 2006 roku;
  2. opowiada o losach niesfornego ucznia Jimmy’ego Hopkinsa;
  3. pojawiły się kolejne plotki o ewentualnej kontynuacji produkcji.

Nasuwają się dwa rozwiązania – albo ktoś z redakcji postanowił pożartować, albo faktycznie Bully 2: Kevin's Back Jack powstaje, ale Game Informer jest ograniczony przez umowę NDA i nie może jeszcze nic mówić na temat tej produkcji.

Bully, w Europie wydany pod tytułem Canis Canem Edit, to kolejny sandbox w dorobku firmy Rockstar. Produkcja ukazała się w 2006 roku na konsoli PlayStation 2, a w późniejszym czasie doczekała się ulepszonej wersji na inne platformy sprzętowe. Gra opowiada o przygodach Jimmy’ego Hopkinsa – nastolatka, który trafia do nowej szkoły, gdzie musi się zaaklimatyzować i zdobyć popularność.

Pierwsze plotki o kontynuacji gry pojawiły się już w 2009 roku. Dwa lata później sam Dan Houser, jeden z założycieli firmy Rockstar, wyjawił, że nie zapomniał o Bully. Następnie odnowiono prawa do marki, zarejestrowano nazwę Bully Bullworth Academy: Canis Canem Edit (pojawiło się nawet logo tej gry), a niedawno na GTA Forums opublikowano doniesienia głoszące nadejście dwójki po Red Dead Redemption 2. Miejmy nadzieję, że wszystko to przełoży się w końcu na oficjalną zapowiedź gry.