Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2017, 09:55

The End is Nigh nowym projektem współtwórcy The Binding of Isaac i Super Meat Boy

Edmund McMillen, współtwórca The Binding of Isaac i Super Meat Boy, poinformował, że jego następnym projektem będzie platformówka The End is Nigh. Produkcja trafi w przyszłym miesiącu na pecety, a w późniejszym terminie ukaże się wersja na Nintendo Switch.

THE END IS NIGH W SKRÓCIE:
  1. Deweloperzy gry: Edmund McMillen i Tyler Glaiel
  2. Gatunek: platformówka
  3. Platformy: PC, Switch
  4. Data premiery na PC: 12 lipca 2017 r.

Edmund McMillen, czyli współtwórca takich niezależnych przebojów jak The Binding of Isaac czy Super Meat Boy, zapowiedział swój kolejny projekt. Okazała się nim platformówka The End is Nigh. Na premierę nie będziemy musieli czekać długo, gdyż tytuł zadebiutuje na pecetach 12 lipca tego roku. W planach jest również wersja na konsolę Nintendo Switch, ale ona ukaże się w późniejszym terminie. Warto wspomnieć, że w pracach bierze udział również Tyler Glaiel, czyli autor Closure.

W grze wcielimy się w dziwnego stworka znanego jako Ash, będącego jedną z ostatnich istot, które przetrwały koniec świata. Bohater uda się w podróż przez ruiny cywilizacji i zmierzy się ze zmutowanymi bestiami. Jego celem będzie stworzenie dla siebie przyjaciela, którego złoży ze zgromadzonych części ciał zmarłych ludzi.

Pod względem mechaniki produkcja będzie klasycznie zrealizowaną, dwuwymiarową platformówką. Będziemy więc pędzić przez pełne przeciwników plansze, zbierać przedmioty i unikać zagrożeń. W eksploracji pomoże nam zdolność przyklejania się do ścian. Produkcja postawi na wysoki poziom trudności.

Kampania zawierać ma ponad sześćset poziomów podzielonych na kilkanaście rozdziałów. Podczas rozgrywki będziemy gromadzili kartridże, z których każdy zapewni dostęp do innej minigierki. Na odblokowanie czeka również co najmniej 80 osiągnięć. Autorzy obiecują także wiele sekretów do odkrycia oraz kilka alternatywnych zakończeń.

Warto na koniec wspomnieć, że Edmund McMillen i Tyler Glaiel pracują również nad turowym RPG The Legend of Bum-bo, które ma się ukazać w grudniu tego roku. Na razie potwierdzono jedynie wersję pecetową.

  1. Oficjalna strona gry