Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2016, 09:00

Twórca Super Meat Boy zapowiada kolejną grę - The Legend of Bum-bo

Edmund McMillen zapowiedział The Legend of Bum-bo - miks gry logicznej z RPG. Na razie nie podano żadnych szczegółów. Nowe informacje będą ujawniane w nadchodzących miesiącach.

Sądząc po obrazku, The Legend of Bum-bo będzie równie subtelna, co poprzednie produkcje McMillena. - Twórca Super Meat Boy zapowiada kolejną grę - wiadomość - 2016-03-23
Sądząc po obrazku, The Legend of Bum-bo będzie równie subtelna, co poprzednie produkcje McMillena.

Edmund McMillen to jeden z bardziej uznanych niezależnych twórców gier, znany głównie z dwóch popularnych tytułów: wymagającej platformówki Super Meat Boy z 2010 roku oraz wydanego rok później The Binding of Isaac. Obecnie pracuje nad kontynuacją pierwszego z tych tytułów, ale nie jest to jedyna z jego nadchodzących produkcji. Na oficjalnym blogu gry The Binding of Isaac zamieszczono wpis informujący o ponownej współpracy McMillena z Jamesem Idem (wcześniej pracowali nad The Fingered), tym razem nad „turowym, losowo generowanym logiczno-RPG-wym czymś” – The Legend of Bum-bo. Twórcy nie podali żadnych szczegółowych informacji, ale tytuł najpewniej będzie powiązany z Izaakiem, na co wskazuje nie tylko zapowiedzenie go na blogu bodajże najpopularniejszej produkcji McMillena, lecz również zwrócenie uwagi na ten fakt przez twórcę Super Meat Boya. Ponadto najwyraźniej niemałe znaczenie będzie miało zbieranie monet, na co wskazuje podtytuł (?) oraz bilon umieszczony w logo gry.

Szczegóły na temat The Legend of Bum-bo mają być przekazywane w nadchodzących miesiącach w „enigmatycznych wiadomościach” na kontach twórców na Twitterze: McMillena, Ida oraz zespołu Ridiculon aka Jona Evansa i Matthiasa Bossi. Ci ostatni po raz kolejny zadbają o ścieżkę dźwiękową produkcji (wcześniej stworzyli m.in. soundtrack wspomnianego The Binding of Isaac).