Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSSwitch
Okładka The Legend of Bum-Bo (iOS)

The Legend of Bum-Bo

Hybryda turowego RPG-a i produkcji typu match-3, w której gracze wcielają się w tytułowego bohatera znanego z gry The Binding of Isaac. Akcja The Legend of Bum-Bo toczy się w kartonowych pudłach, a w trakcie rozgrywki protagonista walczy z przeciwnikami i zabiera im pieniądze.

RPG | elementy logiczne | połącz trzy elementy | indie

Okładka The Legend of Bum-Bo (iOS)

data premiery gry:

12lis2019

PC

The Legend of Bum-Bo jest oryginalną hybrydą gatunkową, łączącą cechy gry RPG i produkcji typu match-3. Tytuł został opracowany przez Edmunda McMillena (w jego portfolio można znaleźć słynne The Binding of Isaac, Super Meat Boy oraz The End is Nigh), we współpracy z Jamesem Idem (autorem gry Fingered).

Fabuła

W The Legend of Bum-Bo wcielamy się w tytułowego bohatera (znanego z The Binding of Isaac), który walczy z papierowymi potworami i zabiera im pieniądze, by wydać je w kasynach. Akcja gry toczy się w lokacjach zbudowanych z kartonu, a bohaterowie wyglądają jak wycinanki z tektury – w ten sposób twórcy nawiązują do klasycznych, dziecięcych zabaw.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich dziełach McMillena, zawartość gry The Legend of Bum-Bo jest generowana proceduralnie. Filarem rozgrywki są starcia z przeciwnikami, które toczymy w trybie turowym, wykorzystując mechanikę gier match-3. Łącząc widoczne na dwuwymiarowej planszy obiekty tego samego typu (mowa o kościach, zębach czy... kupach), wyprowadzamy proste ataki, leczymy obrażenia lub zdobywamy manę o różnych barwach. Tę z kolei możemy wydać na rzucanie różnorodnych zaklęć ofensywnych i defensywnych. Oczywiście im więcej elementów uda nam się połączyć, tym lepszy efekt uzyskamy. Twórcy oddają do naszej dyspozycji około stu takich czarów, które podzielono na pięć kategorii: atak, obrona, łamigłówka (zmienia układ planszy), przedmioty (przed użyciem trzeba je naładować) oraz moce specjalne. Najlepsze rezultaty daje łączenie poszczególnych ataków w efektowne kombinacje.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The Legend of Bum-Bo została utrzymana w oryginalnej konwencji charakterystycznej dla dzieł Edmunda McMillena. Całość zrealizowano więc w groteskowej, rysunkowej stylistyce, a wysokiej brutalności towarzyszy nietypowy, czarny humor.

Jako ciekawostkę należy dodać, że początkowo główną rolę w omawianej produkcji miał odegrać bezdomny, który grasowałby po śmietnikach i stawiał czoła innym kloszardom. Ostatecznie jednak autor porzucił tę koncepcję i zdecydował się na oddanie w ręce graczy znanego im „herosa”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Bum-Bo

Wymagania wiekowe The Legend of Bum-Bo

12+

Wymagania sprzętowe The Legend of Bum-Bo

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Nowa gra twórcy The Binding of Isaac zadebiutuje w ciągu kilku miesięcy
Nowa gra twórcy The Binding of Isaac zadebiutuje w ciągu kilku miesięcy

wiadomość4 stycznia 2018

Kolejne dzieło autora The Binding of Isaac, czyli The Legend of Bum-Bo, doczekało się okienka wydawniczego. Jak się okazuje, na następną produkcję, pod którą podpisze się Edmund McMillen (opracowaną we współpracy z Jamesem Idem, czyli autorem gry Fingered), nie będzie trzeba długo czekać.

Twórca Super Meat Boy zapowiada kolejną grę - The Legend of Bum-bo
Twórca Super Meat Boy zapowiada kolejną grę - The Legend of Bum-bo

wiadomość23 marca 2016

Edmund McMillen zapowiedział The Legend of Bum-bo - miks gry logicznej z RPG. Na razie nie podano żadnych szczegółów. Nowe informacje będą ujawniane w nadchodzących miesiącach.

PC
iOS
Switch