Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWiiX360ANDiOS
Okładka Bejeweled 2 (PC)

Bejeweled 2

Druga odsłona kultowej serii gier logicznych, które stały się wyznacznikiem dla wielu innych tytułów. Twórcy rozbudowali trochę rozgrywkę, chociaż starali się nie utrudniać jej za bardzo. W dalszym ciągu grupujemy różnokolorowe klejnoty i rozwiązujemy łamigłówki.

Logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Okładka Bejeweled 2 (PC)

data premiery gry:

22lis2005

X360

30sie2006

PC

10lip2008

iOS

14cze2010

Wii

19lut2011

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bejeweled 2 to druga odsłona popularnej serii gier logicznych, polegających na odpowiednim układaniu kolorowych kamieni szlachetnych. Pierwsza część cyklu została stworzona samodzielnie przez Jasona Kapalkę. W produkcję sequela zaangażowanych zostało znacznie więcej osób.

Rozgrywka, przypominająca nieco klasycznego Tetrisa – ogranicza się do przemieszczania klejnotów w takie miejsca planszy, aby znalazły się obok innych o tej samej barwie. Dzięki temu znikają one z kolorowego pola, mogąc jednocześnie wywołać reakcję łańcuchową, dodatkowo zasilającą konto punktów użytkownika. Występują także specjalne kamienie (zazwyczaj sześciokątne), których uwzględnienie w kombinacji gwarantuje wyeliminowanie większej ilości elementów. Na przebieg danego etapu rozgrywki wpływa też fakt trafienia w bombę zegarową.

W Bejeweled 2 zaimplementowano cztery sposoby gry. Do dyspozycji zawodnika oddano klasyczną wersję zabawy, jak również tryb puzzle, polegający na całkowitym wyczyszczeniu planszy. Moduł Action to przede wszystkim wyścig z czasem, natomiast w Endless sprawdza się umiejętności, przestawiając klejnoty aż do pierwszego niepowodzenia. Jednocześnie należy pamiętać o tworzeniu kombinacji z jak najbardziej wartościowych przedmiotów, bo tylko taka taktyka zapewnia uzyskanie dużej liczby punktów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Gry podobne do Bejeweled 2

Klasyfikacja PEGI Bejeweled 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bejeweled 2

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP/Vista
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Miliard dolarów za twórców Plants vs. Zombies i Bejeweled

wiadomość23 czerwca 2011

To może być największa transakcja w historii rynku gier casualowych. Według doniesień serwisu TechCrunch koncern Electronic Arts jest zainteresowany przejęciem firmy PopCap Games za cenę ponad miliarda dolarów. Anonimowe źródła twierdzą, że „elektronicy” są zdeterminowani, a rozmowy w tej sprawie powinny wkrótce dobiec końca.

Bardzo dobre wyniki finansowe twórcy Plants vs Zombies i Bejeweled

wiadomość15 kwietnia 2011

Serwis Business Insider podał informację mówiącą o tym, że firma PopCap, odpowiedzialna m.in. za Plants vs Zombies i serię Bejeweled, uzyskała w roku 2010 przychody na poziomie przekraczającym 100 milionów dolarów. Tym samym, przewyższyła swoje wyniki z roku 2009 o 25%.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Operation Flashpoint: Red River, Myst Online) 7/04/11

wiadomość7 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do gier PopCap Games, opóźnieniu amerykańskiej premiery Operation Flashpoint: Red River, a także darmowym dodatku do Mortal Kombat na PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

Pecetowe gry studia PopCap Games za połowę ceny
Pecetowe gry studia PopCap Games za połowę ceny

wiadomość24 listopada 2010

Studio PopCap Games na swojej stronie internetowej zaczęło kusić wyjątkowo interesującą promocją, w ramach której wszystkie gry tego dewelopera można w ciągu kilku najbliższych dni zakupić za połowę ich zwykłej ceny. Jeśli zatem od jakiegoś czasu polowaliście na którąś z jego produkcji, teraz jest najlepszy moment na łowy.

Zapowiedziano Bejeweled 3
Zapowiedziano Bejeweled 3

wiadomość2 listopada 2010

Seria Bejeweled od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników gier casualowych. Mamy dla nich dobrą wiadomość - studio PopCap Games ogłosiło, że jeszcze w tym roku będziemy mogli zagrać w trzecią odsłonę cyklu.

X360
PC
Wii
AND
iOS