Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2011, 14:17

autor: Jiker

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Operation Flashpoint: Red River, Myst Online) 7/04/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do gier PopCap Games, opóźnieniu amerykańskiej premiery Operation Flashpoint: Red River, a także darmowym dodatku do Mortal Kombat na PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do gier PopCap Games, opóźnieniu amerykańskiej premiery Operation Flashpoint: Red River, a także darmowym dodatku do Mortal Kombat na PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

Kameo 2

Jeden z byłych pracowników studia Rare zamieścił na swej stronie internetowej grafiki koncepcyjne prezentujące drugą odsłonę przygodowej gry akcji Kameo: Elements of Power, wydanej oryginalnie na Xboksa 360 pod koniec 2005 roku. Najbardziej zaskakującym elementem jest kierunek artystyczny – „dwójka” prezentowała się bardzo realistycznie, co widać chociażby po zmieszczonym poniżej ujęciu ukazującym nowy wygląd głównej bohaterki. Niestety, projekt został skasowany, a Rare zajmuje się obecnie produkcją gier na Kinecta.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Operation Flashpoint: Red River, Myst Online) 7/04/11 - ilustracja #1

The Last Story

The Last Story, imponująco prezentująca się gra z gatunku jRPG przeznaczona na Wii, być może zostanie wydana na Zachodzie. Sugeruje to rejestracja domeny TheLastStory.com dokonana przez amerykański oddział Nintendo. Byłaby to kolejna produkcja studia Mistwalker, założonego przez Hironobu Sakaguchiego (ojca marki Final Fantasy), która zawitałaby na rynki anglojęzyczne. Wcześniej było to udziałem pozycji na Xboksa 360 – Blue Dragon i Lost Odyssey – oraz na DS-a – AWAY Shuffle Dungeon. The Last Story debiutowało w Japonii w październiku ubiegłego roku.

Pandora’s Tower

Natomiast 26 maja do japońskich sklepów trafi action/RPG Pandora’s Tower na Wii, przygotowywany przez studio Ganbarion (producenta serii ciepło przyjętych bijatyk Jump Stars na DS-a). Gracze wcielą się w wojownika o imieniu Ende i wyruszą na niebezpieczną wyprawę w celu pokonania bestii zamieszkujących dwanaście tajemniczych wież i zdjęcia klątwy z pięknej wokalistki Ceres. Póki co premiera gry na Zachodzie nie jest planowana. W tym miejscu znajdziecie pierwszy zwiastun.

Katamari Damacy

Firma Namco Bandai kontynuuje rejestrowanie znaków towarowych odnoszących się do marki Katamari Damacy. Tym razem dokonała tego w japońskim Urzędzie Patentowym, gdzie zgłosiła nazwę Katamari Damacy Mobile Jumbo. Można w ten sposób wywnioskować, że firma planuje przeniesienie niezwykłej serii gier zręcznościowych na urządzenia mobilne.

Bejeweled

Firma PopCapGames zdecydowała się na udostępnienie za darmo zremiksowanych ścieżek dźwiękowych do gier logicznych Bejeweled 2 i Bejeweled 3, skomponowanych oryginalnie przez Petera Hajbę i Alexandra Brandona. Jako bonus producent gier casualowych dołożył soundtrack do Plants vs. Zombies.

Operation Flashpoint: Red River

Firma Codemasters opóźniła amerykańską premierę strzelaniny Operation Flashpoint: Red River na PC, PS3 i X360 z końcówki kwietnia na 7 czerwca. Nie podała przy tym żadnego powodu swojej decyzji. Jednocześnie Brytyjczycy zapewnili jednak, że europejski debiut gry odbędzie się bez przeszkód 24 kwietnia.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Operation Flashpoint: Red River, Myst Online) 7/04/11 - ilustracja #2

Mortal Kombat

Klasyczne kostiumy dla Reptile’a, Scorpiona i Sub-Zero to prezent dla limitowanej liczby nabywców bijatyki Mortal Kombat w wersji na PlayStation 3. Z informacji podanych przez dystrybutora, firmę Cenega, pobranie dodatków będzie możliwe dzięki specjalnym kodom, które znajdą w pudełkach z grą klienci Media Markt (Scorpion), Empiku (Sub-Zero) oraz wybranych sklepów internetowych (Reptile). Polska premiera oczekiwanej produkcji studia NetherRealm już 21 kwietnia.

Myst Online: Uru Live

Wszyscy domorośli programiści mogą rozpocząć grzebanie w kodzie źródłowym gry sieciowej Myst Online: Uru Live – studio Cyan World poinformowało oficjalnie o jego udostępnieniu. Więcej szczegółów na temat całej akcji znajdziecie pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Rabbids 3D

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Spiral Knights

Shattered Origins: Guardians of Unity

Spider-Man: Shattered Dimensions

Darkest Hour

Hoard

Anomaly: Warzone Earth

L.A. Noire

Revenge of the Titans

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Sims 3: Pokolenia - trailer #1 (PL)

Przed seansem #15 - edycja sylwestrowa

Killzone 3 - Steel Rain DLC

MX vs. ATV: Alive - trailer #2

Section 8: Prejudice - kulisy produkcji #2

Red Faction: Battlegrounds - zwiastun

Rio - teaser #1

Rise of Immortals - gameplay #1

Supreme Ruler Cold War - gameplay #1

Władca Pierścieni: Wojna na Północy – kulisy produkcji PL

Virtua Tennis 4 - trailer #3

Gears of War 3 - cechy silnika Unreal Engine 3

Dragon Age II - darmowy Mass Effect 2 (PL)

Dragon Age II - Rozgrywka #1 - Questy (PL)

gry