Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Myst Online: Uru Live (PC)

Myst Online: Uru Live PC

Myst Online: Uru Live to długo oczekiwana przez miłośników przygodówek, a w szczególności serii Myst, możliwość sieciowej eksploracji świata stworzonego pierwotnie przez firmę Cyan Worlds.

Przygodowe | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Myst Online: Uru Live (PC)

producent: Cyan Inc.

wydawca: GameTap

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15lutego2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Myst Online: Uru Live to dugo oczekiwana przez miłośników przygodówek, a w szczególności serii Myst, możliwość sieciowej eksploracji świata stworzonego pierwotnie przez firmę Cyan Worlds. Projekt zarzucony jakiś czas temu został wskrzeszony przez serwis GameTap, przy współpracy z twórcami oryginalnych gier z cyklu Myst. Przypomnijmy, iż moduł rozgrywki wieloosobowej został pierwotnie zaimplementowany w grze Uru: Ages Beyond Myst, jednak ze względu na nikłe zainteresowanie ze strony graczy, został wyłączony.

Myst Online: Uru Live jest pełnoprawną grą z rodzaju MMO, w której każdy gracz może doświadczać zupełnie innych przygód w zależności od podejmowanych przez siebie akcji i decyzji. Można więc powiedzieć, iż każdy gracz snuje własną opowieść, oczywiście na bazie wspaniałego świata Myst. A świat ten w dużej mierze zdominowany jest przez pozostałości tajemniczej cywilizacji D'ni, której społeczność ponad 10,000 lat temu stworzyła ogromne, podziemne imperium. Jej członkowie wynaleźli mnóstwo rewolucyjnych rzeczy, w tym m.in. Sztukę Pisania. Posłużyła ona następnie do kreacji Ksiąg Połączeń pozwalających na przemieszczanie się pomiędzy światami zwanymi Erami. Niestety, kres świetności D'ni położyła ogromna katastrofa, a wszelkie tajemnice zostały pogrzebane głęboko pod ziemią – aż do teraz.

Grupa archeologów natrafiła ostatnio na pozostałości po cywilizacji D'ni – rozpoczęły się wykopaliska i badania mające na celu „wydarcie” tajemnic starożytnych. Ty drogi graczu zostałeś poproszony o udział w nich. W tym właśnie momencie rozpoczyna się właściwa przygoda w sieciowym uniwersum Myst. Wstępując do niego możemy dowolnie ukształtować naszą postać, począwszy od koloru i wyglądu skóry, a na stylu ubioru skończywszy. Czeka na nas eksploracja wspomnianych światów, a także możliwość interakcji z innymi graczami, rozwiązywanie zagadek, no i oczywiście udział w rozwoju fabuły gry, ponieważ każda nasza akcja znajduje odbicie w otaczającej nas rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 465 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Myst Online: Uru Live

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Myst Online: Uru Live

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
Odświeżone wersje wszystkich części Myst trafią do sprzedaży w tym roku
Odświeżone wersje wszystkich części Myst trafią do sprzedaży w tym roku

wiadomość18 marca 2018

Studio Cyan ogłosiło właśnie, że odzyskało prawa do wydania wszystkich gier z przygodowej serii Myst. Dzięki temu jeszcze w tym roku pojawią się one w sprzedaży w odświeżonych i poprawionych wersjach, w pełni współpracujących z systemem Windows 10. Publikacja tytułów będzie towarzyszyć obchodom dwudziestej piątej rocznicy istnienia cyklu.

Twórcy serii Myst wystartują z nowym projektem na Kickstarterze
Twórcy serii Myst wystartują z nowym projektem na Kickstarterze

wiadomość7 października 2013

Rand Miller, współtwórca kultowych przygodówek z serii Myst, ujawnił, że studio Cyan Worlds zamierza rozpocząć zbiórkę na nowy projekt za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Niestety, na tę chwilę nie wiemy nic więcej o tej grze, nie znamy też terminu jej pojawienia się na crowdfundingowej platformie.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Operation Flashpoint: Red River, Myst Online) 7/04/11

wiadomość7 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do gier PopCap Games, opóźnieniu amerykańskiej premiery Operation Flashpoint: Red River, a także darmowym dodatku do Mortal Kombat na PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

Powstanie filmowa adaptacja serii Myst
Powstanie filmowa adaptacja serii Myst

wiadomość1 października 2010

Wygląda na to, że projekt filmowej adaptacji klasycznej przygodówki Myst w końcu zyskał poważne wsparcie. Tematem zainteresowały się firmy Roserock Films oraz Gran Via Productions, które pomogą w zrealizowaniu pomysłu. O stworzenie dzieła zabiegają od jakiegoś czasu dwaj fani kultowej gry - Adrian Vanderbosch oraz Isaac Testerman z Mysteria Film Group.

Wieści ze świata (Empire: Total War, Mass Effect 2, Deus Ex 3) 9/02/10
Wieści ze świata (Empire: Total War, Mass Effect 2, Deus Ex 3) 9/02/10

wiadomość9 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa łatka do Empire: Total War, darmowe DLC do Mass Effect 2, zapisy na beta-testy Craft of Gods, demonstracja Sonic & SEGA All-stars Racing i inne. Zapraszamy do lektury.