Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2010, 14:10

Wieści ze świata (Empire: Total War, Mass Effect 2, Deus Ex 3) 9/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa łatka do Empire: Total War, darmowe DLC do Mass Effect 2, zapisy na beta-testy Craft of Gods, demonstracja Sonic & SEGA All-stars Racing i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa łatka do Empire: Total War, darmowe DLC do Mass Effect 2, zapisy na beta-testy Craft of Gods, demonstracja Sonic & SEGA All-stars Racing i inne. Zapraszamy do lektury.

Empire: Total War

Firma Creative Assembly pracuje nad kolejną łatką do gry strategicznej Empire: Total War. Zaproponowane poprawki mają przede wszystkim usprawnić zachowanie sztucznej inteligencji w czasie walk. Niestety, wśród zmian nie znajdą się nowości ujęte w Napoleon: Total War, dlatego też nie powinniśmy oczekiwać zachowań na poziomie tych z nowego dzieła Creative Assembly (zastosowanie znajdzie tam zupełnie nowy system SI). Wyjaśnienie tej sprawy znajdziecie na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry. Aktualizacja wejdzie niebawem do fazy wewnętrznych beta-testów.

Mass Effect 2

Jeszcze dzisiaj dojdzie do premiery dwóch darmowych mini-dodatków DLC do kosmicznej strzelaniny Mass Effect 2. Za pośrednictwem platformy Cerberus Network posiadacze PC i Xboksa 360 będą mogli pobrać zbroję Cerberus Assault oraz strzelbę M-22a Eviscerator.

Craft of Gods

Włoskie studio Kalicanthus rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do otwartych beta-testów gry MMO Craft of Gods. Ich pierwsza faza rozpocznie się już 18 lutego i zakończy się trzy dni później. Kolejne etapy będą aktywowane w regularnych odstępach czasu, każdorazowo dopuszczając możliwość osiągnięcia wyższego poziomu doświadczenia. Premiera pełnej wersji Craft of Gods odbędzie się wiosną bieżącego roku.

Wieści ze świata (Empire: Total War, Mass Effect 2, Deus Ex 3) 9/02/10 - ilustracja #1

Sonic & SEGA All-Stars Racing

Posiadacze złotego abonamentu Xbox Live otrzymali wczoraj szansę przetestowania wersji demonstracyjnej gry wyścigowej Sonic & SEGA All-Stars Racing, utrzymanej w stylu kultowego Mario Kart. 1GB demo umożliwia wcielenie się w Sonika, a także w duet Banjo i Kazooie oraz podjęcie rywalizacji na jednym przykładowym torze. Produkcja trafi do europejskich sklepów 26 lutego i będzie dostępna w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS i PC.

Deus Ex 3

Firma Square Enix zarejestrowała w europejskim Urzędzie Patentowym znak towarowy Deus Ex: Human Revolution, nie podając przy tym oczywiście żadnych istotnych szczegółów. Nie wiemy zatem, czy chodzi tu o zupełnie nową część popularnej serii pierwszoosobowych cRPG, czy też może poznaliśmy właśnie oficjalny tytuł trzeciej odsłony, powstającej od pewnego czasu w biurach studia Eidos Montreal. Redakcje zachodnich serwisów sugerują, że bardziej prawdopodobne jest to drugie rozwiązanie.

Dream Chronicles

Firma Hudson ujawniła swoje plany co do przekonwertowania pierwszej odsłony cyklu darmowych, pierwszoosobowych gier przygodowych Dream Chronicles na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja zostanie wydana wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach Xbox Live Arcade i PlayStation Store. Oryginał został stworzony w 2007 roku przez studio KatGames. Była to dosyć standardowa przygotówka – niecodzienną cechą była jednak możliwość ukończenia głównego trybu we współpracy z przyjacielem. Od czasu wydania „jedynki” w Sieci publikacji doczekały się jeszcze dwie odsłony, a trzecia znajduje się aktualnie w produkcji.

Aliens vs Predator

Udostępnione w ubiegłym tygodniu multiplayerowe demo strzelaniny Aliens vs Predator zostało pobrane w czasie weekendu przez 14 tysięcy posiadaczy konsoli Xbox 360. Warto zauważyć, że tylko oni od samego początku mogli korzystać z w pełni działającej wersji demonstracyjnej. W przypadku edycji na PC i PlayStation 3 nie działał bowiem poprawnie system matchmakingu (pecetowa edycja została już załatana). Studio Rebellion cały czas pracuje nad łatką w wersji na platformę Sony.

All Star Karate

Firma THQ zapowiedziała oficjalnie grę All Star Karate na Wii. Produkcja zadebiutuje wiosną tego roku i umożliwi nam wcielenie się w młodego adepta sztuki karate, wyruszającego w niebezpieczną podróż. Jej celem będzie odbicie Mistrza, porwanego przez grupę wojowników ninja. Gra należy do marki All Star, zapoczątkowanej w 2008 roku przez All Star Cheer Squad i będzie robić użytek z przystawki Wii MotionPlus.

Myst Online: Uru Live

Firma Cyan ponownie udostępniła w Sieci grę przygodową Myst Online: Uru Live – sieciową odsłonę popularnej marki Myst, wydanej oryginalnie w 2007 roku. Produkcja jest obecnie darmowym programem open-sourcowym, po tym jak w 2008 roku zadecydowano o wstrzymaniu jej dystrybucji (za pośrednictwem GameTapa).

Rock Band

Szefostwo Electronic Arts poinformowało, że umowa wydawnicza z koncernem Viacom – właścicielem firm MTV i Harmonix oraz marki Rock Band – wygasa w marcu tego roku (obejmując najprawdopodobniej grę Green Day: Rock Band). Istnieje więc możliwość, że wydawcą trzeciej odsłony Rock Band będzie inna firma. Sprawa rozstrzygnie się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Dead Rising 2

Firma Capcom poinformowała, że gra akcji Dead Rising 2 doczeka się specjalnego pokazu w czasie imprezy X10, organizowanej przez Microsoft w najbliższy czwartek. Produkcja powinna zostać wydana na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC jeszcze w 2010 roku.

Wieści ze świata (Empire: Total War, Mass Effect 2, Deus Ex 3) 9/02/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

EverQuest II: Sentinel's Fate

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Zeno Clash: Ultimate Edition - trailer #1

Gramy w Dante's Inferno - skąpstwo Gramy!

Doom Starców - Thief: The Dark Project video magazyn

gry