Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3WiiPS2X360
Okładka Rock Band 2 (PS3)
OkładkaRock Band 2 (PS3)

Rock Band 2

Rock Band 2 jest kontynuacją gry muzycznej, stworzonej przez studio Harmonix – autorów dwóch pierwszych części Guitar Hero i wielu innych podobnych produkcji.

Towarzyskie | muzyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rock Band 2 Premiera

14wrz2008

X360

19paź2008

PS3

18gru2008

Wii PS2

Rock Band 2 jest kontynuacją gry muzycznej, stworzonej przez studio Harmonix – autorów dwóch pierwszych części Guitar Hero i wielu innych podobnych produkcji. Gra, podobnie jak jej pierwsza część, pozwala wcielić się nam w członka zespołu rockowego (gitarzystę prowadzącego bądź basowego, perkusistę lub wokalistę) i piąć się na wyżyny muzycznego wirtualnego światka czy grać w multiplayerze ze znajomymi.

W RB2 również pojawiają się kontrolery, przypominające prawdziwe instrumenty. Są one delikatnie zmienione w stosunku do poprzedniej części, ale akcesoria z pierwszego Rock Banda pozostają kompatybilne z drugą jego odsłoną.

Podobnie ma się sprawa z piosenkami, ściągniętymi z Internetu. Dzięki pełnej kompatybilności nadal możemy szaleć przy kawałkach, pochodzących ze starszych zestawów, dostępnych do pobrania z Sieci.

Zasady rozgrywki nie zmieniły się zbytnio od pierwszej części. Wciąż na skrajnych podobiznach gryfów pojawiają się sekwencje chwytów dla obu gitarzystów, pomiędzy nimi ścieżka perkusisty, a u szczytu ekranu melodia dla wokalisty wraz z tekstem. W tle widzimy nasze wirtualne podobizny, które podlegają personalizacji od stóp do głów.

Rock Band 2 zawiera wiele pomniejszych usprawnień w stosunku do swojego poprzednika. Ekipa Harmonix bacznie śledziła internetowe fora i zdobywała informacje na temat tego, co się graczom podobało, a co nie. Cała produkcja jest usiłowaniem doprowadzenia do perfekcji tego, co w pierwszej części było innowacyjne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rock Band 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Rock Band 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS3
X360
Wii
PS2