Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiPS2X360PS3
Okładka Rock Band 2 (Wii)

Rock Band 2

Rock Band 2 jest kontynuacją gry muzycznej, stworzonej przez studio Harmonix – autorów dwóch pierwszych części Guitar Hero i wielu innych podobnych produkcji.

Towarzyskie | muzyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Rock Band 2 (Wii)

data premiery gry:

14wrz2008

X360

19paź2008

PS3

18gru2008

Wii PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rock Band 2 jest kontynuacją gry muzycznej, stworzonej przez studio Harmonix – autorów dwóch pierwszych części Guitar Hero i wielu innych podobnych produkcji. Gra, podobnie jak jej pierwsza część, pozwala wcielić się nam w członka zespołu rockowego (gitarzystę prowadzącego bądź basowego, perkusistę lub wokalistę) i piąć się na wyżyny muzycznego wirtualnego światka czy grać w multiplayerze ze znajomymi.

W RB2 również pojawiają się kontrolery, przypominające prawdziwe instrumenty. Są one delikatnie zmienione w stosunku do poprzedniej części, ale akcesoria z pierwszego Rock Banda pozostają kompatybilne z drugą jego odsłoną.

Podobnie ma się sprawa z piosenkami, ściągniętymi z Internetu. Dzięki pełnej kompatybilności nadal możemy szaleć przy kawałkach, pochodzących ze starszych zestawów, dostępnych do pobrania z Sieci.

Zasady rozgrywki nie zmieniły się zbytnio od pierwszej części. Wciąż na skrajnych podobiznach gryfów pojawiają się sekwencje chwytów dla obu gitarzystów, pomiędzy nimi ścieżka perkusisty, a u szczytu ekranu melodia dla wokalisty wraz z tekstem. W tle widzimy nasze wirtualne podobizny, które podlegają personalizacji od stóp do głów.

Rock Band 2 zawiera wiele pomniejszych usprawnień w stosunku do swojego poprzednika. Ekipa Harmonix bacznie śledziła internetowe fora i zdobywała informacje na temat tego, co się graczom podobało, a co nie. Cała produkcja jest usiłowaniem doprowadzenia do perfekcji tego, co w pierwszej części było innowacyjne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Rock Band 2

Klasyfikacja PEGI Rock Band 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Rock Band 2

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Rock Band 2 - przed premierą
Rock Band 2 - przed premierą

Przed premierą 19 sierpnia 2008, 12:01

Czas przejść do piosenek. Każdy fan chciałby, by było ich dużo i najlepiej same hity znanych, markowych zespołów. Patrząc na listę 84 kawałków, które dostępne będą wraz z premierą gry, muszę przyznać, że autorzy się postarali. W Rock Band 2 znajdą się utwory rockowe, punkowe i metalowe ostatnich 40 lat. Skłamałbym mówiąc, że wszystkie nazwy kapel są mi znane, ale na dźwięk słów AC/DC, Bob Dylan, Billy Idol, Beastie Boys czy Nirvana micha mi się autentycznie rozjechała w uśmiechu. Tobie pewnie też. Ważne, że autorzy podobnie, jak to było w przypadku „jedynki”, zapowiadają cotygodniowe upgrade’y bazy muzycznej o nowe utwory (choć oczywiście nie za darmo). Jeśli grałeś w pierwszego Rock Banda i masz jeszcze na twardzielu stare piosenki, „dwójka” też je obsłuży. Super!

PS3
X360
Wii
PS2