Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2011, 13:10

Wieści ze świata (Minecraft, Final Fantasy, Infinity Ward) 18/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pracach nad nową szatą graficzną Minecrafta, specjalnym dodatku DLC do Serious Sam HD: The Second Encounter, zabezpieczeniach w nowych grach studia Infinity Ward, a także zmianach w RuneScape. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pracach nad nową szatą graficzną Minecrafta, specjalnym dodatku DLC do Serious Sam HD: The Second Encounter, zabezpieczeniach w nowych grach studia Infinity Ward, a także zmianach w RuneScape. Zapraszamy do lektury.

Minecraft

Eskil Steenberg, twórca niezależnej gry MMO Love, poinformował, że Markus „notch” Persson zaprosił go do prac nad poprawą oprawy graficznej Minecrafta. Czy Steenberg zaproponuje notchowi przemodelowanie strony wizualnej jego gry na modłę impresjonistycznego Love? Jest to raczej wątpliwe, choć projektant tego ciekawego MMO twierdzi, że uda mu się przemycić do Minecraft kilka ciekawych, programistycznych sztuczek. Czekamy na efekty.

Rock Band

W połowie lutego studio Harmonix uruchomi wszystkim posiadaczom Rock Band dostęp nowej wersji narzędzi Rock Band Network (2.0), pozwalających tworzyć i publikować samodzielnie swoje własne utwory.

Serious Sam HD: The Second Encounter

Niebawem do oferty Steama trafi specjalny dodatek DLC o nazwie Fusion, za sprawą którego studio Devolver Digital wdroży do drugiej części przygód Sama Stone’a, wszystkie poziomy single player i multiplayer znane z odświeżonej „jedynki” (wraz z trybami rozgrywki). Oznacza to, że w skład DLC wejdzie 15 lokacji przeznaczonych do samotnej zabawy oraz 7 mapek do zmagań sieciowych. Fusion będzie można kupić za równowartość 9,99 dolarów (posiadacze Serious Sam HD: The First Encounter pobiorą dodatek za darmo).

Final Fantasy

W trakcie tokijskiej imprezy firma Square Enix ujawniła, że tajemniczy tytuł Final Fantasy Type 0 to nowa nazwa nadana grze znanej dotąd jako Final Fantasy Agito XIII (premiera na PSP w Japonii jeszcze w tym roku). Pokaz przyniósł również oficjalną zapowiedź Final Fantasy XIII-2.

Infinity Ward

Manipulowanie statystykami w grach na konsole PlayStation 3 ze złamanymi zabezpieczeniami antypirackimi, wprowadziło popłoch w szeregi studia Infinity Ward. Z informacji podanych przez Roberta Bowlinga, menedżera ds. społeczności, wynika, że producent zastanowi się nad lepszym zabezpieczeniem swoich przyszłych tytułów pod tym właśnie kątem. Jedną z głównych gier, którą za cel obrali sobie hakerzy pracujący przy PS3 była podobno strzelanina Modern Warfare 2.

Runescape

Serwis VG247.com donosi, że ponad milion osób grających w MMO RuneScape podjęło przychylną decyzję w sprawie przywrócenia legendarnego obszaru The Wilderness do świata gry. Mimo że zostanie on przemodelowany, w dalszym ciągu pozostanie krainą typu PvP.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Combat Mission: Battle for Normandy

Gemini Rue

Bejeweled Blitz Live

Catherine X360

Catherine PS3

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Breach - gameplay #1

Darkspore - Zrin Hero

Earthrise - Beta Video

Bulletstorm - Last Call

Fight Night Champion - Authentic Damage

King Arthur II

Mortal Kombat - Mileena

RIFT - Warrior

SBK 2011 - Rainy Assen

SBK 2011 - Sunny Portimao

Rift - międzywymiarowe potyczki Gramy!

Call of Duty: Black Ops - First Strike

Bulletstorm - Z dziennika dewelopera (PL) – Broń, tryby Echo i Anarchia