Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Serious Sam HD: The Second Encounter (PC)

Serious Sam HD: The Second Encounter

Serious Sam HD: The Second Encounter to druga odsłona strzelaniny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, której odświeżoną wersję przygotowało studio Croteam.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka Serious Sam HD: The Second Encounter (PC)

data premiery gry:

28kwi2010

PC

22wrz2010

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Odświeżona graficznie wersja popularnej strzelaniny z 2002 roku, wydanej w Polsce pod tytułem Serious Sam: Drugie Starcie. Głównym bohaterem jest ponownie Sam Stone, który po wybiciu wszystkich potworów w starożytnym Egipcie (w First Encounter) tym razem wyrusza zrobić to samo w Południowej Ameryce, Babilonie i Średniowiecznej Europie. Lokacje uległy zmianie, ale misją wciąż jest unicestwienie wszystkiego co się rusza.

Serious Sam HD: The Second Encounter to gra FPS sprowadzona do najbardziej podstawowych elementów gatunku. Nie ma tu co liczyć na rozbudowaną fabułę, zagadki, czy też skomplikowaną mechanikę rozgrywki. W tej produkcji liczy się tylko walka z dziesiątkami nadciągających potworów. Zabawę urozmaicają również starcia z bossami o olbrzymich rozmiarach. Gracze mogą korzystać ze wszystkich broni z pierwszej części. Dodatkowo do naszej dyspozycji oddano wiele nowych narzędzi mordu, wliczając w to miotacz ognia, karabin snajperski czy piłę łańcuchową. Ponadto w porównaniu z oryginałem twórcy wzbogacili remake o nowy tryb gry wieloosobowej pod postacią turnieju kooperacyjnego.

Największą nowością w Serious Sam HD: The Second Encounter jest odświeżona warstwa graficzna programu. Podniesiono rozdzielczość tekstur, dodano nowe efekty i poprawiono modele postaci. Wszystko to dzięki zastosowaniu silnika graficznego Serious Engine 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 327 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do Serious Sam HD: The Second Encounter

Klasyfikacja PEGI Serious Sam HD: The Second Encounter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Serious Sam HD: The Second Encounter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7600 lub lepsza
  • Windows XP/Vista/7
Serious Sam 4 wciąż powstaje. Seria bez wsparcia DirectX9
Serious Sam 4 wciąż powstaje. Seria bez wsparcia DirectX9

wiadomość13 lutego 2017

Studio Croteam zapowiedziało rezygnację ze wsparcia bibliotek DirectX9 w grach z serii Serious Sam na rzecz technologii Vulkan. Zmiana będzie jedną z wielu nowości, które odświeżą pierwsze trzy odsłony. Ponadto zapewniono, że wciąż trwają prace nad czwartą częścią cyklu.

Studio Croteam pracuje nad grą Serious Sam 4 oraz zupełnie nową marką
Studio Croteam pracuje nad grą Serious Sam 4 oraz zupełnie nową marką

wiadomość5 marca 2014

Twórcy serii Serious Sam ze studia Croteam potwierdzili, że pracują nad jej czwartą częścią. Równocześnie przygotowują również drugą grę, reprezentująca zupełnie nową markę. Obie produkcje powinny zadebiutować jeszcze w tym roku.

Wieści ze świata (Serious Sam HD: The Second Encounter, BioShock) 9/5/12
Wieści ze świata (Serious Sam HD: The Second Encounter, BioShock) 9/5/12

wiadomość9 maja 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do gry Serious Sam HD: The Second Encounter, nieoficjalnej dacie premiery BioShock na PlayStation Vita, a także kończących się testach wersji alfa strzelanki Primal Carnage.

Serious Sam 3 wyjdzie latem

wiadomość13 lutego 2011

Szef Croteam Roman Ribaric zapowiedział na oficjalnej stronie studia, że Serious Sam 3 zostanie wydany latem tego roku. Pełnoprawnej zapowiedzi produkcji możemy spodziewać się dopiero za jakiś czas.

Wieści ze świata (Minecraft, Final Fantasy, Infinity Ward) 18/01/11

wiadomość18 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pracach nad nową szatą graficzną Minecrafta, specjalnym dodatku DLC do Serious Sam HD: The Second Encounter, zabezpieczeniach w nowych grach studia Infinity Ward, a także zmianach w RuneScape. Zapraszamy do lektury.

PC
X360