Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Serious Sam HD: The Second Encounter (PC)
OkładkaSerious Sam HD: The Second Encounter (PC)

Serious Sam HD: The Second Encounter

Serious Sam HD: The Second Encounter to druga odsłona strzelaniny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, której odświeżoną wersję przygotowało studio Croteam.

Akcji | FPP | strzelanki

Serious Sam HD: The Second Encounter Premiera

28kwi2010

PC

22wrz2010

X360

Gry podobne do Serious Sam HD: The Second Encounter

Painkiller (2004)

Doom 3: BFG Edition

Quake II (1997)

Odświeżona graficznie wersja popularnej strzelaniny z 2002 roku, wydanej w Polsce pod tytułem Serious Sam: Drugie Starcie. Głównym bohaterem jest ponownie Sam Stone, który po wybiciu wszystkich potworów w starożytnym Egipcie (w First Encounter) tym razem wyrusza zrobić to samo w Południowej Ameryce, Babilonie i Średniowiecznej Europie. Lokacje uległy zmianie, ale misją wciąż jest unicestwienie wszystkiego co się rusza.

Serious Sam HD: The Second Encounter to gra FPS sprowadzona do najbardziej podstawowych elementów gatunku. Nie ma tu co liczyć na rozbudowaną fabułę, zagadki, czy też skomplikowaną mechanikę rozgrywki. W tej produkcji liczy się tylko walka z dziesiątkami nadciągających potworów. Zabawę urozmaicają również starcia z bossami o olbrzymich rozmiarach. Gracze mogą korzystać ze wszystkich broni z pierwszej części. Dodatkowo do naszej dyspozycji oddano wiele nowych narzędzi mordu, wliczając w to miotacz ognia, karabin snajperski czy piłę łańcuchową. Ponadto w porównaniu z oryginałem twórcy wzbogacili remake o nowy tryb gry wieloosobowej pod postacią turnieju kooperacyjnego.

Największą nowością w Serious Sam HD: The Second Encounter jest odświeżona warstwa graficzna programu. Podniesiono rozdzielczość tekstur, dodano nowe efekty i poprawiono modele postaci. Wszystko to dzięki zastosowaniu silnika graficznego Serious Engine 3.

Ostatnia modyfikacja 29 listopada 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 339 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Serious Sam HD: The Second Encounter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Serious Sam HD: The Second Encounter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7600 lub lepsza
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360