Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2010, 13:33

Wieści ze świata (Halo: Reach, Dead Space 2, NBA Elite 11) 22/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie NBA Elite 11, nowym dodatku DLC do Red Dead Redemption, świetnej sprzedaży Pokemon Black i White, nowościach w Xbox Live, inwazji robaków na Wii, a także pełnej liście remiksów w DJ Hero 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie NBA Elite 11, nowym dodatku DLC do Red Dead Redemption, świetnej sprzedaży Pokemon Black i White, nowościach w Xbox Live, inwazji robaków na Wii, a także pełnej liście remiksów w DJ Hero 2. Zapraszamy do lektury.

NBA Elite 11

Do oferty Xbox Live trafiło demo NBA Elite 11 – najnowszej odsłony koszykarskiej serii autorstwa EA Sports. Póki co demonstracja jest dostępna do pobrania tylko dla posiadaczy złotego abonamentu usługi. Pozostali przetestują ją najszybciej 28 września. Natomiast jeszcze dzisiaj demo powinno zostać opublikowane za sprawą europejskiego PlayStation Network (na amerykańskim jest od wczoraj). Próbka NBA Elite 11 umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności w czwartej kwarcie ostatniego meczu o mistrzostwo NBA pomiędzy drużynami Los Angeles Lakers oraz Boston Celtics, a także przetestowanie systemu Hands-On Control, wynoszącego system kontroli zawodnika na zupełnie nowy poziom.

Red Dead Redemption

Firma Rockstar Games poinformowała o premierze nowego, płatnego dodatku do przygodowej gry akcji Red Dead Redemption. Zestaw Liars and Cheats, który opisaliśmy dla Was szerzej pod koniec ubiegłego miesiąca, skupia się na wzbogaceniu produkcji o nowe tryby zabawy i poszerzeniu możliwości opcji multiplayer. Jego cena ustalona została na poziomie 9,99 euro (PS3) i 800 punktów MS (X360).

Final Fantasy XIV

W Europie osoby, zamierzające grać w MMORPG Final Fantasy XIV, której premiera przewidziana jest na 30 września (dziś debiut zalicza edycja specjalna), będą mogły korzystać z nowej metody płatności Crysta, jaką firmą Square Enix zdecydowała się wprowadzić po raz pierwszy w swojej najnowszej produkcji sieciowej. Korzystając m.in. z karty kredytowej lub debetowej, gracze będą mogli zasilić swoje SquareEnix-owe konta specjalnymi blokami punktów Crysta o wartości od 5 do 100 euro (przy czym przelicznik zakłada, że 1 euro to równowartość 100 Crysta), a następnie przeznaczać je na np. opłacanie subskrypcji w sieciowych grach japońskiej firmy, w tym jako pierwszej FFXIV. Więcej na temat systemu znajdziecie w opcjach swojego konta założonego na oficjalnej stronie internetowej Square Enix.

Dead Space 3

Steve Papoutsis ze studia Visceral Games, główny producent serii Dead Space, oznajmił na łamach serwisu Eurogamer, że zespół deweloperski wie już mniej więcej, w jakim kierunku mogłaby podążyć ewentualna trzecia odsłona przygód Isaaca Clarke’a. Podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie jest jednak w pełni zależne od popularności Dead Space 2 (premiera na początku 2011 roku na PC, X360 i PS3). Jednocześnie Papoutsis stwierdził, że jeśli wsparcie fanów będzie się utrzymywać na odpowiednio wysokim poziomie, Visceral Games nie będzie miało nic przeciwko dalszemu rozwijaniu marki DS.

Pokémon Black / White

Kolejna odsłona cyklu Pokémon i kolejny sukces. Gry Pokémon Black / White na Nintendo DS w ciągu dwóch pierwszych dni obecności w japońskich sklepach znalazły ponad 2,6 miliona nabywców, ustanawiając tym samym najlepszy rezultat startowy w historii tamtejszego rynku gier. Do zachodniej premiery obu tych pozycji dojdzie najprędzej wiosną 2011 roku.

Halo: Reach

Z danych firmy badawczej Gfk-ChartTrack wynika, że premiera strzelaniny Halo: Reach w Wielkiej Brytanii pomogła Microsoftowi podwoić w ubiegłym tygodniu sprzedaż konsoli Xbox 360. Ostatnia odsłona bestsellerowego cyklu opracowana przez studio Bungie w pierwszym dniu sprzedaży trafiła do sklepów w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy. Większość z nich rozeszła się na pniu.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Dead Space 2, NBA Elite 11) 22/09/10 - ilustracja #1

Xbox Live

Major Nelson opublikował na łamach swojego bloga listę gier i dodatków DLC, jakie zawitają do oferty Xbox Live do końca września. Przekazał również szczegóły na temat zbliżających się promocji cenowych. Całość prezentuje się następująco:

Xbox Live Arcade

  1. 22 września: Alien Breed 2: Assault Episode 2, 800 punktów MS (od dzisiaj także na PC)
  2. 22 września: DeathSpank 2: Thongs of Virtue, 1200 punktów MS (od dzisiaj także na PS3)
  3. 22 września: Serious Sam HD: The Second Encounter, 1200 punktów MS (od kwietnia 2010 roku także na PC)
  4. 22 września: Blade Kitten, 1200 punktów MS (od dzisiaj także na PC i PS3)
  5. 22 września: Hydrophobia, 1200 punktów MS (na PC i PS3 na początku 2011 roku)

Xbox Live Deal of the Week (tylko dla subskrybentów złotego abonamentu):

  1. 20 września: Left 4 Dead 2: The Passing, 320 punktów MS
  2. 27 września: Toy Soldiers, 800 punktów MS

DLC

  1. 21 września: Red Dead Redemption - Liars and Cheats, 800 punktów MS (także na PS3)
  2. 28 września: Borderlands - Clap Trap's New Robot Revolution, 800 punktów MS (także na PC i PS3)
  3. 29 wrzesnia: Toy Soldiers - Invasion!, 400 punktów MS

Worms: Battle Islands

W listopadzie posiadacze Nintendo Wii otrzymają szansę zaopatrzenia się w nową grę z serii Worms. Worms: Battle Islands to pozycja, za której opracowanie odpowiada oryginalny producent, studio Team17. Weźmiemy w niej udział w zmaganiach wieloosobowych (zarówno offline, jak i przez Sieć), a także będziemy mogli pobawić się edytorem broni (w sumie 40 typów) oraz mapek. W Worms: Battle Islands nie zabraknie również kampanii dla pojedynczego gracza, składającej się z 30 misji, oraz trybu Puzzle Challenge z 30 wyszukanymi zadaniami do wykonania. Produkcja będzie drugą odsłona Worms dostępną na Wii. Pierwszą jest wydane w 2008 roku Worms: A Space Oddity.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Dead Space 2, NBA Elite 11) 22/09/10 - ilustracja #2

DJ Hero 2

Premiera DJ Hero 2 (X360, PS3, Wii) zbliża się wielkimi krokami (druga połowa października), w związku z czym koncern Activision zdecydował się wreszcie na ujawnienie oficjalnej listy 83 remiksów, jakie znajdą się w najnowszej produkcji studia FreeStyleGames. Pełną ich listę znajdziecie na łamach naszej Encyklopedii, z kolei oficjalna strona DJ Hero 2 dostarczy Wam 30-sekundowych fragmentów każdej ze 105 kompozycji użytych przez DJ-ów do stworzenia utworów zawartych w grze.

Castlevania: Lords of Shadow

Dziś w ramach PlayStation Plus (płatnego serwisu ze specjalną zawartością dedykowaną posiadaczom PlayStation 3) opublikowana zostanie ekskluzywnie wersja demonstracyjna slashera Castlevania: Lords of Shadow. Reszta użytkowników PS3 otrzyma dostęp do dema w następną środę (dotyczy to też subskrybentów złotego abonamentu Xbox Live). Pełna wersja dzieła hiszpańskiego studia Mercury Steam zadebiutuje w Europie 8 października.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Dead Space 2, NBA Elite 11) 22/09/10 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dead meets Lead

Dance Evolution

Mafia II: Joe’s Adventures

Dead Rising 2: Case West

Lara Croft and the Guardian of Light

BioShock: Infinite PC

BioShock: Infinite X360

Depth

SBK X: Superbike World Championship

Section 8: Prejudice

The Haunted: Hell's Reach

Comic Jumper: The Adventures of Captain

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Deus Ex: Human Revolution - TGS 2010

Apache: Air Assault - gameplay

Yakuza: Of The End - TGS 2010

Ace Combat: Assault Horizon - TGS 2010

Alien Breed 2: Assault - trailer #1

NBA Elite 11 - demo movie

Gran Turismo 5 - efekty pogodowe

Guitar Hero: Warriors of Rock - film startowy

James Bond 007: Blood Stone - walka

Star Wars: The Old Republic - Developer

Gramy w Civilization V Gramy!

Gramy w Tumble Gramy!

BioShock: Infinite - gameplay

Sid Meier's Civilization V - film startowy

F1 2010 - film startowy

James Bond 007: Blood Stone - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

gry