Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2010, 10:55

autor: Sarge

Data premiery najbliższego DLC dla Red Dead Redemption i szczegóły na temat kolejnych dodatków

Po wydaniu darmowego Outlaws To The End i płatnego Legends and Killers Pack, firma Rockstar Games ujawniła więcej szczegółów na temat trzeciego już dodatku DLC dla gry Red Dead Redemption. Za rozszerzenie nazwane Liars and Cheats Pack po raz kolejny przyjdzie nam zapłacić.

Po wydaniu darmowego Outlaws To The End i płatnego Legends and Killers Pack, firma Rockstar Games ujawniła więcej szczegółów na temat trzeciego już dodatku DLC dla gry Red Dead Redemption. Za rozszerzenie nazwane Liars and Cheats Pack po raz kolejny przyjdzie nam zapłacić.

Paczka stanie się dostępna 21 września na Xbox Live oraz PlayStation Network i skupi się przede wszystkim na dodaniu nowych trybów i rozszerzeniu opcji wieloosobowych. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najbardziej obszerne DLC do Red Dead Redemption, jakie do tej pory ujrzało światło dzienne.

Data premiery najbliższego DLC dla Red Dead Redemption i szczegóły na temat kolejnych dodatków - ilustracja #1

Chcąc wymienić wszystkie nowości zaimplementowane w tym dodatku, warto je wszystkie uporządkować i wymienić po kolei. Pełne zestawienie możecie zatem przejrzeć poniżej:

  • mini-gry Liars Dice i Poker przeznaczone dla wielu graczy;
  • wyścigi konne w trybie multiplayer;
  • nowa broń The Explosive Rifle i związane z nią wyzwania w trybie dla jednego i wielu graczy;
  • 7 nowych kryjówek gangów (ang. Gang Hideouts);
  • 4 nowe strefy do polowań (ang. Haunting Grounds);
  • nowy tryb Stronghold Competitive dla wielu graczy – walki w turach o kryjówki;
  • możliwość porównywania statystyk;
  • 15 nowych postaci znanych z jednoosobowej przygody w trybie multiplayer;
  • nowe Osiągnięcia i Trofea.

Tak pokaźna lista wynika z tego, że w paczce zawarto również całą zawartość Free Roam Pack zapowiadanego jako oddzielne, darmowe rozszerzenie mające ukazać się w późniejszym czasie. Autorzy zdecydowali się jednak na połączenie dwóch dodatków ze względu na restrykcje narzucone przez Sony i Microsoft, które ograniczają możliwość wydawania większej ilości darmowych DLC w wyznaczonym okresie.

Data premiery najbliższego DLC dla Red Dead Redemption i szczegóły na temat kolejnych dodatków - ilustracja #2

Liars and Cheats Pack ściągniemy za równowartość 800 punktów Microsoftu lub 9.99$ w przypadku PlayStation Store. Jeśli chodzi o polską cenę, możemy z dużym przekonaniem stwierdzić, że wyniesie ona 36 złotych. Tyle bowiem kosztował poprzedni dodatek (Legends and Killers Pack), a już wcześniej firma Rockstar Games potwierdziła, że następne będą wydawane za tą samą wartość.

Poza tym pozostało nam zatem już tylko jedno z zapowiedzianych do tej pory rozszerzeń – Undead Nightmare Pack. Będzie to spora gratka dla miłośników samotnej rozgrywki, gdyż przyniesie ze sobą między innymi nowe bronie i wyzwania dla jednego gracza, nieznane wcześniej mechanizmy rozgrywki, a na pustkowiach pojawią się zwierzęta-zombie.

Najważniejszą nowinką będzie jednak oddzielna kampania w trybie jednoosobowym. Znowu wcielimy się tutaj w Johna Marstona, który będzie próbował znaleźć lekarstwo na trwającą właśnie plagę zombie, która rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Więcej informacji o tym DLC mamy usłyszeć wkrótce.

Data premiery najbliższego DLC dla Red Dead Redemption i szczegóły na temat kolejnych dodatków - ilustracja #3

Potwierdzono ponadto, że na przestrzeni kilku najbliższych tygodni dostaniemy parę mniejszych, darmowych paczek. Jedną z nich będzie Hunting and Trading Outfits Pack zawierające dwa stroje dla naszej postaci oraz nowe wyzwania. Na kolejne szczegóły musimy jednak jeszcze trochę poczekać.