Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Red Dead Redemption: Undead Nightmare (PS3)

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Wydany w formie samodzielnego rozszerzenia zestaw dodatków do bestsellerowej gry akcji Red Dead Redemption. Zgodnie z tytułem łączy on charakterystyczny dla serii westernowy klimat z cieszącą się niesłabnącą popularnością tematyką zombie.

To jest dodatek do gry Red Dead Redemption.

Akcji | TPP | zombie | western | TPS | początek XX wieku

Okładka Red Dead Redemption: Undead Nightmare (PS3)

producent: Rockstar Games

wydawca: Rockstar Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

23lis2010

X360 PS3

Red Dead Redemption: Undead Nightmare to pudełkowy zestaw dodatków do przygodowej gry akcji Red Dead Redemption. Co ciekawe, kompilacja nie wymaga do poprawnego działania podstawowej wersji przygód Johna Marstona.

W skład Undead Nightmare wchodzą dodatki Undead Nightmare Pack, Outlaws to the End Co-Op Mission Pack, Legends and Killers Pack, Liars and Cheats Pack, a także zawartość aktualizacji Multiplayer Free Roam.

Najistotniejszym elementem zestawu, od którego wziął on zresztą nazwę, jest dodatek Undead Nightmare Pack. Głównym jego daniem jest nowa kampania dla pojedynczego gracza. Wcielając się w Johna Marstona szukamy w niej lekarstwa na trwającą właśnie plagę zombie. W walce z czterema typami nieumarłych robimy użytek z nowego rodzaju broni. Jest nim Blunderbuss (rodzaj skróconej strzelby), z którego strzela się resztkami ciał zombiaków. Na swej drodze spotykamy też zainfekowane zwierzęta, szczególnie niebezpieczne podczas pieszych wędrówek.

W dodatku nie zabrakło także nowych wyzwań, zadań i wydarzeń, jak choćby Missing Persons, w którym podejmujemy próbę odnalezienia i uratowania ludzi wykazujących jeszcze oznaki życia. Ponadto dla miłośników popularnych trybów wieloosobowych twórcy przygotowali opcję Undead Overrun, w której współpracujący gracze odpierają ataki kolejnych fal zombiaków.

Outlaws To The End Co-Op Mission Pack pozwala wziąć udział w sześciu nowych misjach wraz ze znajomymi. Dla przykładu w The Escape atakujemy bandytów i przejmujemy przewożone przez nich złoto oraz karabin Gatlinga, a następnie zwracamy je amerykańskiej armii i pozbywamy się ostatnich złoczyńców w mieście Tumbleweed. Z kolei W misji nazwanej The Herd naszym zadaniem jest przepędzenie stada bydła wprost do Armadillo. Przeprawa jest jednak utrudniona, gdyż cały czas atakują nas snajperzy i adwersarze jadący na koniach.

Dodatek Legends and Killers Pack dedykowany jest przede wszystkim fanom rozgrywki wieloosobowej, bowiem zawiera on aż dziewięć nowych map oraz osiem postaci przeznaczonych do potyczek multiplayer. Oprócz tego przynosi on też ze sobą nową broń miotaną znaną jako Tomahawk (do wykorzystania w trybie dla pojedynczego gracza).

Liars and Cheats Pack to rozszerzenie o odmiennym charakterze. W jego skład weszły bowiem mini-gry Liars Dice i Poker przeznaczone dla wielu graczy, możliwość wzięcia udziału w wyścigach konnych w trybie multiplayer, nowa broń The Explosive Rifle i związane z nią wyzwania w trybie dla jednego i wielu graczy, 7 nowych kryjówek gangów, 4 strefy do polowań, tryb Stronghold Competitive dla wielu graczy (walki w turach o kryjówki), 15 nowych postaci znanych z jednoosobowej przygody w trybie multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 553 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,99 PLN

Gry podobne do Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Klasyfikacja PEGI Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Red Dead Redemption: Undead Nightmare - recenzja gry
Red Dead Redemption: Undead Nightmare - recenzja gry

Recenzja 5 listopada 2010, 10:55

Świat gry jest ogromny, nowych wyzwań cała masa, mamy pełną kampanię dla pojedynczego gracza oraz nowy tryb multiplayer, przypominający w założeniach klasyczną Hordę. Tyle tylko, że tym razem przeciwnikami są napływające jedna za drugą fale truposzczaków. Nie licząc opcji wieloosobowej, Undead Nightmare zapewnia co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście godzin rozgrywki. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy zagłębiać się w nowe możliwości. Trzeba jednak przyznać, że to czas, którym nie może pochwalić się niejedna wydawana obecnie pełna gra dedykowana rozgrywce single player. A dodatek do Red Dead Redemption kosztuje zaledwie, i nie jest to ironia, 800 punktów Microsoftu, co biorąc pod uwagę jego jakość i długość, jest śmiesznie niską kwotą.

X360
PS3