Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley (X360)
OkładkaComic Jumper: The Adventures of Captain Smiley (X360)

Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley X360

Zabawna platformówka o przygodach Kapitana Smiley’a, bohatera wyjątkowo kiepskiego komiksu. Heros zostaje zwolniony z pracy przez wydawcę i musi odbudować swoją sławę poprzez gościnne występy w innych periodykach.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley Premiera X360

6października2010

producent: Twisted Pixel wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley

Shank

Golden Axe: Beast Rider

Comix Zone

Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley jest trzecią produkcją przygotowaną przez amerykańskie studio Twisted Pixel Games. Tym razem autorzy stworzyli połączenie klasycznej strzelanki z chodzoną bijatyką w oryginalnej, komiksowej stylistyce.

Fabuła gry opowiada o losach tytułowego Kapitana Smileya, którego seria komiksów w szybkim tempie traci na popularności. Bohater, aby uratować swoją sławę i utrzymać przy sobie czytelników postanawia zareklamować się na kartach komiksów innych herosów i pomóc im w walce z różnymi przeciwnikami. W jego wyprawie towarzyszy mu wygadana i złośliwa Gwiazda, która jest na stałe przyczepiona do klatki piersiowej herosa.

Twister Pixel Games wykorzystało fabułę gry do stworzenia połączenia chodzonej bijatyki i klasycznej strzelanki w stylu Contra. Kamera pokazuje akcję z boku i pozwala postaciom na ekranie poruszać się jedynie w lewo lub w prawo. Twórcy przygotowali cztery różne komiksowe światy, z których każdy różni się nieco pod względem sposobu gry. Część jest bardziej nastawiona na strzelanie, część na walkę wręcz, jeszcze inne łączą oba elementy po równo.

Cechą charakterystyczną gry jest oprawa graficzna. Każdy z czterech komiksowych światów jest przygotowany w nieco innym stylu, zbliżonym do obecnie popularnych na świecie sposobów rysowania. Dzięki temu znacząco różnią się one od siebie pod względem sposobu prezentowania animacji i samych bohaterów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live