Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2010, 09:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live

Wraz z początkiem miesiąca znany wszystkim posiadaczom Xboksów 360 Major Nelson udostępnił listę wydawniczą gier na najbliższe tygodnie dla serwisu Xbox Live. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o datach wydania paru najbliższych tytułów, a także o kilku interesujących okazjach.

Wraz z początkiem miesiąca znany wszystkim posiadaczom Xboksów 360 Major Nelson udostępnił listę wydawniczą gier na najbliższe tygodnie dla serwisu Xbox Live. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o datach premier paru najbliższych tytułów, a także o kilku interesujących okazjach.

Z końcem września Microsoft wystartuje z promocją Game Feast przypominającą w swoich założeniach zakończone już Summer of Arcade. Co tydzień będziemy więc dostawać nowe produkcje na Xbox Live Arcade, a jedna z nich jest nawet czasowo ekskluzywna dla tej platformy.

Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live - ilustracja #1
Hydrophobia

W ramach Game Feast ukażą się cztery gry. Znamy ich dokładne terminy premiery, a poniżej możecie przejrzeć pełną ich listę (obok tytułu podajemy jego cenę, o ile została ujawniona).

Gry wchodzące w skład Game Feast:

 • 29 września: Hydrophobia (1200 punktów Microsoftu)
 • 6 października: Comic Jumper (1200 punktów Microsoftu)
 • 13 października: Pinball FX 2 (oddzielna opłata za każdy stół, a za darmo można zaimportować te z poprzedniej części)
 • 20 października: Super Meat Boy (cena nieznana)

Rozpoczynający się właśnie miesiąc będzie również szczęśliwy dla właścicieli konsoli Microsoftu nie opłacających abonamentu. Od 17 do 20 września wszyscy dostaną bowiem dostęp do pełnych możliwości konta z abonamentem Gold. Oznacza to przede wszystkim darmowe granie online, ale także ewentualny wcześniejszy dostęp do wersji demonstracyjnych i inne ciekawe opcje. Taki „darmowy weekend” ma zachęcić jeszcze niezdecydowanych do opłacania „złotej” subskrypcji, która przecież od początku listopada w wybranych krajach będzie droższa.

Co nas jeszcze czeka na serwerach Xbox Live w najbliższych dwóch tygodniach? Do najbardziej znaczących premier zaliczyć można grę Sonic Adventure, która po wielu spekulacjach w końcu stanie się dostępna w cyfrowej dystrybucji. Jest to jedna z najlepszych platformówek dostępnych na konsoli Sega Dreamcast, później przeniesiona też na Gamecube’a oraz w rozszerzonej formie na komputery PC. Swego czasu spekulowało się, że niebieski jeż trafi również na PlayStation Store, zatem właściciele platformy Sony mogą liczyć na rychłe ogłoszenie w tej sprawie.

Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live - ilustracja #2
Sonic Adventure

Oprócz tego na Xbox Live Arcade pojawi się w końcu Plants vs Zombies – konwersja pecetowej produkcji z gatunku tower defense. Warto tez zwrócić uwagę na kilka dodatków DLC, bowiem nowych rozszerzeń doczekają się między innymi właściciele Dragon Age: Początek, czy Mass Effect 2. Zestawienie najbliższych premier znajdziecie poniżej.

Pełne wersje na Xbox Live Arcade:

 • 8 września: Plants vs Zombies (1200 punktów Microsoftu)
 • 8 września: Dance! It’s your Stage (800 punktów Microsoftu)
 • 15 września: Sonic Adventure (800 punktów Microsoftu)

Dodatki DLC na Xbox Live Arcade:

 • 2 września: Crackdown 2 – Toy Box (560 punktów Microsoftu lub za darmo dla właścicieli kodu)
 • 7 września: Mass Effect 2 – Lair of the Shadow Broker (800 punktów Microsoftu)
 • 7 września: Dragon Age: Początek – Witch Hunt (560 punktów Microsoftu)
 • 7 września: Rock Band – Snoop Dog 8 Single Tracks (160 punktów Microsoftu za każdą piosenkę)

Tradycyjnie możemy się też spodziewać cotygodniowych promocji z serii Xbox Live Deal of the Week. W jej ramach posiadacze abonamentu Gold każdego tygodnia dostają nowe tytuły w obniżonych cenach. Wiemy już jakie propozycje przygotowano dla nas na najbliższy czas.

Xbox Live Deal of the Week:

Powyższe informacje powinny nas interesować tym bardziej, że już w listopadzie planowany jest oficjalny start usługi Xbox Live w Polsce. Ostatnie informacje na ten temat przedstawiają się niezwykle obiecująco. Microsoft zamierza mocno wesprzeć infrastrukturę sieciową dla Polaków, czego efektem była niedawna zapowiedź szeregu nowych opcji dla użytkowników konsoli. Potwierdzono również po raz kolejny, że możliwa będzie darmowa migracja dotychczasowych kont zarejestrowanych na przykład na Wielką Brytanię na takie z prawdziwym, polskim adresem.