Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360
Okładka Gyromancer (X360)

Gyromancer

Gyromancer to połączenie gry logicznej i cRPG, utrzymane w stylu hitowego Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Cechuje się jednak cięższym klimatem od dzieła Infinite Interactive.

Logiczne

Okładka Gyromancer (X360)

producent: PopCap Games

data premiery gry:

18lis2009

PC X360

Gyromancer to produkcja stanowiąca połączenie gry logicznej oraz cRPG, przygotowana przez twórców hitowych Plants vs Zombies i Peggle. Poznajemy w niej historię Rivela, maga i lidera frakcji Temperance, który w pogoni za żądnym władzy Qraistem trafia do tajemniczego lasu Aldemona. W chwili wejścia pomiędzy wiekowe drzewa oboje, Rivel i Qraist, dowiadują się, że odkrycie spoczywających w lesie sekretów pomoże im w realizacji marzeń. W przypadku Rivela jest to chęć odblokowania wspomnień, natomiast Qraist pragnie władzy. Historia obfituje w wiele zwrotów akcji i niespodzianek, co z pewnością przypadnie do gustu fanom gier fabularnych.

Gyromancer został podzielony na dziesięć długich questów, w trakcie których bierzemy udział w wielu walkach opartych na zasadach znanych z gry Bejeweled (układanie kształtów w ciągi złożone z przynajmniej trzech identycznych obiektów). W miarę zwiedzania kolejnych lokacji zdobywamy nie tylko doświadczenie, ale także różnego rodzaju przedmioty pomagające w rywalizacji. Jednym z najistotniejszych elementów rozgrywki jest ujarzmianie bestii, które można wysłać do pojedynków z napotykanymi przeciwnikami.

Gyromancer jest grą utrzymaną w stylu Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, tytułu zaprojektowanego w 2007 roku przez studio Infinite Interactive. Uniwersum stworzone przez PopCap Games i Square Enix jest jednak zdecydowanie mroczniejsze od Etherii, co jest ukłonem w kierunku starszych graczy. Twórcy wyposażyli również grę w szereg sieciowych rankingów najlepszych wojowników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gyromancer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gyromancer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • 170 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live
Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live

wiadomość1 września 2010

Wraz z początkiem miesiąca znany wszystkim posiadaczom Xboksów 360 Major Nelson udostępnił listę wydawniczą gier na najbliższe tygodnie dla serwisu Xbox Live. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o datach wydania paru najbliższych tytułów, a także o kilku interesujących okazjach.

Wieści ze świata (Theatre of War 2, Peggle, Super Mario Galaxy 2) 17/11/09
Wieści ze świata (Theatre of War 2, Peggle, Super Mario Galaxy 2) 17/11/09

wiadomość17 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: casualowe Peggle atakuje Xbox Live i PlayStation Network, Gyromancer od jutra w ofercie Xbox Live Arcade, koniec prac nad dodatkiem do Theatre of War 2, szczegóły o nowym firmware dla PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Final Fantasy XIII, Risen) 9/11/09
Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Final Fantasy XIII, Risen) 9/11/09

wiadomość9 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery i cena Gyromancer, ładniejsze tekstury w pecetowym Risen, nowa Zelda dopiero w 2011 roku, bojkot Modern Warfare 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Gyromancer efektem współpracy PopCap Games i Square Enix
Gyromancer efektem współpracy PopCap Games i Square Enix

wiadomość25 września 2009

Ostatnie dni przyniosły dosyć zaskakującą zapowiedź szerokiej współpracy. Nawiązały ją bowiem zgoła odmienne firmy – japońskie Square Enix oraz znane z rynku gier casualowych PopCap Games. Owocem tej swoistej kooperacji będzie Gyromancer, produkcja stanowiąca połączenie gry logicznej oraz cRPG.

PC
X360