Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2009, 10:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (Theatre of War 2, Peggle, Super Mario Galaxy 2) 17/11/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: casualowe Peggle atakuje Xbox Live i PlayStation Network, Gyromancer od jutra w ofercie Xbox Live Arcade, koniec prac nad dodatkiem do Theatre of War 2, szczegóły o nowym firmware dla PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: casualowe Peggle atakuje Xbox Live i PlayStation Network, Gyromancer od jutra w ofercie Xbox Live Arcade, koniec prac nad dodatkiem do Theatre of War 2, szczegóły o nowym firmware dla PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Peggle

Posiadacze gry logicznej Peggle w wersji na Xboksa 360 już jutro będą mogli zakupić dodatek DLC Nights, w skład którego wejdzie 60 poziomów znanych z pecetowej kontynuacji wielkiego, casualowego hitu. Z informacji firmy PopCap Games wynika, że rozszerzenie będzie kosztować 400 punktów MS (około 5 euro). Przypominamy, że „podstawkę” można nabyć za kwotę dwukrotnie wyższą. Peggle i Peggle Nights zostaną również udostępnione w ramach amerykańskiego PlayStation Network (w cenie odpowiednio 9,99 dolarów i 4,99 dolarów). Stanie się to w najbliższy czwartek. Niedługo potem powinna się odbyć premiera europejska.

Xbox Live Arcade

Jutro do oferty Xbox Live Arcade trafią również dwie zupełnie nowe produkcje. Mamy tu na myśli Diner Dash (800 punktów MS), w którym pomożemy Flo w zostaniu potentatką na rynku restauratorskim, oraz Gyromancer od PopCap Games i Square Enix (1200 punktów MS), łączące w sobie cechy gry logicznej z rodzaju Bejeweled i gier cRPG. Druga z wymienionych pozycji stanowi bezpośrednią konkurencję dla niezwykle popularnego Puzzle Quest: Challenge of the Warlords.

Theatre of War 2: Centauro

Rosyjska firma 1C poinformowała o ukończeniu produkcji anglojęzycznej wersji Theatre of War 2: Centauro – pierwszego dodatku do strategii czasu rzeczywistego Theatre of War: Afryka (wymagającego podstawowej wersji gry). Rozszerzenie pozwali nam powrócić do czasów II wojny światowej i pokierować 131. Dywizją Pancerną Centauro w okresie od grudnia 1942 roku do połowy maja 1943 r. Sprzedaż Centauro ruszy jeszcze w tym tygodniu. Grę będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu Battlefront.com, w cenie 25 dolarów (w zestawie z „podstawką” 50 dolarów).

Wieści ze świata (Theatre of War 2, Peggle, Super Mario Galaxy 2) 17/11/09 - ilustracja #1

Square Enix

Zachodnie serwisy – w tym Develop i GamesIndustry.biz – donoszą, że japońska firma Square Enix rozpoczęła w kolaboracji z zakupionym w połowie bieżącego roku brytyjskim Eidos deweloping pierwszej wspólnej gry. Informacja została ujawniona przez samego prezesa Square Enix, Yoichi Wadę, podczas wizytacji w siedzibie montrealskiego studia Eidos. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że to właśnie oddział pracujący obecnie na trzecią odsłoną Deus Exa i czwartą częścią Thiefa jest głównym producentem tytułu. Obecnie znajduje się on we wczesnej fazie projektowania.

Nintendo

Nintendo spełniło swoje zapowiedzi i wprowadziło do oferty sieciowego serwisu WiiWare demonstracyjne wersje niektórych gier. W pierwszej kolejności posiadacze Wii mogą zaopatrzyć się w dema takich pozycji, jak BIT.TRIP.BEAT, Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord oraz NyxQuest: Kindred Spirits. Próbki ściągamy do pamięci flash konsoli lub na zewnętrzne karty. Demonstracje będą dostępne do końca stycznia przyszłego roku, a już niedługo dołączą do nich kolejne (w USA można pobrać m.in. demo World of Goo)

Super Mario Galaxy 2

Shigeru Miyamoto nie chciał zdradzić na łamach Oficjalnego Magazynu Nintendo, czy w Super Mario Galaxy 2 zawarta zostanie kontrowersyjna opcja Super Guide (czyli wbudowany w grę poradnik). Słynny projektant przyznał jednak, że rozgrywka w kontynuacji jednego z największych hitów dostępnych na Wii będzie trudniejsza niż w pierwowzorze, co może wpłynąć na podjęcie decyzji w sprawie implementacji Super Guide’a. Póki co funkcja znalazła zastosowanie w bardzo dobrze ocenianym New Super Mario Bros. Wii. Premiera Super Mario Galaxy 2 odbędzie się w przyszłym roku.

PlayStation 3

Sony Computer Entertainment ujawniło na łamach oficjalnego, amerykańskiego bloga PlayStation szczegóły na temat kolejnej aktualizacji firmware konsoli PlayStation 3. Wraz z nią Polacy będą mogli włączyć w XMB język polski, dzięki czemu uzyskamy możliwość przeglądania menu konsoli w swojskiej atmosferze. Ponadto aktualizacja 3.10 wprowadzi m.in. wsparcie dla serwisu społecznościowego Facebook (poza standardowymi funkcjami – np. informowanie przyjaciół o zakupach w PS Store, zdobytych Trofeach itd.), lekką modyfikację zakładki Photo oraz kolorowe tabelki z przyjaciółmi. Prezentację nowego firmware możecie obejrzeć na US PlayStation Blog.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mini Ninjas

Resident Evil: The Darkside Chronicles

Bomberman Blitz

Star Trek Online

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

Call of Duty: Modern Warfare 2

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Super Street Fighter IV X360

Super Street Fighter IV PS3

Your Shape

Robot Rescue

Red Dead Redemption

Murder, She Wrote

Need for Speed: Nitro

Left 4 Dead 2

Disney Jonas

Mass Effect 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Dragon Age: Początek - projektowanie

Amnesia: The Dark Descent

The Sims 3: Wymarzone Podróże #1

The Sims 3: Wymarzone Podróże #2

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising

Seven Haunted Seas

Gramy w Venetica Gramy!

gry