Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Super Mario Galaxy 2 (Wii)
OkładkaSuper Mario Galaxy 2 (Wii)

Super Mario Galaxy 2 Wii

Super Mario Galaxy 2 jest sequelem wydanej w 2007 roku platformówki 3D. Tytułowy hydraulik oraz jego wierny przyjaciel - zielony dinozaur Yoshi ponownie wyruszają w pełną przygód, kosmiczną podróż, odwiedzając wiele dziwacznych planet i wykonując rozmaite zadania.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario Galaxy 2 Premiera Wii

23maja2010

pudełko PL

11czerwca2010

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Super Mario Galaxy 2 to kontynuacja jednej z najlepiej sprzedających się, a zarazem najwyżej ocenianych produkcji na konsolę Nintendo Wii. Ponownie mamy tu do czynienia z podręcznikową platformówką, uzupełnioną o szereg innowacji – w tym podróże po niewielkich planetach, stanowiących kolejne fragmenty poziomów. Producentem Super Mario Galaxy jest oczywiście Shigeru Miyamoto, który kontynuuje tym samym swoje wyjątkowe dzieło.

Podobnie jak w części pierwszej, tak i tu akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a w samej rozgrywce przeważają elementy zręcznościowe: biegamy, skaczemy, pokonujemy kolejnych wrogów, zbieramy monety i różnego rodzaju power-upy oraz oczywiście szukamy drogi. Czasem, aby dotrzeć dalej, musimy wykazać się pomysłowością i rozwiązać jakieś proste zadanie logiczne. Nowością jest obecność Yoshiego, który pomaga Mario w wypełnianiu kolejnych misji i przechodzeniu poziomów bez konieczności uciążliwego odblokowywania, jak to było w edycji pierwszej.

Między planetami przemieszczamy się z pomocą specjalnych gwiezdnych trampolin. Poszczególne ciała niebieskie różnią się od siebie wielkością, ale również klimatem panującym na powierzchni. Co ciekawe, każda planeta ma też własny system grawitacji, mieszkańców oraz przeciwników. Rozgrywka jest zatem niezwykle urozmaicona, dzięki czemu nie nuży. W Super Mario Galaxy 2 zastosowanie znalazł intuicyjny system kontroli wykorzystany już w części pierwszej – Mario sterujemy gałką analogową, a wszelkie akcje wymagające wykonania odpowiednich ruchów przeprowadzamy poprzez skorzystanie z Wiimote. Przy jego pomocy zbieramy również znajdźki i kontrolujemy przyjazną gwiazdkę, towarzysząca Mario podczas całej podróży.

Super Mario Galaxy 2 posiada w pełni trójwymiarową grafikę, podrasowaną względem odsłony pierwszej. Autorzy wprowadzili do gry kilka nowych efektów, a także popracowali nad silnikiem fizycznym. Dzięki temu całość prezentuje się wybornie i stanowi jedną z najładniejszych pozycji dostępnych na Wii.

Ostatnia modyfikacja 26 marca 2010

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9 / 10 na podstawie 560 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Super Mario Galaxy 2 cena w dniu premiery: 149,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Galaxy 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.