Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Super Mario Galaxy 2 (Wii)

Super Mario Galaxy 2 Wii

Super Mario Galaxy 2 jest sequelem wydanej w 2007 roku platformówki 3D. Tytułowy hydraulik oraz jego wierny przyjaciel - zielony dinozaur Yoshi ponownie wyruszają w pełną przygód, kosmiczną podróż, odwiedzając wiele dziwacznych planet i wykonując rozmaite zadania.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Super Mario Galaxy 2 (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

23maja2010

11czerwca2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario Galaxy 2 to kontynuacja jednej z najlepiej sprzedających się, a zarazem najwyżej ocenianych produkcji na konsolę Nintendo Wii. Ponownie mamy tu do czynienia z podręcznikową platformówką, uzupełnioną o szereg innowacji – w tym podróże po niewielkich planetach, stanowiących kolejne fragmenty poziomów. Producentem Super Mario Galaxy jest oczywiście Shigeru Miyamoto, który kontynuuje tym samym swoje wyjątkowe dzieło.

Podobnie jak w części pierwszej, tak i tu akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a w samej rozgrywce przeważają elementy zręcznościowe: biegamy, skaczemy, pokonujemy kolejnych wrogów, zbieramy monety i różnego rodzaju power-upy oraz oczywiście szukamy drogi. Czasem, aby dotrzeć dalej, musimy wykazać się pomysłowością i rozwiązać jakieś proste zadanie logiczne. Nowością jest obecność Yoshiego, który pomaga Mario w wypełnianiu kolejnych misji i przechodzeniu poziomów bez konieczności uciążliwego odblokowywania, jak to było w edycji pierwszej.

Między planetami przemieszczamy się z pomocą specjalnych gwiezdnych trampolin. Poszczególne ciała niebieskie różnią się od siebie wielkością, ale również klimatem panującym na powierzchni. Co ciekawe, każda planeta ma też własny system grawitacji, mieszkańców oraz przeciwników. Rozgrywka jest zatem niezwykle urozmaicona, dzięki czemu nie nuży. W Super Mario Galaxy 2 zastosowanie znalazł intuicyjny system kontroli wykorzystany już w części pierwszej – Mario sterujemy gałką analogową, a wszelkie akcje wymagające wykonania odpowiednich ruchów przeprowadzamy poprzez skorzystanie z Wiimote. Przy jego pomocy zbieramy również znajdźki i kontrolujemy przyjazną gwiazdkę, towarzysząca Mario podczas całej podróży.

Super Mario Galaxy 2 posiada w pełni trójwymiarową grafikę, podrasowaną względem odsłony pierwszej. Autorzy wprowadzili do gry kilka nowych efektów, a także popracowali nad silnikiem fizycznym. Dzięki temu całość prezentuje się wybornie i stanowi jedną z najładniejszych pozycji dostępnych na Wii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 539 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Galaxy 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Plotka: kultowe gry z Mario zremasterowane na Nintendo Switch
Plotka: kultowe gry z Mario zremasterowane na Nintendo Switch

wiadomość30 marca 2020

W sieci pojawił się intrygujący przeciek związany z serią Mario. Nintendo zamierza uczcić 35. rocznicę istnienia marki zapowiedziami nowych gier oraz remasterów kultowych tytułów. W planach ma być też ogłoszenie na temat filmu animowanego z maskotką firmy w roli głównej.

Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii

wiadomość8 sierpnia 2011

W najnowszym raporcie finansowym firmy Nintendo znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii. Bezkonkurencyjne okazało się Wii Sports z wynikiem 76 milionów egzemplarzy.

Nintendo - wyniki finansowe, sprzedaż gier i plany na przyszłość

wiadomość27 kwietnia 2011

Poznaliśmy kolejne szczegóły z raportu finansowego japońskiej firmy Nintendo, obejmującego ostatni kwartał 2011 roku fiskalnego (1 kwietnia 2010 – 31 marca 2011). Wśród poruszonych tematów znalazły się przychody koncernu, sprzedaż gier, a także plany na przyszłość.

Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo
Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo

wiadomość31 stycznia 2011

Ujawnione kilka dni temu wyniki finansowe firmy Nintendo pokazały, że mimo znacznego spadku zysków, nadal potrafi ona bardzo dobrze sobie radzić. Potwierdzają to zresztą właśnie udostępnione dane dotyczące gier wydanych przez japońskiego giganta.

Piractwo nie jest jedyną przyczyną słabej sprzedaży gier na konsole Nintendo
Piractwo nie jest jedyną przyczyną słabej sprzedaży gier na konsole Nintendo

wiadomość10 października 2010

Satoru Iwata słynie z zaskakujących wypowiedzi. Niedawno szef Nintendo otwarcie przyznał, że słaba sprzedaż gier przeznaczonych na konsole Nintendo Wii i DS nie wynika jedynie z szerzącego się piractwa. Jego zdaniem dobre tytuły potrafią obronić się same.