Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2020, 20:09

Plotka: kultowe gry z Mario zremasterowane na Nintendo Switch

W sieci pojawił się intrygujący przeciek związany z serią Mario. Nintendo zamierza uczcić 35. rocznicę istnienia marki zapowiedziami nowych gier oraz remasterów kultowych tytułów. W planach ma być też ogłoszenie na temat filmu animowanego z maskotką firmy w roli głównej.

Plotka: Kultowe gry z Mario zremasterowane na Nintendo Switch - ilustracja #1
Od 35 lat Mario towarzyszy graczom w każdym wieku.
Najważniejsze informacje:
  • źródła serwisów Gematsu, Eurogamer oraz VGC informują o planowanych obchodach 35. rocznicy istnienia marki Mario;
  • plany Nintendo obejmują wydanie w tym roku kilkunastu nowych gier (w tym nowego Paper Mario)…
  • … oraz remasterów klasycznych tytułów z Mario, w tym duetu Super Mario Galaxy, Super Mario Sunshine oraz Super Mario 64;
  • prócz tego firma ma szykować zapowiedź tematycznego parku rozrywki oraz ogłoszenie związane z ekranizacją przygód Mario.

Kiedy w 1985 roku ukazało się Super Mario Bros. nikt chyba nie podejrzewał, że wiele lat później będzie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku gier wideo. Od tego czasu Nintendo nie dało nam zapomnieć o swojej maskotce, ale najwyraźniej i tak zamierza odświeżyć nam pamięć w najbliższym czasie. Najnowszy przeciek sugeruje, że Nintendo zamierza uczcić 35. rocznicę istnienia serii Mario poprzez wydanie kultowych produkcji z cyklu na konsoli Nintendo Switch. Źródłem tych doniesień są serwisy Eurogamer, VGC oraz Gematsu, które wspólnie podzieliły się uzyskanymi informacjami. Jak podano, Nintendo planowało ogłoszenie obchodów 35-lecia w ramach targów E3 2020, co z oczywistych powodów nie dojdzie do skutku.

Plotka: Kultowe gry z Mario zremasterowane na Nintendo Switch - ilustracja #2
Fludd z Super Mario Sunshine ostatnio pojawiał się tylko w kolejnych odsłonach Super Smash Bros., ale nie jest w nich szczególnie rozmowny.

Długo można by wymieniać, o czym marzą fani Nintendo, poczynając od premiery kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a na dodaniu kolejnego ulubieńca do Super Smash Bros. Ultimate jako grywalnej postaci kończąc. Jednakże powrót kultowych gier z Mario na Switchu zajmuje niepoślednie miejsce wśród wszelkich oczekiwań nowych produkcji japońskiej spółki. Trudno się zresztą dziwić. Duet Super Mario Galaxy to do dziś jedne z najwyżej ocenianych gier w historii, a wielu z chęcią przygarnęłoby Super Mario Sunshine ze stareńkiego GameCube’a. Wszystkie trzy produkcje wraz z Super Mario 64 mają – według Eurogamera – znaleźć się wśród tytułów, które doczekają się remasterów na Switcha.

Oczywiście nie wszystkich ekscytuje zapoznanie się ze starymi tytułami, choćby nie wiadomo jak bardzo odnowionymi lub wysoko ocenionymi w przeszłości. Na szczęście raport sugeruje, że plany Nintendo nie ograniczają się tylko do powrotu kultowych gier. Jak podają Eurogamer oraz VGC, „wielkie N” planuje premiery kilkunastu innych gier z Mario w tytule jeszcze w tym roku. Zapewne nie chodzi tu o nagły debiut Super Mario Odyssey 2, ale poza wymienioną w artykułach nową odsłoną Paper Mario nie sposób zgadnąć, co szykuje dla nas Nintendo. Co ciekawe, firma ma tez poruszyć kwestię filmu animowanego z Mario w roli głównej (mającego ukazać się w 2022 roku) oraz parku rozrywki Super Nintendo World.

Plotka: Kultowe gry z Mario zremasterowane na Nintendo Switch - ilustracja #3
Co szykuje Nintendo dla fanów Mario?

Jak zwykle podkreślamy, że wszystkie powyższe informacje nie są w żaden sposób potwierdzone. Nintendo tradycyjnie odmówiło skomentowania „plotek i spekulacji”. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na oficjalne komunikaty i wierzyć, że firma nie zapomniała o urodzinach swojej maskotki. Poprzednia rocznica przyniosła nam wydanie pierwszej części Super Mario Maker, które okazało się wielkim sukcesem i doczekało się kontynuacji.