Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Switch)
OkładkaThe Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Switch)

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Switch

TotK | Breath of the Wild 2

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom stanowi kontynuację The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W tej odsłonie Link znów musi uratować Hyrule, tym razem eksplorując również podniebne wyspy i podziemną krainę, w czym pomogą mu nowe umiejętności.

Akcji | TPP | fantasy | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Zelda: Tears of the Kingdom Premiera Switch

12maja2023

pudełko PL

12maja2023

Nintendo eShop

12maja2023

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zelda: Tears of the Kingdom

Assassin's Creed: Odyssey

Immortals: Fenyx Rising

Pine

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to przygodowa gra akcji z otwartym światem, przedstawiająca kolejne przygody Linka oraz Zeldy. Tytuł jest częścią popularnego cyklu od przeszło 30 lat rozwijanego przez firmę Nintendo. Stanowi również bezpośrednią kontynuację bestselleru The Legend of Zelda: Breath of the Wild i wykorzystuje wiele rozwiązań, których twórcy nie zdążyli wprowadzić w poprzedniczce. Obie pozycje łączy zbliżony model rozgrywki oraz komiksowa oprawa wizualna.

Fabuła

Królestwo Hyrule ponownie staje w obliczu niebezpieczeństwa, kiedy księżniczka Zelda i Link niechcący budzą do życia Króla Demonów uwięzionego przed wiekami w podziemiach zamku. Potężny antagonista wyrywa się na wolność, zmieniając tym samym Hyrule nie do poznania – jego magia wynosi zamek wysoko w powietrze, w ziemi otwierają się szczeliny prowadzące do tajemniczej krainy skąpanej w mroku, a na dodatek na niebie pojawiają się latające wyspy pełne reliktów po dawno zapomnianej, lecz zaawansowanej technologicznie cywilizacji Zonai. Jakby tego było mało, w wyniku przelotnej konfrontacji z Królem Demonów – którym jest oczywiście Ganondorf – Link traci swój Master Sword i prawą rękę, zaś księżniczka Zelda... znika.

Mechanika

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to trzecioosobowy tytuł łączący w sobie elementy gry akcji oraz pewne elementy survivalu, w dużej mierze nastawiony na eksplorację oraz kreatywne rozwiązywanie łamigłówek. Podczas zabawy mierzymy się z licznymi potworami, często wymagającymi specjalnych taktyk opartych na blokowaniu lub wyczekiwaniu momentu na idealny atak. Jednocześnie musimy dbać o dostosowanie stroju do warunków pogodowych oraz przygotowywać mikstury i posiłki, zapewniające bonusy naszej postaci.

W grze występują mechaniki znane z Breath of the Wild oraz zupełnie nowe umiejętności. Fuse pozwala Linkowi przymocować dowolne przedmioty do broni i tarczy, drastycznie zmieniając ich zasięg, siłę ataku itp. Recall służy do manipulowania czasem na konkretnych obiektach – zdolności te przydadzą się zarówno podczas starć z wrogami, jak i rozwiązywania zagadek.

W produkcji powracają rozbudowane opcje eksploracji świata, który powiększył się niemal trzykrotnie dzięki krainom położonym w głębinach i w przestworzach. Od teraz Link może nie tylko wspinać się oraz korzystać z wierzchowca bądź paralotni – dzięki nowej umiejętności Ultrahand zabawicie się w małego inżyniera i połączycie ze sobą rożne przedmioty, tworząc mosty, samobieżne środki transportu lub nawet zautomatyzowane machiny bojowe. Odnalezione przez Linka urządzenia Zonai takie jak wirniki czy miotacze ognia przydają się zarówno w walce, jak i w przemieszczaniu się; ogranicza nas tylko nasza kreatywność, zapas energii (oczywiście odnawialny) i... imponujący silnik fizyczny.

Amiibo

Produkcja wspiera produkowane przez Nintendo figurki Amiibo – wraz z premierą The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gracze otrzymali możliwość zakupu dedykowanego modelu przedstawiającego Linka. Poza walorem kolekcjonerskim zapewnia on wirtualne dodatki, w tym materiały oraz unikatowy wygląd paralotni.

Ostatnia modyfikacja 6 czerwca 2023

Tryb gry: single player  

Nośnik: 18 GB

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 232 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom cena w dniu premiery: 269,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.