Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2024, 15:27

Nintendo ma się świetnie. Imponująca sprzedaż Super Mario Bros. Wonder oraz nowej Zeldy

Nintendo opublikowało zestawienie finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego 2024. Gigant z Kotio radzi sobie znakomicie, o czym świadczy szalona sprzedaż gier z japońskiego obozu.

Źródło fot. Nintendo.
i

Nintendo opublikowało wyniki za trzeci kwartał roku fiskalnego 2024. Mimo braku debiutu nowej technologii w postaci Switcha 2 japoński gigant wciąż ma się doskonale.

Skonsolidowany przychód Nintendo w trwającym roku fiskalnym wyniósł 1,39 biliona jenów (ok. 9,4 miliarda dolarów), co oznacza prawie 8% wzrostu w stosunku do ubiegłego roku. Tym samym japoński gigant osiągnął zysk operacyjny na poziomie 464,4 miliarda jenów (ok. 3,1 miliarda dolarów).

W omawianym okresie szczególnie „wystrzeliła” sprzedaż cyfrowa (wzrost o 11,7% rok do roku) oraz segment „mobilny/IP”, który zyskał za sprawą premiery filmu na licencji The Super Mario Bros.

  1. Raporty finansowe firmy Nintendo

Switch goni DS-a

Przy okazji publikacji sprawozdania poznaliśmy najnowsze dane dotyczące sprzedaży Switcha. W ostatnich 9 miesiącach sprzęt Nintendo „rozszedł się” w 13,74 miliona egzemplarzy, co oznacza, że łączna sprzedaż urządzenia to już 139,36 miliona sztuk (Switch, Switch OLED i Switch Lite). Konsola Japończyków jest już więc blisko pobicia wyniku DS-a (154,02 mln).

Dodatkowo prezes Nintendo Shuntaro Furukawa zapewnił, że Switch w 2024 roku pozostanie głównym motorem napędowym japońskiej firmy.

Na potwierdzenie tych słów otrzymaliśmy grafikę (poniżej), przedstawiającą najbliższe plany wydawnicze giganta z Kioto. Przypomniano m.in. o rychłych premierach gier Mario vs. Donkey Kong oraz Princess Peach: Showtime.

Najbliższe plany wydawnicze Big N. Źródło: Nintendo. - Nintendo ma się świetnie. Imponująca sprzedaż Super Mario Bros. Wonder oraz nowej Zeldy - wiadomość - 2024-02-06
Najbliższe plany wydawnicze Big N. Źródło: Nintendo.

Nintendo – imponująca sprzedaż gier

Zgodnie z omawianym raportem Japończycy sprzedali już ponad 1,2 miliarda egzemplarzy gier na Switcha. Zaprezentowane poniżej dane obejmują sumaryczną sprzedaż jedynie największych tytułów od momentu ich debiutu na rynku.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej