Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeSwitch
Okładka Animal Crossing: New Horizons (Switch)
OkładkaAnimal Crossing: New Horizons (Switch)

Animal Crossing: New Horizons Switch

Animal Crossing: New Horizons to kolejna odsłona hitowej serii od Nintendo, która pozwala graczowi spróbować życia w bajkowej wiosce zamieszkanej przez antropomorficzne zwierzęta. Gra oferuje szereg aktywności, mnóstwo opcji personalizacji postaci i relaksujące tempo rozgrywki.

Symulacje | TPP | casual | sandbox | elementy strategiczne | symulator życia | kooperacja | crafting | tytuły ekskluzywne Nintendo

Ta gra jest kandydatem do Plebiscytu na Grę Dekady 2011-2020, jeżeli uważasz że na to zasługuje typuj tę grę.

Animal Crossing: New Horizons Premiera Switch

20marca2020

pudełko PL

20marca2020

Nintendo eShop

20marca2020

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Animal Crossing: New Horizons

Stardew Valley

Harvest Moon: Light of Hope

Deiland

Animal Crossing: New Horizons to piąta odsłona hitowej serii symulatorów Nintendo, pozwalających graczowi na wcielenie się w mieszkańca sympatycznego miasteczka zamieszkiwanego przez antropomorficzne zwierzęta. Najnowsza część serii jest dostępna jedynie na konsoli Nintendo Switch.

Fabuła

Tym razem trafiamy na niezamieszkałą wyspę, gdzie wysłał nas Tom Nook. Jego firma deweloperska Nook Inc. ma w planach jej zabudowę, a naszym zadaniem jest tego dokonać w jej imieniu. Lądujemy na miejscu jedynie z minimum zaopatrzenia i niczym rozbitkowi, przyjdzie nam wytworzyć wszelkie narzędzia i przedmioty potrzebne do wzniesienia osady.

Mechaniki

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, gdzie gracz trafiał do gotowej i zamieszkałej osady, tutaj postawiono na budowanie od podstaw. Ułatwia nam to mechanika zdobywania recept, czyli klasycznych schematów do craftingu, które możemy kupić, dostać lub odblokować. Niektóre przedmioty wymagają elementów wcześniej wytworzonych z prostszych składników, mamy więc do czynienia z łańcuchami wytwórstwa. Przedmioty można także sprzedawać i kupować, co pozwala omijać proces wytwarzania – warto jednak pamiętać, że z wyjątkiem najpotrzebniejszych narzędzi i zasobów, wybór towarów w sklepie zmienia się codziennie. Większość przedmiotów możemy ustawić zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Możemy je także dowolnie przesuwać i stawiać jedne na drugich. Daje to nieskończone możliwości dekorowania otoczenia. Nie brakuje też opcji sadzenia i uprawy roślin, wędkowania, chwytania motyli i innych żyjątek oraz wykopywania skamielin. Schwytane okazy można wyeksponować w swoim domu lub przekazać do lokalnego muzeum.

Tradycją serii jest powiązanie czasu w świecie gry z czasem rzeczywistym. Wygląd otoczenia zmienia się więc adekwatnie do pory dnia i roku w prawdziwym świecie. Niektóre stworzonka napotkamy jedynie po zmierzchu, a np. grzyby wyrosną tylko jesienią. Każda najdrobniejsza czynność jest odnotowywana w systemie Nook Miles, który po przekroczeniu pewnych progów przyzna nam za to nagrody. W grze pojawił się także tryb fotograficzny z filtrami i pozami postaci.

Tryby gry

Gra oferuje lokalny co-op 4 graczy oraz sieciowy co-op do 8 osób. Współgracze nie tylko odwiedzają nasz świat, ale po raz pierwszy w serii mogą wchodzić z nim w interakcję, pomagając w budowie.

Kwestie techniczne

Styl graficzny jest kontynuacją konceptu znanego z poprzednich odsłon. Charakteryzuje się pełną uroku, przyjemną dla oka estetyką. Przywiązano dużą uwagę do warstwy dźwiękowej. Wszystkie dźwięki zostały nagrywane z pomocą korespondujących im przedmiotów, a część nawet w naturalnym otoczeniu. Zamysłem twórców było, by brzmiały one naturalnie i relaksująco.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 6,4 GB

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 682 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Animal Crossing: New Horizons cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Animal Crossing: New Horizons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.