Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeSwitch
Okładka Animal Crossing: New Horizons (Switch)

Animal Crossing: New Horizons Switch

Animal Crossing to kolejna odsłona hitowej serii prostych symulacji od Nintendo, która pozwala graczowi spróbować życia w bajkowej wiosce zamieszkanej przez antropomorficzne zwierzęta.

Symulacje | casual | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Animal Crossing: New Horizons (Switch)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

20marca2020105dni

20marca2020

Nintendo eShop

Animal Crossing: New Horizons to piąta odsłona hitowej serii symulatorów Nintendo, pozwalających graczowi na wcielenie się w mieszkańca sympatycznego miasteczka zamieszkiwanego przez antropomorficzne zwierzęta. Najnowsza część serii jest dostępna jedynie na konsoli Nintendo Switch.

Fabuła

Tym razem trafiamy na niezamieszkałą wyspę, gdzie wysłał nas Tom Nook. Jego firma deweloperska Nook inc. ma w planach jej zabudowę, a naszym zadaniem jest tego dokonać w jej imieniu. Lądujemy na miejscu jedynie z minimum zaopatrzenia i niczym rozbitkowi, przyjdzie nam wytworzyć wszelkie narzędzia i przedmioty potrzebne do wzniesienia osady.

Mechaniki

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, gdzie gracz trafiał do gotowej i zamieszkałej osady, tutaj postawiono na budowanie od podstaw. Ułatwia nam to opcja recept, gdzie znajdziemy zestawienie narzędzi i przedmiotów możliwych do wytworzenia. Niektóre przedmioty wymagają elementów wcześniej wytworzonych z prostszych składników; mamy więc do czynienia z łańcuchami wytwórstwa. Przedmioty można także sprzedawać i kupować, co pozwala omijać proces wytwarzania. Każdy z przedmiotów możemy ustawić zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Możemy je także dowolnie przesuwać. Daje to nieskończone możliwości dekorowania otoczenia. Nie brakuje też opcji sadzenia i uprawy roślin.

Tradycją serii jest powiązanie czasu w świecie gry z czasem rzeczywistym. Wygląd otoczenia zmienia się więc adekwatnie do pory roku. Jeśli jednak grając latem, nie chcemy czekać pół roku na śnieg, mamy opcję przeniesienia się na półkulę południową, gdzie względem naszego czasu będzie panować zima. Każda najdrobniejsza czynność jest odnotowywana w systemie „nook miles”, który po przekroczeniu pewnych progów przyzna nam za to nagrody. Dostajemy także tryb fotograficzny z filtrami i pozami postaci.

Tryby gry

Gra oferuje lokalny co-op 4 graczy oraz sieciowy co-op do 8 osób. Współgracze nie tylko odwiedzają nasz świat, ale po raz pierwszy w serii mogą wchodzić z nim w interakcję, pomagając w budowie.

Kwestie techniczne

Styl graficzny jest kontynuacją konceptu znanego z poprzednich odsłon. Charakteryzuje się prostą, przyjemną dla oka estetyką. Przywiązano dużą uwagę do warstwy dźwiękowej. Wszystkie dźwięki zostały nagrywane z pomocą korespondujących im przedmiotów, a część nawet w naturalnym otoczeniu. Zamysłem twórców było, by brzmiały one naturalnie i relaksująco.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 8  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Animal Crossing: New Horizons

Wymagania wiekowe Animal Crossing: New Horizons

odpowiednia dla każdego wieku

Podsumowanie Nintendo Direct (Final Fantasy, Animal Crossing, Cities Skylines)
Podsumowanie Nintendo Direct (Final Fantasy, Animal Crossing, Cities Skylines)

wiadomość14 września 2018

Wczoraj odbyła się wrześniowa edycja prezentacji Nintendo Direct, w trakcie której pojawiło się sporo ogłoszeń w związku z nadchodzącymi tytułami. W poniższej wiadomości zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat planów japońskiego koncernu.