Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2022, 12:28

autor: Sonia Selerska

Nie tylko Xbox, cena Switcha też może wzrosnąć

Nintendo pomimo niedawnych obietnic rozważa podniesienie cen konsoli Nintendo Switch. Wybitne wyniki sprzedażowe ekskluzywnych gier mogą temu zapobiec.

Źródło fot. Unsplash
i

W czasach rosnących cen podzespołów komputerowych oraz szalejącej inflacji giganci branży gier są zmuszani do podnoszenia cen swoich produktów. Phil Spencer niedawno przyznał, że zarówno konsole, jak i usługi Xboxa podrożeją w bliżej nieokreślonej przyszłości. Czy Nintendo czeka ten sam los?

Rozmowy na temat podniesienia cen Switcha już trwają

Z informacji zawartych w najnowszym raporcie Nintendo wynika, że japońska firma rozważa podniesienie cen konsoli Nintendo Switch.

Takashi Mochizuki, dziennikarz agencji Bloomberg, twierdzi jednak, że podobnie jak w przypadku Xboxa, cena produktów Nintendo ma zostać utrzymana na obecnym poziomie tak długo, jak to tylko możliwe. Tak istotna decyzja nie zostanie podjęta w najbliższym czasie, lecz konieczność podniesienia cen Switcha jest już tematem rozmów.

Jest to zaskakująca informacja w świetle dawnych deklaracji Nintendo, jakoby Switch – będący najbardziej przyjazną młodym graczom konsolą – miał nie podrożeć ze względu na dzieci stanowiące duży procent użytkowników.

Nie tylko Xbox, cena Switcha też może wzrosnąć - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Obecnie w polskich sklepach jesteśmy w stanie kupić konsolę Switch za ok. 1500 zł oraz Switch Lite za ok. 900 zł. Do tej pory stosunkowo niska cena – w połączeniu z szeroką i zróżnicowaną biblioteką gier – zdecydowanie wyróżniała urządzenie Nintendo na tle konkurencji.

Pomyślna sprzedaż gier uratuje cenę konsoli?

Konsola osiąga w ostatnim czasie niemałe sukcesy za sprawą ekskluzywnych gier (więcej o tym w naszej wczorajszej wiadomości).

Według Game Data Library gra Animal Crossing: New Horizon z 2020 roku niedawno osiągnęła status najlepiej sprzedającej się gry w historii Japonii, przebijając wyniki sprzedażowe Super Mario Bros z 1985 roku czy Pokemon Red/Green/Blue.

Nie tylko Xbox, cena Switcha też może wzrosnąć - ilustracja #2
Źródło: Twitter

Ponadto wydana w marcu tego roku gra Kirby and the Forgotten Land pobiła rekordy popularności, stając się najlepiej sprzedającą się odsłoną serii o różowym bohaterze, sprzedając się w ponad 5 milionach kopii na całym świecie.

Odwieczna strategia Nintendo, stawiająca jako priorytet oferowanie najwyższej jakości ekskluzywnych tytułów, sprawdza się jak nigdy wcześniej. Być może ta polityka wyróżni Switcha spośród konsol Microsoftu i Sony oraz pozwoli na dłuższe podtrzymanie obecnych cen.