Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Kirby and the Forgotten Land (Switch)
OkładkaKirby and the Forgotten Land (Switch)

Kirby and the Forgotten Land Switch

Platformówka 3D z tytułowym puchatym bohaterem w roli głównej. W Kirby and the Forgotten Land trafiamy do krainy pełnej ruin po dawnej cywilizacji oraz stawiamy czoła zamieszkującym ją, wrogo nastawionym istotom, po drodze skacząc po platformach i omijając liczne pułapki.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kirby and the Forgotten Land Premiera Switch

25marca2022

pudełko PL

25marca2022

Nintendo eShop

25marca2022

producent: HAL Laboratory wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Kirby and the Forgotten Land jest trójwymiarową platformówką akcji, reprezentującą serię zapoczątkowaną w 1992 roku. Produkcja została opracowana przez studio HAL Laboratory, a jej wydaniem zajęła się firma Nintendo.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Kirby and the Forgotten Land jest tytułowy Kirby, czyli puchata, różowa kulka. Protagonista budzi się na plaży w nieznanym świecie pełnym porośniętych roślinnością ruin po dawnej cywilizacji. Heros szybko odkrywa, że ową krainę zamieszkują wrogo nastawione istoty, które zniewoliły jego sojuszników – Waddle Dees. Nie zastanawiając się zbyt długo, nasz dzielny podopieczny postanawia ruszyć na ratunek swoim sprzymierzeńcom.

Mechanika

W Kirby and the Forgotten Land akcję obserwujemy zza pleców Kirby’ego (TPP). Podczas zabawy przemierzamy różnorodne poziomy o otwartej strukturze, wśród których prym wiodą zrujnowane miasta i budynki pokroju wielkiego centrum handlowego. Eksplorując je, skaczemy po platformach oraz omijamy rozmaite pułapki i przeszkody, a także stawiamy czoła przeciwnikom, robiąc użytek z umiejętności Kirby’ego. Nasz podopieczny potrafi nie tylko wchłaniać mniejszych adwersarzy i wystrzeliwać ich w kierunku pozostałych wrogów, lecz również kopiować umiejętności bojowe swoich nieprzyjaciół, co pozwala mu między innymi robić użytek z miecza bądź zamrażać cele.

Kwestie techniczne

Kirby and the Forgotten Land posiada barwną, trójwymiarową grafikę utrzymaną w lekkiej i przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 25 marca 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 6 GB

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Kirby and the Forgotten Land cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kirby and the Forgotten Land

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.