Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Super Mario 3D World + Bowser's Fury (Switch)
OkładkaSuper Mario 3D World + Bowser's Fury (Switch)

Super Mario 3D World + Bowser's Fury Switch

Odświeżona wersja trójwymiarowej platformówki z 2013 roku pod tytułem Super Mario 3D World. W Super Mario 3D World + Bowser’s Fury wprowadzono nowy tryb gry, poprawiono mechanikę, a także nieznacznie udoskonalono grafikę oraz interfejs.

Zręcznościowe | platformówki 3D | na 2 osoby | Mario | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Super Mario 3D World + Bowser's Fury Premiera Switch

12lutego2021

pudełko PL

12lutego2021

Nintendo eShop

12lutego2021

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Mario 3D World + Bowser's Fury

Kirby and the Forgotten Land

Spyro Reignited Trilogy

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury to odświeżona i rozbudowana wersja trójwymiarowej platformówki pod tytułem Super Mario 3D World, wydanej w 2013 roku. Produkcja, opracowana przez sprawującą pieczę nad marką firmę Nintendo, na tle pierwowzoru wyróżnia się za sprawą lekko ulepszonej grafiki, nowego trybu gry (tytułowego Bowser’s Fury) oraz udoskonalonej mechaniki.

Fabuła

Główna opowieść w Super Mario 3D World + Bowser’s Fury obraca się wokół porwanych przez Bowsera księżniczek Sprixie. Mario i jego przyjaciele opuszczają Królestwo Grzybów, a po dotarciu do Królestwa Sprixie ruszają im na ratunek. W trybie Bowser’s Fury natomiast Mario i Bowser Jr. muszą stawić czoła Bowserowi, który pod wpływem mrocznej siły sieje prawdziwy chaos.

Mechanika

W Super Mario 3D World + Bowser’s Fury akcję obserwujemy głównie zza pleców bohatera (TPP), aczkolwiek w wybranych momentach gra zmienia się w klasyczną, side-scrollową platformówkę. Autorzy oddają nam do dyspozycji cztery postacie, czyli Mario, Luigiego, Toada oraz księżniczkę Peach, z których każda posiada indywidualne umiejętności. W trakcie zabawy przemierzamy barwne etapy, skaczemy po platformach i omijamy liczne przeszkody, a także walczymy z przeciwnikami oraz rozwiązujemy nieskomplikowane zagadki środowiskowe. Ponadto na odkrycie czekają tu liczne znajdźki i power-upy zapewniające naszym podopiecznym wyjątkowe moce. Jednym z nich jest dzwonek, dzięki któremu nasza postać zamienia się w kota, który potrafi szybko się poruszać, ma mocniejszy atak, a także doskonale radzi sobie ze wspinaczką na elementy otoczenia.

Do omawianej wersji gry autorzy wprowadzili szereg ulepszeń. Zwiększono prędkość bohaterów, a ich ruchy nie są już ograniczone do ośmiu kierunków. Ponadto herosi potrafią wykonywać przewroty w powietrzu, z kolei w formie kotów mogą wspinać się wyżej.

Tryby gry

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer dla maksymalnie czterech graczy. Tryb współpracy umożliwia wspólną zabawę nie tylko lokalnie, jak miało to miejsce w pierwowzorze, lecz również przez Internet.

Kwestie techniczne

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury posiada barwną, przyjemną dla oka grafikę, którą nieznacznie ulepszono względem pierwowzoru. Ponadto niewielkich poprawek doczekał się interfejs.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 3 GB

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 206 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.5 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Super Mario 3D World + Bowser's Fury cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario 3D World + Bowser's Fury

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.