Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS3X360PCPSViOS3DSXONEWiiU
Okładka The LEGO Movie Videogame (PS4)

LEGO Przygoda gra wideo

The LEGO Movie Videogame

Sygnowana marką producenta popularnych klocków gra akcji z elementami platformówki 3D. Produkcja stworzona została przez studio Traveller's Tales, znane z takich tytułów jak LEGO Marvel Super Heroes czy LEGO Władca Pierścieni.

Akcji | TPP | LEGO | filmy | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka The LEGO Movie Videogame (PS4)

data premiery gry:

22sty2015

iOS

LEGO Przygoda gra wideo to kolejna odsłona popularnej serii gier platformowych. Za jej produkcję odpowiada studio TT Games, twórcy innych tytułów opartych na marce LEGO (LEGO Marvel Super Heroes, LEGO Batman 2: DC Super Heroes, LEGO Indiana Jones, LEGO Piraci z Karaibów czy też LEGO Harry Potter). Projekt został stworzony na podstawie obrazu kinowego, zatytułowanego LEGO Przygoda. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie, któremu zagraża okrutny tyran, Lord Biznes. Gracz wciela się w Emmeta - zwykłego, prostego i całkowicie nijakiego chłopaka, który przez przypadek został wzięty za super herosa. Jego zadaniem jest ocalenie plastikowej ludności, z czym oczywiście będzie mieć wielki problem.

Rozgrywka nie odróżnia się w większy sposób od tego, do czego zdążyli już przywyknąć fani innych gier studia Traveller's Tales. Gracz zwiedza kolejne lokacje, na których walczy z przeciwnikami i wykorzystuje unikalne umiejętności postaci (twórcy udostępnili około 90 grywalnych ludzików) do rozwiązywania prostych łamigłówek. Łącznie produkcja oferuje zabawę na 15 rozbudowanych poziomach (od Dzikiego Zachodu po etapy morskie), zaś odkrycie wszystkich sekretów, wymaga powracania do już wcześniej zaliczonych układów. Nowością w serii jest możliwość budowania obiektów z klocków LEGO. W tym celu Emmet musi skompletować instrukcję z kilku części, a następnie podczas mini-gry, jak najszybciej wybierać brakujące do ukończenia budowli klocki.

Zabawa odbywa się zarówno w trybie single player, jak i w ramach współpracy dla dwóch osób. W dowolnej chwili do rozgrywki może dołączyć drugi gracz siedzący obok na kanapie. Dzięki temu można np. pomóc dziecku przejść trudniejszy fragment gry.

LEGO Przygoda gra wideo to pierwszy tytuł z serii LEGO od TT Fusion, w którym sceneria zbudowana jest w całości z klocków. Środowisko gry umożliwia niszczenie wybranych elementów, których części służą do tworzenia nowych przedmiotów, wykorzystywanych do przedostawania się w kolejne miejsca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 629 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 224,90 PLN

Gry podobne do LEGO Przygoda gra wideo

Klasyfikacja PEGI LEGO Przygoda gra wideo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe LEGO Przygoda gra wideo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.7 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Recenzja gry LEGO Przygoda - przyjemna dla fanów, wtórna dla całej reszty
Recenzja gry LEGO Przygoda - przyjemna dla fanów, wtórna dla całej reszty

Recenzja 13 lutego 2014, 15:36

Skoro o mechanice mowa, warto nadmienić, że autorzy położyli większy nacisk na proces budowania. Może wydawać się nieco dziwnym fakt, że poprzednie gry Traveller’s Tales niespecjalnie eksploatowały aspekt konstrukcji. Tym razem Emmet, jak na dobrego obywatela idealnej utopii przystało, potrafi złożyć wiele obiektów, jeżeli tylko posiada odpowiednią instrukcję. Do wachlarza zadań postawionych przed graczami doszło więc poszukiwanie jej fragmentów. Kiedy zaś uda się zebrać je wszystkie, przechodzi się do mocno uproszczonej minigry, w której należy jak najszybciej wybierać odpowiednie klocki, aby dokończyć budowę i otrzymać za nią jak najwięcej punktów. I to niestety wszystko. Nie mogę zrozumieć, dlaczego twórcy nie pozwolą w końcu tworzyć obiektów od początku do końca. Oczywiście taka zabawa trwałaby zdecydowanie dłużej, jednak byłaby o wiele bardziej rajcująca. A tak, szast prast i w ciągu kilku sekund powstaje na przykład koparka. Trudno pozbyć się tutaj wrażenia, że potencjał budowania został zmarnowany.

PC
X360
XONE
PS3
PS4
WiiU
PSV
3DS
iOS