Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PCNDSPS3WiiPSPX360
Okładka LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues (PS2)

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Kontynuacja popularnej przygodowej gry akcji, opracowana przez studio Traveller's Tales.

Akcji | TPP | LEGO | filmy | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | dwudziestolecie międzywojenne

Okładka LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues (PS2)

data premiery gry:

anulowana

PS2

17lis2009

X360 PS3 PSP NDS Wii PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues to kontynuacja przygód najpopularniejszego męskiego archeologa, Indiany Jonesa. Ponownie wkraczamy do świata zbudowanego z klocków LEGO, gdzie mamy możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach znanych zarówno z klasycznej, oryginalnej trylogii, jak i najnowszej części filmu - Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki).

Oczywiście, jeśli chodzi o przygody z trzech pierwszych filmów z Indym w roli głównej, nie mamy do czynienia z odgrzewanym kotletem, czyli nieco „podrasowaną” częścią pierwszą gry. Twórcy dodali szereg nowości, w tym zadań, poziomów (pamiętna scena pościgu po ulicach Szanghaju z Shortym za kierownicą) czy pojazdów: m.in. samoloty, łodzie czy wagoniki w kopalniach. Główny bohater również przeszedł metamorfozę – graficy dorzucili mu kilka nowych animacji, a programiści stworzyli bardziej funkcjonalny bicz. Przykładowo, Indy może przyciągnąć nim do siebie przeciwnika, a następnie przerzucić go przez ramię. Dzięki Królestwu Kryształowej Czaszki mamy też możliwość wcielenia się w jednego z jego bohaterów, Mutta Williama i wzięcia udziału w szaleńczej jeździe na jego nieodłącznym motocyklu oraz skorzystania z mocy tytułowego artefaktu.

Lokacje, które eksplorujemy są teraz jeszcze bardziej interaktywne – do walki z przeciwnikami możemy wykorzystywać praktycznie wszystko, co znajdziemy. Począwszy od pistoletów czy szpad, poprzez butelki, a na krzesłach skończywszy. Tak jak w poprzedniej części przygód Indy’ego, możemy w locie przełączać się pomiędzy postaciami bądź też zaprosić do rozgrywki drugiego gracza, który pomoże nam ukończyć grę w trybie Story lub Free Play. Po raz pierwszy twórcy oddali w nasze ręce edytor pozwalający tworzyć własne poziomy, łączyć je z już istniejącymi oraz dzielić się nimi z innymi graczami. Dodatkowo dzięki zbieraniu rozsianych po planszach artefaktów mamy możliwość odblokowania ponad 60 grywalnych postaci, m.in. Marion Ravenwood, Short Round, Rene Belloq, Willie Scott, Marcus Brody, Dr. Henry Jones Sr. czy Irina Spalko.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 10 / 10 na podstawie 1185 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 280 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 3.0 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
 • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues - zapowiedź
LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues - zapowiedź

Przed premierą 30 września 2009, 13:26

Fabuła nie będzie na szczęście jedyną zmianą. Twórcy spędzili bowiem kilka ostatnich miesięcy na dopracowywaniu i rozbudowywaniu tego, co tak przypadło do gustu wszystkim fanom LEGO Indiana Jones: The Original Adventures. Chodzi tu m.in. o system walki. W części drugiej Indy wejdzie w zdecydowanie dalej posuniętą interakcję z otoczeniem i przeciwnikami. Zaowocuje to choćby możliwością wykorzystywania w starciach elementów środowiska. Na jednym ze zwiastunów widać, jak bohater gry okłada wrogów krzesłami, rzuca butelkami, przechwytuje broń i ochoczo dobiera się do wiszących na ścianach mieczy. Znacznie bardziej interaktywny świat zobligował producentów do ingerencji w zakres ruchów Indy’ego. Słynny archeolog zaskoczy nas dzięki temu wieloma nowymi animacjami. Dotyczy to m.in. bicza, który w LEGO Indiana Jones 2 będzie angażowany do akcji znacznie częściej niż w odsłonie pierwszej. Przy jego pomocy nie tylko wejdziemy w interakcję z otoczeniem, ale również rozwiążemy niektóre zagadki oraz powalczymy z wrogami. Złapanie przeciwnika i ciśnięcie nim w przepaść nie powinno nastręczyć większych trudności.

X360
PS3
PSP
NDS
Wii
PC
PS2