Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2022, 12:39

Darmowy hit na Steam przyciągnął tłumy graczy

Od 3 do 7 listopada na platformie Steam można było bezpłatnie pobrać Warhammer: Vermintide 2. Wyjątkowa oferta skusiła wielu graczy, którzy masowo instalowali grę. Studio Fatshark uczciło w ten sposób siódmą rocznicę Tide i zbliżający się debiut nowej produkcji.

Źródło fot. Fatshark
i

Przez ostatnich kilka dni szwedzkie studio Fatshark oferowało za darmo swoją czteroletnią grę akcji Warhammer: Vermintide 2. Produkcja była dostępna nieodpłatnie na Steamie od 3 do 7 listopada. Możliwość darmowego zapoznania się z produkcją zachęciła ogromną rzeszę graczy. W ciągu 4 dni grę pobrało aż 10 milionów osób.

Giveawaye to udany marketing

Gra pojawiła się za darmo z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery Warhammer 40,000: Darktide, produkcji opartej o formułę znaną z Vermitide 2, oraz 7. rocznicy istnienia serii Tide. Wynik, jaki wykręcił czteroletni Warhammer na Steamie, budzi szacunek i podziw. Z pewnością Fatshark może mówić o sukcesie oraz dobrze wykonanym planie marketingowym przed premierą nowej gry.

To nie koniec promocji

Chociaż rozdawanie produkcji skończyło się 7 listopada, studio wciąż kontynuuje akcje promocyjne. Na Steamie Warhammer: Vermintide 2 dostępny jest teraz ze zniżką 80%, co obniża cenę do niecałych 22zł. Z kolei wersja z dodatkami po obniżce 73% kosztuje nieco ponad 55zł. . Ponadto udostępniono DLC, dodające m.in. nową mapę. Pojawiła się również łatka naprawiająca błędy oraz uaktualniająca grę do wersji 4.8. Widać zatem, że szwedzkie studio, pracując nad nowymi produkcjami, dba o swoje dziedzictwo, nie zostawiając graczy w potrzebie.

  1. Fatshark – strona producenta

Wiktor Szczęsny

Wiktor Szczęsny

Do zespołu GRYOnline.pl dołączył po nabraniu doświadczenia i obronie pracy licencjackiej na dziennikarskim kierunku studiów, zostając jednym z autorów wpisów w serwisie Cooldown.pl. Pierwsze teksty publikował na własnym fanpage'u jeszcze przed maturą. W wolnych chwilach chętnie ogrywa gry wyścigowe i bijatyki; bardzo często zagląda też do platformówek, zwłaszcza do Sonica. Miłośnik starych konsol, wśród których najbardziej ceni sobie Segę Mega Drive, przy której spędza wiele czasu. Nie jest mu obcy polski YouTube czy Twitch. Prócz gamingu, chętnie majsterkuje przy starych sprzętach audio Unitry. Interesuje się również francuską i japońską motoryzacją.

więcej