Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXSX
Okładka Warhammer 40,000: Darktide (PC)
OkładkaWarhammer 40,000: Darktide (PC)

Warhammer 40,000: Darktide

Kooperacyjna strzelanka FPP dla maks. czterech osób, której akcja została osadzona w mieście-roju Tertium. Za wyprodukowanie gry Warhammer 40,000: Darktide odpowiada studio Fatshark, znane z serii Warhammer: Vermintide.

Akcji | FPP | science fiction | Warhammer 40,000 | FPS | kooperacja | strzelanki | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Warhammer 40,000: Darktide Premiera

30lis2022za 110dni

PC

2023

XSX

producent: Fatshark wydawca: Fatshark Strona oficjalna

Gry podobne do Warhammer 40,000: Darktide

Star Wars: Republic Commando

GTFO

Necromunda: Hired Gun

E3 2021

Warhammer 40,000: Darktide to kooperacyjny FPS autorstwa specjalizującego się w grach sieciowych studia Fatshark. Twórcy opracowali wcześniej takie produkcje, jak seria Warhammer: Vermintide, War of the Roses, Escape Dead Island czy Hamilton’s Great Adventure.

Fabuła

Akcja gry Warhammer 40,000: Darktide została umieszczona w mieście-roju Tertium na planecie Atoma Prime, nad którą władzę próbuje przejąć Admonition, kult szaleńczych heretyków. Czwórka bohaterów wspólnie z siłami Inkwizycji musi stawić czoło Chaosowi i powstrzymać żądną krwi hordę żywych trupów i uchronić przed zagładą mieszkańców.

Mechanika

Warhammer 40,000: Darktide jest klasyczną pierwszoosobową strzelanką kooperacyjną, więc rozgrywka skupia się przede wszystkim na rozstrzeliwaniu lub likwidowaniu bronią do walki wręcz demonicznych przeciwników. Gracze muszą ze sobą współpracować podczas przeczesywania lokacji i eksterminacji hordy.

Tryby gry

Warhammer 40,000: Darktide zostało stworzone z myślą o sieciowej kooperacji (dla maksymalnie czworga osób), ale twórcy umożliwili również prowadzenie rozgrywki w trybie dla pojedynczego gracza, w którym kontrolę nad pozostałymi postaciami przejmuje sztuczna inteligencja.

Kwestie techniczne

Gra powstała na znacząco ulepszonym autorskim silniku, bazującym na znanym z Warhammer: Vermintide 2 Autodesk Stingray, i oferuje klimatyczną oprawę wizualną, utrzymaną w pasującym do świata Warhammera mrocznym tonie. Na uwagę zasługują również wykonane z dbałością o detale lokacje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Warhammer 40,000: Darktide cena w dniu premiery: 169,99 PLN

Wymagania wiekowe Warhammer 40,000: Darktide: 18+

PC
XSX