Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXSX
Okładka Warhammer 40,000: Darktide (PC)

Warhammer 40,000: Darktide

Kooperacyjna strzelanka FPP dla maks. czterech osób, której akcja została osadzona w mieście-roju Tertium. Za wyprodukowanie gry Warhammer 40,000: Darktide odpowiada studio Fatshark, znane z serii Warhammer: Vermintide.

Akcji | FPP | science fiction | Warhammer 40,000 | FPS | kooperacja | strzelanki | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Okładka Warhammer 40,000: Darktide (PC)

producent: Fatshark

wydawca: Fatshark

Strona oficjalna

data premiery gry:

2021

PC XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warhammer 40,000: Darktide to kooperacyjny FPS autorstwa specjalizującego się w grach sieciowych studia Fatshark. Twórcy opracowali wcześniej takie produkcje, jak seria Warhammer: Vermintide, War of the Roses, Escape Dead Island czy Hamilton’s Great Adventure.

Fabuła

Akcja gry Warhammer 40,000: Darktide została umieszczona w mieście-roju Tertium na planecie Atoma Prime, nad którą władzę próbuje przejąć Admonition, kult szaleńczych heretyków. Czwórka bohaterów wspólnie z siłami Inkwizycji musi stawić czoło Chaosowi i powstrzymać żądną krwi hordę żywych trupów i uchronić przed zagładą mieszkańców.

Mechanika

Warhammer 40,000: Darktide jest klasyczną pierwszoosobową strzelanką kooperacyjną, więc rozgrywka skupia się przede wszystkim na rozstrzeliwaniu lub likwidowaniu bronią do walki wręcz demonicznych przeciwników. Gracze muszą ze sobą współpracować podczas przeczesywania lokacji i eksterminacji hordy.

Tryby gry

Warhammer 40,000: Darktide zostało stworzone z myślą o sieciowej kooperacji (dla maksymalnie czworga osób), ale twórcy umożliwili również prowadzenie rozgrywki w trybie dla pojedynczego gracza, w którym kontrolę nad pozostałymi postaciami przejmuje sztuczna inteligencja.

Kwestie techniczne

Gra powstała na znacząco ulepszonym autorskim silniku, bazującym na znanym z Warhammer: Vermintide 2 Autodesk Stingray, i oferuje klimatyczną oprawę wizualną, utrzymaną w pasującym do świata Warhammera mrocznym tonie. Na uwagę zasługują również wykonane z dbałością o detale lokacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Warhammer 40,000: Darktide

Wymagania wiekowe Warhammer 40,000: Darktide

18+

Warhammer 40,000: Darktide na pierwszym gameplayu
Warhammer 40,000: Darktide na pierwszym gameplayu

wiadomość11 grudnia 2020

Podczas gali The Game Awards zaprezentowano trailer Warhammer 40,000: Darktide. Udostępniony materiał skupia się na ukazaniu mechaniki walki.

Zapowiedziano Warhammer 40,000: Darktide od twórców Vermintide
Zapowiedziano Warhammer 40,000: Darktide od twórców Vermintide

wiadomość23 lipca 2020

Studio Fatshark zaprezentowało zwiastun Warhammer 40,000: Darktide. Nowa gra twórców Warhammer: Vermintide trafi na Steama i konsolę Xbox Series X w przyszłym roku.

PC
XSX