Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Star Wars: Republic Commando (PC)

Star Wars: Republic Commando

Republic Commando to kolejna gra LucasArts, rozgrywająca się w świecie Star Wars. Tym razem wcielamy się w rolę członka elitarnego oddziału komandosów, działających pod egidą Starej Republiki, którzy będą mieli do wykonania szereg niebezpiecznych misji.

Akcji | FPP | science fiction | Star Wars | filmy | strzelanki | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Star Wars: Republic Commando (PC)

data premiery gry:

28lut2005

PC

1mar2005

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Republic Commando to kolejna gra LucasArts, rozgrywająca się w świecie Star Wars. Tym razem wcielamy się w rolę członka elitarnego oddziału komandosów, działających pod egidą Starej Republiki, którzy będą mieli do wykonania szereg niebezpiecznych misji. Akcja gry opiera się bezpośrednio na wydarzeniach, znanych jako Wojna Klonów i czasowo została umieszczona pomiędzy drugim, a trzecim epizodem filmowej sagi. Oczywiście, nawiązań do pierwowzoru z dużego ekranu, jest tu bardzo dużo, poczynając od postaci, poprzez rodzaje broni i przeciwników, na lokacjach kończąc. Przykładowo, akcję jednej z kampanii umiejscowiono na planecie Geonosis, gdzie rozgrywa się finałowa batalia z filmu „Atak Klonów”. Zamiast jednak walczyć na arenie, obok Rycerzy Jedi, zostaniemy zrzuceni do katakumb, z zadaniem infiltracji bazy wroga.

W przeciwieństwie do innych produkcji LucasArts tego typu, Republic Commando skupia się nad losem całej drużyny, a nie tylko jednostki. Decyzje podejmowane podczas kolejnych misji muszą być przemyślane pod kątem całego oddziału, ważna jest więc prawidłowa współpraca w grupie. Poszczególne zadania i sposób ich wykonywania, różnią się w zależności od tego, co jest celem danego scenariusza. A tych ostatnich jest całkiem sporo: odbijanie zakładników, infiltracja wrogiej placówki, przechwytywanie ważnych danych, zamachy i zabójstwa, otwarty szturm na dobrze chroniony obiekt, sabotaże i misje zwiadowcze. Komandosów wyposażono w niezwykle bogaty zestaw środków zagłady, w liczbie sztuk dwunastu. Wszystkie egzemplarze broni to oczywiście znane z filmu urządzenia, np. Trandoshan Slaver Shotgun, czy Geonosian Elite Beam Weapon.

Oprócz rozbudowanego trybu dla jednego gracza, który składa się z trzech dużych kampanii, autorzy zaimplementowali także opcję Multiplayer, pozwalającą toczyć boje szesnastu graczom naraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2162 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Wars: Republic Commando

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Wars: Republic Commando

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • Xbox Live!
Star Wars: Republic Commando - recenzja gry
Star Wars: Republic Commando - recenzja gry

Recenzja 21 marca 2005, 08:52

Cieszy całkiem sprawna AI kompanów z drużyny. Pozostawieni sami radzą sobie nie najgorzej, a wykonywanie rozkazów idzie im bardzo dobrze. Oprócz tego że starają się wypełnić polecenie to po drodze zauważają zagrożenie i odpowiadają ogniem. Niestety, nie jest tak dobrze ze sztuczną inteligencją przeciwników. Ci potrafią się nieco zagapić i nie stosują żadnych zaawansowanych taktyk, lecz nie rzuca się to zbytnio w oczy z racji raczej krótkiego czasu ich obecności na scenie. Rzadko się zdarza, aby któryś z oponentów przebywał na ekranie dłużej niż pół minuty.

PC
XBOX