Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360PS4XONEPSVWiiU3DS
Okładka LEGO The Hobbit (PC)

LEGO The Hobbit

LEGO The Hobbit to gra akcji z elementami platformówki 3D, będąca adaptacją filmów Hobbit: Niezwykła podróż oraz Hobbit: Pustkowie Smauga. Dewelopingiem tytułu zajęło się studio Traveller's Tales, specjalizujące się w „klockowych” produkcjach (m.in.

Akcji | TPP | fantasy | LEGO | filmy | humorystyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka LEGO The Hobbit (PC)

data premiery gry:

22kwi2014

WiiU

LEGO The Hobbit to gra akcji oparta na popularnym, filmowym cyklu Hobbit, która zrealizowana została w typowym dla studia Traveller’s Tales stylu, nawiązującym do plastikowych klocków marki LEGO.

Kampania gry bazuje jedynie na dwóch pierwszych odsłonach kinowej serii w reżyserii Petera Jacksona, czyli Hobbit: Niezwykła podróż oraz Hobbit: Pustkowie Smauga. Brakujący fragment rozgrywki, został wydany jako osobne DLC. Podczas zabawy możemy pokierować wieloma słynnymi postaciami, takimi jak Bilbo, Gandalf i wszystkie krasnoludy: Thorin, Fíli, Kíli, Oin, Gloin, Dwalin, Balin Bifur, Bofur, Bombur, Dori, Nori oraz Ori. Każdy nich posiada własne unikalne cechy i umiejętności. W skórze tych bohaterów mamy okazję m.in. odwiedzić Shire i Bag End, udać się do Rivendell czy przekroczyć, jako nieproszeni goście, próg miasta goblinów. Gra odtwarza wszystkie najważniejsze sceny z filmowej sagi, ale robi to z dużym przymrużeniem oka i poważne sceny znane ze srebrnego ekranu mają tutaj mocno humorystyczny wydźwięk.

Bazowe elementy rozgrywki przypominają poprzednie odsłony klockowej serii studia Traveller’s Tales. Otrzymujemy zatem grę akcji, w której sercem rozgrywki jest walka z licznymi grupami przeciwników. Zabawę wzbogacają także sekcje platformówkowe i skradankowe, a od czasu do czasu musimy również zmierzyć się z zagadkami logicznymi. System potyczek jest prosty, ale jednocześnie angażujący, co w połączeniu z rozmaitymi atakami i umiejętnościami dostępnych postaci, gwarantuje dużą różnorodność doznań w trakcie bitew. Nowością w LEGO The Hobbit jest to, że oprócz monet (ćwieków) zbieramy także różnorakie surowce (drewno, ryby, żelazo, sznury, kamienie itp.). Są one wykorzystywane między innymi do konstruowania zaawansowanych mechanizmów oraz pożywania głodnych sojuszników. 

Analogicznie do wcześniejszych odsłon cyklu w dowolnym momencie do zabawy może dołączyć drugi gracz i rozgrywka zmienia wtedy swój charakter z solowego na kooperacyjny. W LEGO The Hobbit położono zresztą większy nacisk na współpracę pomiędzy dostępnymi w danym momencie grywalnymi bohaterami, bo niektóre czynności (pokonywanie silnych wrogów, przebijanie się przez ogromne ściany itp.) są możliwe tylko po tym jak połączą swoje siły.

Kluczową rolę w opisywanej grze odgrywa eksploracja poziomów w poszukiwaniu cennych przedmiotów, co pozwala odblokować dostęp do nowych postaci i dodatkowego ekwipunku. Wzorem LEGO The Lord of the Rings w przerwach pomiędzy zaliczaniem głównych zadań możemy ponadto swobodnie przemierzać Śródziemie. Na ogromnej mapie świata odnajdziemy między innymi nowe rodzaje sekretów, postacie, które zwerbujemy dzięki zgromadzonym monetom, unikalne lokacje (np. siedziba kowala czy magazyn minizestawów) oraz zleceniodawców pobocznych zadań.

LEGO The Hobbit wykonane zostało w stylu charakterystycznym dla gier studia Traveller’s Tales Games. Zarówno postacie, jak i niektóre elementy otoczenia zrealizowano tak, aby przypominały ożywione zestawy klocków duńskiej firmy. Rozgrywce towarzyszy wpadająca w ucho muzyka, w której wiele utworów pochodzi z kinowej trylogii, zaś same dialogi stworzono na podstawie kwestii wyciętych z filmu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 879 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 399 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 114,90 PLN

Klasyfikacja PEGI LEGO The Hobbit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe LEGO The Hobbit

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1536 MB (GeForce GTX 480 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Recenzja gry LEGO The Hobbit - wyraźnie słabszej od Władcy Pierścieni
Recenzja gry LEGO The Hobbit - wyraźnie słabszej od Władcy Pierścieni

Recenzja 14 kwietnia 2014, 15:14

Jednak nawet pomimo swoich fabularnych ograniczeń LEGO The Hobbit jest grą o naprawdę pokaźnych rozmiarach. Otwarty świat tym razem imponuje wielkością oraz oferowanymi możliwościami. Ilość oraz zróżnicowanie pobocznych misji to jedna z głównych zalet gry, która zapewnia jeszcze mnóstwo frajdy po ukończeniu głównego wątku. Ponownie część z nich dostępna jest jedynie w dzień lub w nocy, co dodatkowo urozmaica rozgrywkę.

PC
3DS
X360
PS3
PS4
XONE
PSV
WiiU