Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2019, 19:10

autor: "Vergil"

LEGO The Hobbit i LEGO The Lord of the Rings wycofane ze sprzedaży

Cyfrowe wersje gier LEGO The Hobbit oraz LEGO The Lord of the Rings zostały wycofane ze sprzedaży na PC i konsolach. Oficjalne powody stojące za podjęciem takiej decyzji przez firmę Warner Bros. nie są jednak znane.

Jeśli nosiliście się z zamiarem zakupu gier LEGO The Lord of the Rings lub LEGO The Hobbit, to nie mamy dla Was dobrych wieści. Cyfrowe wersje obu produkcji zostały bowiem usunięte ze sprzedaży – próżno ich szukać zarówno w sklepach Sony, Microsoftu oraz Nintendo, jak i w ofercie Steama lub Humble Store. Warto zaznaczyć, że osoby, które nabyły te tytuły wcześniej, mogą bez problemu pobrać je na dysk twardy swojego komputera lub konsoli. Stojąca za ich wydaniem firma Warner Bros. Interactive Entertainment (a także studio Traveller's Tales) nie ujawniła jeszcze powodów stojących za tym ruchem. Można jednak gdybać, że winę za taki stan rzeczy ponosi wygaśnięcie licencji. Co ciekawe, gra LEGO The Lord of the Rings wciąż jest dostępna na urządzeniach mobilnych – znajdziecie ją w Google Play.

W tym momencie warto przypomnieć, że w drugiej połowie grudnia zarówno LEGO The Hobbit, jak i LEGO The Lord of the Rings można było zdobyć za darmo – przez dwie doby każda z tych produkcji była dostępna dla każdego chętnego klienta sklepu Humble Store.

Miecze i łuki na nic nie zdadzą się w starciu z prawami, jakie rządzą dystrybucją cyfrową. - LEGO The Hobbit i LEGO The Lord of the Rings wycofane ze sprzedaży - wiadomość - 2019-01-03
Miecze i łuki na nic nie zdadzą się w starciu z prawami, jakie rządzą dystrybucją cyfrową.

Ciemna strona dystrybucji cyfrowej po raz kolejny o sobie przypomina. Graczom, którzy nie posiadają w swojej bibliotece któregoś z tych tytułów, a mimo to chcieliby się z nimi zapoznać, nie pozostaje teraz nic innego, jak zdecydować się na zakup wersji pudełkowej lub kodów, które będzie można nabyć zapewne jeszcze przez jakiś czas. Należy zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, gdy jakaś pozycja znika z cyfrowej sprzedaży – w 2017 roku podobny los spotkał Alana Wake'a (który jednak powrócił na Steama ponad rok później), a wcześniej – słynne P.T.

Przypomnijmy, że gra LEGO The Lord of the Rings zadebiutowała na komputerach osobistych i konsolach w 2012 roku, z kolei LEGO The Hobbit trafił na te platformy dwa lata później. Obie produkcje stanowią adaptacje kinowych serii w reżyserii Petera Jacksona; podczas gdy w LEGO The Lord of the Rings odtworzono wydarzenia z całej trylogii Władca Pierścieni, LEGO The Hobbit bazuje jedynie na dwóch pierwszych odsłonach cyklu, czyli filmach Hobbit: Niezwykła podróż oraz Hobbit: Pustkowie Smauga – brakujący fragment z Bitwy Pięciu Armii miał zostać wydany jako DLC, jednak ostatecznie nigdy nie ujrzał światła dziennego.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Warner Bros. Interactive Entertainment
  2. Oficjalna strona internetowa studia Traveller’s Tales