Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2018, 10:00

autor: Movis

Alan Wake wraca na Steam – kupicie go za 10 zł

W zeszłym roku Alan Wake zniknął ze Steam i innych cyfrowych platform z powodu problemów z przedłużeniem licencji na muzykę w grze. Teraz wraca jednak do sprzedaży, w sam raz na Halloween, przy okazji z niemałą obniżką ceny.

Oniryczny Alan Wake z fabułą rodem z książek Stephena Kinga wbijał wręcz w fotel swoją atmosferą. Ważnym jej elementem była dobra ścieżka dźwiękowa z rozpoznawalnymi szlagierami chociażby od Nicka Cave’a, Davida Bowie czy The Black Angels. Dobry „gust muzyczny” okazał się jednak tragiczny w skutkach – gdy licencja na utwory zbliżała się do końca, deweloper był zmuszony wycofać grę ze Steam. Pora jednak otrzeć łzy, bo wydawca odnowił odpowiednie kontrakty i Alan triumfalnie wraca na platformę Valve.

Latarki w dłoń! - Alan Wake wraca na Steam – kupicie go za 10 zł - wiadomość - 2018-10-26
Latarki w dłoń!

Autorzy nie wracają też z pustymi rękami, bo cena produkcji została obniżona o 80%, czyli do poziomu ok. 10 zł. Promocja potrwa do 1 listopada, więc warto sprawnie podjąć decyzję. Jeśli dotychczas nie dane Wam było sprawdzić gry, to teraz może wydawać się ona bardzo kusząca. Remedy Entertainment uspokaja też, że ścieżka dźwiękowa nie została pocięta, więc podczas zabawy usłyszymy wszystkie wcześniejsze utwory. Jeśli preferujecie GOG, to ten wirtualny sklep także ogłosił niedawno powrót gry do oferty, a niedługo ma ona też znaleźć się znowu w sklepie Xbox (Xbox 360 i Xbox One).

Ten dość niespodziewany zwrot akcji w połączeniu z wrześniową zapowiedzią serialu telewizyjnego na bazie produkcji jest zastanawiający. Czyżby ktoś próbował podkręcić zainteresowanie marką przed Alan Wake 2? Kto wie?

  1. Oficjalna strona Remedy Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Alan Wake

Alan Wake