Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 września 2018, 20:59

autor: Ender

Alan Wake może doczekać się serialu telewizyjnego

Alan Wake ma szansę trafić na ekrany telewizyjne. Twórcy ze studia filmowego Contradiction Films we współpracy z deweloperami z Remedy Entertainment przygotowują się do produkcji serialu opartego na tej popularnej grze. Sam Lake być może wykorzysta w nim pomysły na niewydany sequel Alana Wake'a.

Serwis Variety donosi, że gra Alan Wake potencjalnie doczeka się adaptacji pod postacią serialu telewizyjnego. Producentem oraz koordynatorem serii został Peter Calloway (Cloak and Dagger, Legion), a jego partnerem jest Sam Lake, oryginalny scenarzysta gry oraz jeden z założycieli studia Remedy Entertainment. Lake oraz zespół deweloperski Alana Wake'a będą ściśle współpracowali z firmą Contradiction Films, która odpowiada za przygotowanie wszystkich elementów produkcji. Na razie twórcy przygotowują się do prezentacji oficjalnego konceptu serii na spotkaniach z przedstawicielami studiów telewizyjnych i filmowych, a także serwisów streamingowych, które zaplanowane zostały na październik. Producenci mieli otrzymać sygnały, że zainteresowanie projektem jest spore.

Alan Wake może doczekać się serialu telewizyjnego - ilustracja #1

Auotrzy są przekonani, że wydany pierwotnie w 2010 roku Alan Wake jest idealnym kandydatem na telewizyjną adaptację. Tytuł od początku był bowiem podzielony na epizody i korzystał z konwencji serialowej, co w czasach jego debiutu było niezwykle oryginalnym i ciepło przyjętym rozwiązaniem. Autorzy scenariusza chcieliby skupić się nie tylko na Alanie Wake'u, ale także na pozostałych bohaterach drugoplanowych, w tym jego żonie. Adaptacja rządzi się swoimi prawami, więc nie będziemy mieli do czynienia z bezpośrednim przeniesieniem gry na mały ekran. Autorzy pragną jednak zachować jej specyficzny klimat i kluczowe elementy. Serial ma być także platformą, która pozwoli rozbudować uniwersum, wprowadzając do niego nowe wątki i postacie. Sam Lake wspomina również, że w scenariuszu mogą znaleźć się pomysły wyciągnięte wprost z nigdy niewydanego, ale planowanego sequela oryginalnego Alana Wake'a.

Alan Wake może doczekać się serialu telewizyjnego - ilustracja #2

Pomysł na telewizyjną adaptację zrodził się po wielu spotkaniach, które odbyły się pomiędzy przedstawicielami Contradiction Films a Remedy Entertainment. Fiński deweloper początkowo miał podchodzić bardzo ostrożnie do tego pomysłu, ale po namowach zgodził się zawrzeć umowę. Serial ma szansę pomóc studiu rozpocząć prace nad kolejnymi projektami związanymi z marką Alan Wake. Z drugiej strony, istnieje wciąż duże prawdopodobieństwo, że pomysł obu firm nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Co roku w Stanach Zjednoczonych produkuje się na zamówienie sieci telewizyjnych co najmniej kilkadziesiąt pilotów serii, które mimo wstępnej akceptacji zostają szybko skasowane. Producentów czeka więc długa droga do sukcesu i wiele pracy.

  1. Oficjalna strona Remedy Entertainment
  2. Oficjalna strona Contradiction Films