Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2018, 19:58

autor: Entelarmer

Nintendo za kilka dni wprowadzi płatną usługę online

Firma Nintendo ujawniła datę premiery Nintendo Switch Online. Płatna usługa sieciowa dla konsoli japońskiego koncernu zadebiutuje w Europie 19 września. Więcej informacji na jej temat poznamy jutro w nocy, podczas kolejnej prezentacji Nintendo Direct.

Nintendo wkrótce wprowadzi płatną subskrypcję na swojej platformie. - Nintendo za kilka dni wprowadzi płatną usługę online - wiadomość - 2018-09-14
Nintendo wkrótce wprowadzi płatną subskrypcję na swojej platformie.

Przesunięcie prezentacji Nintendo Direct w zeszłym tygodniu pozostawiło graczy w niepewnym oczekiwaniu na kolejne ogłoszenia od firmy Nintendo. Na szczęście dziś japoński koncern przerwał tygodniowe milczenie i wreszcie otrzymaliśmy ważne ogłoszenie. Gigant z Kioto ujawnił na Twitterze europejską datę premiery płatnej subskrypcji Nintendo Switch Online, która zadebiutuje 19 września. Dla przypomnienia – usługa będzie wymagana do rozgrywek sieciowych (dotychczas dostępnych za darmo), jak również pozwoli na zapisywanie stanów gry w chmurze, zabawę z wybranymi tytułami z biblioteki NES-a (z dodanymi funkcjami sieciowymi) oraz uzyskanie specjalnych promocji cyfrowych. Abonenci będą płacić 3,99 euro (ok, 17 złotych) miesięcznie, ewentualnie 7,99 euro (ok. 34 zł) za kwartał i 19,99 euro (ok. 86 zł) za rok.

Firma zapowiedziała też, że ujawni dalsze szczegóły na temat subskrypcji na wspomnianym pokazie Nintendo Direct. Ten odbędzie się równo tydzień po poprzednim terminie, o północy 14 września czasu polskiego. Choć na skutek opóźnienia zdążyliśmy już poznać część domniemanych atrakcji, gracze wciąż mają na co czekać. Fani Nintendo mogą liczyć na kolejne informacje na temat wyczekiwanego Super Smash Bros. Ultimate (demo gry jest dostępne od kilku dni w amerykańskiej sieci sklepów Best Buy do zagrania na miejscu), ale być możemy doczekamy się też zapowiedzi zupełnie nowych produkcji. Atmosferę podgrzewają liczne „przecieki” i dziennikarze branżowi, jak choćby Tom Phillips z serwisu Eurogamer. Jego wpis na Twitterze zdaje się wskazywać, że w trakcie Nintendo Direct doczekamy się zapowiedzi gry z serii Animal Crossing na Switcha. A przynajmniej jakiegoś ogłoszenia powiązanego z serią. Pozostaje czekać do piątku i mieć nadzieję, że Nintendo nie zawiedzie.

Tygodniowe opóźnienie to za mało, by ostudzić zapał fanów Nintendo.. - Nintendo za kilka dni wprowadzi płatną usługę online - wiadomość - 2018-09-14
Tygodniowe opóźnienie to za mało, by ostudzić zapał fanów Nintendo..
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach