Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiSwitch
Okładka Super Smash Bros. Ultimate (Switch)
OkładkaSuper Smash Bros. Ultimate (Switch)

Super Smash Bros. Ultimate Switch

Następna część popularnej serii bijatyk, w której gracze wcielają się w bohaterów znanych z gier wydanych na konsole giganta z Kioto i biorą udział w widowiskowych pojedynkach toczonych na wielopoziomowych arenach. Super Smash Bros.

Bijatyki | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Super Smash Bros. Ultimate Premiera Switch

7grudnia2018

pudełko PL

7grudnia2018

Nintendo eShop

7grudnia2018

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Smash Bros. Ultimate

Dragon Ball: Xenoverse 2

Pokken Tournament DX

LEGO Brawls

Super Smash Bros. Ultimate to następna odsłona popularnego cyklu bijatyk, nad którego rozwojem czuwa firma Nintendo. Produkcja pojawiła się na platformie Nintendo Switch.

Mechanika

W Super Smash Bros. Ultimate akcję obserwujemy z boku, a zabawa polega na toczeniu widowiskowych pojedynków na wielopoziomowych arenach, w których biorą udział bohaterowie znani z gier wydanych na konsole giganta z Kioto. Tym, co wyróżnia ową serię na tle innych mordobić, jest fakt, że mechanika rozgrywki zapożycza rozwiązania z innych gatunków (na czele z platformówkami). W porównaniu z poprzedniczkami produkcja może się pochwalić obecnością tak nowych poziomów, jak i odświeżonym wyglądem klasycznych aren, wyższym tempem starć, a także nowymi atakami i asystami.

Tytuł oddaje do naszej dyspozycji największą liczbę grywalnych postaci w historii serii, pozwalając nam przejąć kontrolę nad wszystkimi bohaterami z poprzednich części oraz kilkoma debiutantami; choć w początkowej fazie rozgrywki możemy wybierać spośród części z nich, kolejni są odblokowywani w miarę postępów.

Wśród ponad siedemdziesięciu zawodników można znaleźć między innymi Mario, Pikachu, Ryu ze Street Fightera, Bayonettę, Pac-Mana, Clouda z Final Fantasy VII, Solid Snake'a z Metal Gear Solid, Ridleya (antagonistę serii Metroid) oraz Inklingów znanych z cyklu Splatoon. Poza tym w grze występują tak zwani Echo Fighters, czyli dodatkowi wojownicy różniący się od standardowych pojedynczymi detalami.

Tryby gry

W Super Smash Bros. Ultimate na konsoli Switch można grać w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie siedmiu graczy. Gra oferuje rozbudowany tryb fabularny dla pojedynczego gracza oraz rozbudowane lokalne i sieciowe tryby multiplayer.

Kwestie techniczne

Grafika Super Smash Bros. Ultimate została utrzymana w charakterystycznej dla serii, „cukierkowej” stylistyce. Tytuł jest kompatybilny z figurkami Amiibo stworzonymi z myślą o poprzedniczkach oraz kontrolerem do konsoli Nintendo GameCube.

Ostatnia modyfikacja 2 listopada 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 223 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Super Smash Bros. Ultimate cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Smash Bros. Ultimate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.